Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Siedlce, Armii Krajowej 5, Brofaktura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Siedlce, Armii Krajowej 5, Brofaktura

    Browar restauracyjny znajduje się w budynku zabytkowej hali targowej, świetnie odrestaurowanej na potrzeby restauracji jak i sklepu spożywczego (inne wejście, od ulicy).

    Po wejściu do browaru wchodzimy na piętro gdzie od razu widać warzelnie i tanki. Duża przestronna sala z dużym barem, oprócz tego druga sala restauracyjna, mniejsza oraz kilka miejsc z kanapami znajdująca się nad warzelnią.
    Głowna hala urządzona w bardzo dobrym guście, zabytkowe zdjęcia hali, tv, menu nad kuchnią (a raczej tylko to co szef kuchni obecnie poleca).
    Oddzielne pomieszczenia - palarnia dla nałogowców co dla mnie jest bardzo dużym plusem.
    Obsługa bardzo miła, sympatyczna, rzeczowa, konkretna i pomocna. Można porozmawiać na każdy temat.
    W ofercie były dostępne 4 piwa, oprócz Kupieckiego, Roskosznego i Szumnego był jeszcze Koźlak, leżakuje AIPA.
    Oceny piw w innym temacie.
    Kuchnia przepyszna, spróbowaliśmy zupy czosnkowej, była bardzo smaczna i treściwa.
    Pierożki z cielęciną rewelacyjne, sycące, a jednocześnie lekkie, doskonale przyprawione, do tego okrasa w postaci świeżych ziół, boczku i cebulki była kropką na "i".

    Lokal rewelacyjny w każdym calu, wszystko mi się w nim podobało. Na pewno do niego wrócę aby skosztować nie tylko piwa ale też innych specjalności kuchni, a jest w czym wybierać, tym bardziej, że ceny są dość umiarkowane.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • fans
    Senior
    • 04-2010
    • 195

    #2
    Jak jest z gadżetami dla kolekcjonerów:szło,wafelki,etykiety, itp?.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Wafle - były aktualnie dostępne 2 rodzaje z 4.
      Etykiety można dostać.
      Szkła na razie nie można nabyć, sprzedaż będzie możliwa za jakiś czas.
      Wizytówek brak
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • fans
        Senior
        • 04-2010
        • 195

        #4
        Dzięx.

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1412

          #5
          Odwiedziłem Brofakturę przedwczoraj i dołączam się do oceny Becika - wszystko rewelacyjne - lokal, obsługa, atmosfera, kuchnia.
          Dostępne były trzy rodzaje piwa - Kupieckie, Roskoszne i Szumne, a w butelkach 0,33 te trzy + Aipa.
          Piwo na wynos sprzedawane jest także w litrowych PET-kach (15 zł).
          Można już kupić firmowe szkło, każdy rodzaj szklanek 0,5 kosztuje 10 zł.
          Ja zafundowałem sobie szklankę do pszenicy w niezwykle oryginalnych kształtach. Nigdzie indziej takich nie widziałem.

          Pozdrowienia dla sympatycznego kucharza
          Na pewno wkrótce tu wrócę.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Sorka, Panowie, ale czy to piwo NA PEWNO nazywa się Roskoszne???

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Tak. Pewnie od miejscowości/rejonu Roskosz (u nas też taka jest).

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Tak. Pewnie od miejscowości/rejonu Roskosz (u nas też taka jest).
                Aaaaa..., to rosssskosznie... . Dzięki za dodatkowy walor b.biz-u: "ucząc - bawi, bawiąc - uczy".

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Dziś dostępne pils, pszeniczne, dunkel i nowość - bursztynowe. Na wynos też mają, w szklanych butelkach 0,33 litra i litrowych PET.
                  Gadżety są, a obsługa bardzo miła i pomocna.
                  Jedzenie dobre, smaczne i stylowe, choć mogłoby być bardziej rozbudowane menu. Za mule duży + mimo, że nie jadam.
                  Piwa, a piłem 3 (pils, bursztynowe i dunkel) do dopracowania. Szału nie robiły i do stawki restauracyjnych z uznanym poziomem trochę brakuje. Do powtórzenia, mimo to.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Czy ktoś się orientuje w jakich cenach obecnie w Brofakturze mają butelki 0, 33?

                    Comment

                    • olie
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 777

                      #11
                      6 zł.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Aktualnie w ofercie pils, dunkelweizen, stout, aipa i eipa.... Oraz jakiejś jeszcze z podstawowej oferty. Od 1 maja otwierają salę klubową na poziomie -1.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          Jeszcze jedno, bo bym zapomniał... Nie wiem czy nie machnęli się gdzieś, bo stout smakował jak lagerowy ciemniak (cokolwiek smaczny, choć lekko mleczny), a barman sugerował, że Ta-ra-daj-ka jest mocniej gorzka niż AIPA (niepomnę teraz nazwy). Generalnie obsługa OK, ale minus za niestouta.

                          Comment

                          • perłyfan
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 1244

                            #14
                            Z tymi "machnięciami" coś jest na rzeczy. Stout faktycznie jest "niestoutem" mi się skojarzył bardziej z Dunkelem. Zamówiłem też smaczną Taradajkę a po nim Banickie (AIPA) i to Banickie było niemal w 100% Taradajką. Upewniałem się u przemiłej pani kelnerki czy ona lub barman się nie pomylili. Zapewniała mnie, że nie i że te piwa są podobne . Naprawdę w tej AIPie niewiele było z AIPY. Nie chciało mi się już drążyć tematu u piwowara. Kupiłem oba w butelkach do porównania w domu.

                            Poza zamieszaniem z piwem same plusy. Mimo że wolę klimaty i wystrój Czeskiej Baszty , to lokal bardzo mi się podoba. Obsługa miła, jedzenie fantastyczne.
                            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Od 8-go leją nowe piwo GNIEWOSZ SIEDLECKI (Grodziskie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎