Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Foksal 11, Kameralna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #46
    Oczywiście, etykieta najważniejsza. Gdyby była inna, to smak byłby lepszy.
    Last edited by Komar_Pafnucy; 25-07-2013, 20:24.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • j_Q
      Senior
      • 10-2009
      • 176

      #47
      Postanowiłem odwiedzić to miejsce. Co do samego piwa - pils nie najgorszy, ładny chlebowy posmak, ale przydałoby się większe wysycenie i trochę mocniejsze nachmielenie. Natomiast pszenica - porażka! Kolor zupełnie nie przypominający pszenicy, a w smaku tak kwaśna, że nie dało się pić! Co do samego miejsca - obsługa fatalna, kelnerka to myślałem, ze mnie wzrokiem zabije jak powiedziałem, że tylko na piwo wpadłem. Na koniec próbowała mnie jeszcze oszukać wydając resztę. Raczej nie szybko tam wrócę.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #48
        Piwo mimo, że juz podobno własne, to nadal porażka. Pils bez gazu, kwaśnawy, pszenica ładnie wygląda, ale jest przekwaszona do niemożliwości, ciemne niby solidnie palone, ale przebija się nieprzyjemny kwas.

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1430

          #49
          Odwiedziłem Kameralną wczoraj.
          Wystrój jak najbardziej na plus, szczególnie menu z nazwami potraw pisane na maszynie mi się spodobało. Obsługa też w miarę.
          Niestety wszystko psuje paskudna muzyka, pasująca do lokalu jak gówno w lesie (leciało radio Eska).

          W mojej ocenie z piw najlepsze z najgorszych to Pils.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4577

            #50
            No i w końcu zwizytowaliśmy Kameralną 19.01.14. Tyle wkoło multitapów, że już człowiek nawet niespecjalnie się jara knajpą z minibrowarem.
            Wnętrze bardzo przyjemne, wystrój pozwalający przenieść się w lata zamierzchłego komunizmu (jak byśmy oglądali stare polskie filmy typu "Gangsterzy i filantropi" czy "Inspekcja pana Anatola"). Zadbano o szczegóły, kelnerzy w kitlach z tamtej epoki, jadłospis napisany na maszynie, typowe komunistyczne hasła i reklamy, można poczytać prasę z artykułami o czynach społecznych, współzawodnictwie pracy i potędze socjalizmu. Na wyposażeniu stare radia, kasy sklepowe, wózki dziecięce, a na ścianach białe, łatwo zmywalne "gastronomiczne" kafelki. No i tylko miedziana warzelnia nie za bardzo pasuje do całości bo za komuny takich nie było.
            Tło muzyczne stanowią polskie przeboje z lat 60-80 XX w..

            Dania, a szczególnie zakąski też odzwierciedlają minioną epokę - jest m. in. "lorneta z meduzą", "koniak i owoce południowe", śledzie, kaszanka, sałatka firmowa, itp. Można napić się oranżady wyborowej z oryginalnych butelek.
            Ceny niewygórowane jak na tą część Warszawy.

            Piwa są 3:

            - Jasne http://www.browar.biz/forum/showpost...83&postcount=3
            - Pszeniczne http://www.browar.biz/forum/showthre...86#post1166286
            - Ciemne (nie wiadomo czemu w jadłospisie określane jako "mocne") http://www.browar.biz/forum/showpost...87&postcount=2

            Wszystkie w cenach 9 zł/0,4 l lub 18 zł/1 l.

            Niestety, brak szkła firmowego i podkładek.

            Od czasu do czasu trzeba będzie wpaść, a dla VanPurRz'a z racji ideologicznych miejsce obowiązkowe.
            Last edited by dadek; 21-01-2014, 04:10.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              #51
              Próbowałem bez ideologicznych podtekstów zaatakować ten "bastion komunizmu" 13 grudnia w piątek. No i to się nie mogło udać.
              Miła pani kelnerka spytała, czy zamierzam coś zjeść, kiedy radośnie potwierdziłem, ona zrobiła minę kota ze Shreka i powiedziała, że cały lokal zarezerwowany...
              Musi jakieś nowomodne korporacyjne krysmas party... Obszedłem się smakiem i poszłem (gdyż było blisko ) pocieszyć się do Bierhalle... Ale - jeszcze tam zajrzę!

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                #52
                No i, tak jak się odgrażałem - zajrzałem...
                Bardzo fajne wnętrze, klimaty "peerelowskie" są, stare gazety "z epoki" robią za tapetę.
                Uwagę zwraca bardzo ładna podłoga z czarno-białej terakoty i żeliwne filary podpierające strop, nad częścią sali jest antresolka z dodatkowymi stolikami.
                Widoczna miedziana instalacja, nie wnikam, czy atrapa, czy naprawdę "robi".
                Byliśmy w "Kamerze" z kumplem wczoraj, czyli w poniedziałek, jakoś po południu.
                Mimo, że to Foksal, zagłębie gastronomiczno-rozrywkowe (właśnie obok otwarto klub go-go ), w lokalu pustki.
                Nie wiem, o co chodzi (może o piwo...?), bo ceny nie są szokujące przy tej miejscówce, a menu niezbyt długie i tradycyjne.
                Jedliśmy tatara, kaczkę z jabłkami i sznycel z burakami i kapustą zasmażaną - wszystko w nieco oldskulowej wersji, ale bardzo smaczne.
                Piwa nie zasługują na ich konsumpcję przy takich daniach, to jest knajpa na nostalgię nad kieliszkiem zmrożonej czystej pod tatarka i kaczuszkę .

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  [...]
                  Piwa nie zasługują na ich konsumpcję przy takich daniach, to jest knajpa na nostalgię nad kieliszkiem zmrożonej czystej pod tatarka i kaczuszkę .
                  A czy tatar podany jest faktycznie jak na zdjęciu ze strony? Z żółtkiem w polówce pomidora, pięcioma dodatkami osobno i jeszcze wędzoną szprotką?

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    A czy tatar podany jest faktycznie jak na zdjęciu ze strony? Z żółtkiem w polówce pomidora, pięcioma dodatkami osobno i jeszcze wędzoną szprotką?
                    Nie. Na szczęście nie ma pomidora (nie jadam pomidorów ), żółtko jest w maleńkiej ceramicznej kokilce. Dodatki są, szprotka jest .

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      nie jadam pomidorów )
                      Eeeee.... Nie jadasz... nie jadasz pomidorów? NIE???
                      Attached Files
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9735

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                        Eeeee.... Nie jadasz... nie jadasz pomidorów? NIE???
                        Jadam tylko pomidorową, ketchup i piję Krwawą Mary .

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #57
                          No to działa, czy nie działa?
                          Z wpisów na FB widzę, że lokal czynny, pojawiają się nowe wpisy.
                          Ale co z browarem?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2868

                            #58
                            Lokal czynny, instalacja jest. Leją piwa z Marszałkowskiej z Browar de Brasil. Podobno ostatnie warzenie było na przełomie pierwszego i drugiego kwartału ale to niesprawdzone informacje.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎