Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olie
    Senior
    • 06-2011
    • 777

    Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

    Lokal się reaktywował w nowej lokalizacji. Jest szansa na ciekawe miejsce na piwnej mapie stolicy. Na dziś z kija zapowiedziany jest Rowing Jack z AleBrowaru.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Przeżyliśmy szok po wejściu tutaj - duża przestrzeń, 4 nalewaki z których leje się Rowling Jack i Sweet Cow z AleBrowaru plus Brackie i Namysłów. No i te ceny - 8 za AleBrowar, 5 za Brackie. To musi być jakaś promocja na start, przecież to nie ceny z tego miasta!

    Do tego lodówa pełna butelkowych. Zlaliśmy tę kwestię bo AleBrowar z beki pychota. Oby tak dalej!

    *za chwilę mają podłączać Artezana
    Attached Files
    Last edited by docent; 16-09-2012, 00:32.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #3
      Miejsce cud! Rowing Jack, Sweet Cow i Wit wszystko po ósemaku, do tego przyjemne i klimatyczne wnętrze.

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #4
        Obecnie najlepszy lokal w Warszawie.

        Wczoraj z beczki były: Sweet Cow i Rowing Jack (podawane w firmowym szkle) oraz Wit z Atezana (podany w wysokiej szklance jak do hefe-weizen), dodam, że wcale nie smakował jak Warka Radler - wszystkie po 8 zł. Do tego Namysłów za 5 zł.

        Lokalizacja jest dobra, zaraz obok urząd dzielnicy, rzut beretem Wileński i za ok. 200 lat stacja metra. Knajpa jest duża i całkiem klimatyczna. Wczoraj ktoś przygrywał na gitarze. W przerwach z głośników dość zróżnicowana muzyka, z przewagą szeroko pojętego rocka.

        Ciekawe jak długo utrzymają się te promocyjne ceny i jak wysoka będzie podwyżka. Bo, że to jest promocja to chyba nikt nie wątpi. Obserwując klientelę, zastanawiałem się też jak długo utrzymają się beczki w ogóle... przecież butelki są takie kolorowe i w ogóle ładniejsze a beczkowym szpanu nie zadasz. Tym bardziej, że nie ma miodowego ani wiśniowego.
        Last edited by Komar_Pafnucy; 20-09-2012, 11:01.

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Co Wy z tą promocją???? To są normalne ceny - za lager 5 zł, za piwa specjalne do 8 zł. Tak po prostu powinno być i dlaczego zakładacie, że "muszą wzrosnąć"?
          Wybrałbym się jutro - a mają tam TV z C+Sport bo od pt. do pn. jestem uzależniony od polskiej ligi
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #6
            A miałem nawet napisać, że na ceny nie powinien narzekać nawet VanPurRz. ;-)

            TV sobie nie przypominam, ale może nie zwróciłem uwagi, gdyż telewizji zasadniczo nie oglądam.

            Dla mnie jest oczywiste, że te ceny to promocja "na zachętę". Nigdzie w kraju AleBrowar czy Artezan nie kosztują tak mało. Zresztą, weź pod uwagę choćby cenę butelkowego AleBrowaru w sklepach. Widzisz dużą różnicę? A powinna być widoczna...

            Mam tylko nadzieję, że podwyżka wyniesie np. 1 zł, maksimum 2. Jeśli więcej, to po prostu nie będę tam przychodził.

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              K...a dlaczego powinna być widoczna?????? Jest normalna właśnie. Tak się przez lata kształoway ceny w Czechach i dlatego tam wszyscy chodzą do knajp. Różnica pomiędzy butelką a knjapa powinna oscylować w granicach 30%, maksymalnie 50%. Czyli butla 6 w sklepie - 8 w lokalu. I tak jest. Oczywiście są jakieś różnice lokalizacji ale Praga to nie centrum - o czym Komarze zapominasz.

              A może w końcu trafił się normalny właściciel a nie typowo polski chciwy co chce w rok zarobić na całe życie? Może woli budować trwale na lata a nie szybko spić śmietankę i cześć? Może nie każdy jest wyznawcą dojenia frajerów jak jest okazja tylko jest zwolennikiem spokojnego budowania zysku?
              Last edited by VanPurRz; 20-09-2012, 14:13.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                A może w końcu trafił się normalny właściciel a nie typowo polski chciwy co chce w rok zarobić na całe życie? Może woli budować trwale na lata a nie szybko spić śmietankę i cześć? Może nie każdy jest wyznawcą dojenia frajerów jak jest okazja tylko jest zwolennikiem spokojnego budowania zysku?
                Przypominam, że ten lokal istniał kilka lat w innej praskiej lokalizacji i nie jest do końca nowy. Wtedy z beczki był tylko Żywiec. Rzadko bywałem ale porter za bodajże 10 zł. Butelki też od 10. Jak ktoś pamięta lepiej, to niech skoryguje.

                Co do cen na Pradze - niestety są już takie jak w centrum. Nie wierzysz? Przejdź się po knajpach na Ząbkowskiej, Inżynierskiej czy 11 listopada.


                EDIT: Dodam jeszcze, że nie uważam tego za zjawisko dobre, uczciwe czy jakiekolwiek inne. Ja po prostu jestem realistą.
                Last edited by Komar_Pafnucy; 20-09-2012, 14:24.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #9
                  Nie mówię o cenach tylko o kosztach. Czynsz na Pradze jest na pewno niższy od tego w Centrum więc wymagam tam niższych cen. Na piwo za 10 zł na pewno nie będę jeżdził specjalnie na drugą stronę Wisły.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • abelincoln
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 287

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wybrałbym się jutro - a mają tam TV z C+Sport bo od pt. do pn. jestem uzależniony od polskiej ligi
                    Na pewno w "tylnej" części sali nie było żadnego TV, wydaje mi się również, że bardziej z przodu też go nie było.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abelincoln Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na pewno w "tylnej" części sali nie było żadnego TV, wydaje mi się również, że bardziej z przodu też go nie było.
                      Z przodu w rogu pod sufitem wisi coś przypominającego ekran LCD. Na szczęście jest to lustro
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • olie
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 777

                        #12
                        Plusy tego miejsca są ogólnie znane, więc napiszę o tym co mi się nie podoba. Mocniej spienione piwa są przez obsługę traktowane łyżką Nie przystoi to miejscu, które ma ambicje bycia czołowym piwnym lokalem w Warszawie.
                        Druga sprawą jest temperatura podawanych piw, jak dla mnie jest ona za niska.

                        Nie są to jakieś rzeczy trudne do wyeliminowania, więc liczę że niebawem nie będę miał się już do czego przyczepić. Na razie jest tylko dobrze, ale może być lepiej

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1302

                          #13
                          wczorajszego wieczoru, a przecież był piątek, w knajpie wielkie puchy.
                          natomiast oba piwa z alebrowaru smakowały znakomicie (nie z puchy).
                          to wnętrze jest mniej nastrojowe niż poprzednie, ale nie czepiam się.
                          a nad barem, udając tiwi, wisi przydymione lustro, od którego nazwa.
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                            Plusy tego miejsca są ogólnie znane, więc napiszę o tym co mi się nie podoba. Mocniej spienione piwa są przez obsługę traktowane łyżką Nie przystoi to miejscu, które ma ambicje bycia czołowym piwnym lokalem w Warszawie.
                            Druga sprawą jest temperatura podawanych piw, jak dla mnie jest ona za niska.

                            Nie są to jakieś rzeczy trudne do wyeliminowania, więc liczę że niebawem nie będę miał się już do czego przyczepić. Na razie jest tylko dobrze, ale może być lepiej

                            Dzisiaj też mój Artezan został potraktowany łychą. A tak w ogóle Artezan wit i Rowing Jack z beczki wyśmienite

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              Spore wnętrze. Wystrój nie do końca w moim typie - za dużo rokokoko i bibeloctwa ale w sumie Ok. Bo jest przynajmniej półcień i drewno.
                              Piwo znakomite (zamiast Namysłowa wolałbym Brackie). Lokalizacja - nie da się ot tak wpaść, trzeba organizować wyprawę ale ten kawałek Pragi darzę sporym sentymentem więc pewnie co jakiś czas wpadnę.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎