Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    daje ostro czy raczej łagodnie?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Ram jak ktoś chce coś na ostro to daje rzeczywiście na ostro. U np Wietnamczyków i Chińczyków to często jest tak, przychodzi ich krajan i chce na ostro, to dają mu , na polskie warunki, bardzo ostro. Przychodzi Polak, oni uważają, że my nie lubimy na ostro i nawet jak prosimy o danie ostre, to dają jakieś przyprawianie mdławo-łagodne najwyżej nieznacznie ocierające się o ostrość. Żeby była jasność, ja życzyłem sobie potrawy na bardzo ostro i się nie zawiodłem. Przy mnie Purc , który lubi też ostre potrawy ledwo był w stanie dojeść sałatkę z kalmarów na ostro. Piecia tydzień temu też się zrobił czerwony i nie mógł dokończyć potrawy, poprosił o pojemnik i resztę jedzenia zabrał do domu.
      Last edited by emes; 30-06-2013, 21:08.

      Comment

      • filipgun
        Member
        • 03-2012
        • 99

        Zabrałem się wczoraj do tego lokalu z narzeczoną i znajomymi. Muszę powiedzieć ,że lokal wywarł pozytywne wrażenie (szczególnie że po opisach na forum wiedziałem już czego się spodziewać ), dlatego mam nadzieję, że uda mi się tam wpadać raz w tygodniu chociaż na jednego. Wybór piw rzeczywiście zacny Co do kuchni ,to z tego co próbowałem (placki i kurczak w cieście) wszystko było super (narzeczona narzekała rano że jeszcze czosnkiem czuć ). Kanapa w rogu rzeczywiście w kiepskim stanie, po powrocie do domu jej fragmenty jeszcze trzymały się moich spodni
        Jedyny mankament jaki zauważyłem, a który można by było poprawić, to informowanie niezdecydowanych gości o cenach piw, szczególnie kiedy nie ma możliwości zamawiania przy barze:P znajoma zamówiła "dobre, malinowe piwo" i okazał się to być lindemans, więc była lekko zdziwiona, że za dwa piwa musiała zapłacić 38 złotych

        Pozdrawiam i powodzenia życzę!

        Comment

        • warzechow
          Senior
          • 07-2005
          • 354

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika filipgun Wyświetlenie odpowiedzi
          Kanapa w rogu rzeczywiście w kiepskim stanie, po powrocie do domu jej fragmenty jeszcze trzymały się moich spodni
          Tak jak pisałęm wcześniej, dostała już wypowiedzenie , czekamy na zmienniczkę


          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika filipgun Wyświetlenie odpowiedzi
          Jedyny mankament jaki zauważyłem, a który można by było poprawić, to informowanie niezdecydowanych gości o cenach piw, szczególnie kiedy nie ma możliwości zamawiania przy barze:P znajoma zamówiła "dobre, malinowe piwo" i okazał się to być lindemans, więc była lekko zdziwiona, że za dwa piwa musiała zapłacić 38 złotych
          Pozdrawiam i powodzenia życzę!
          Pracujemy teraz nad menu stolikowym ( to co teraz wykorzystujemy to są własciwie ulotki z ofertą na dowóz ). Z powodu rotacji na kranach będzie też oddzielne menu nalewakowe typu segregator z opisem jednego piwa na jednej karcie z możliwością szybkich zmian. Na obecną chwilę musimy uczulić dziewczyny, by informowały mniej zorientowaną klientelę ( w stylu dobre, malinowe ) o cenach piw z górnej półki
          Last edited by warzechow; 01-07-2013, 06:58. Powód: literówka

          Comment

          • warzechow
            Senior
            • 07-2005
            • 354

            Troszkę newsów plusów.
            Od dzisiaj mamy drugiego kucharza, jutro dochodzi trzeci.
            W związku powyższym
            - Ram nie padnie z przemęczenia
            - od jutra jesteśmy wydolni lanczowo
            - od następnego poniedziałku ( 8 lipca ) ruszamy z dowozami jedzenia ( wyznaczymy strefę bezpłatnego dowozu - szczegóły będą na stronie www i fb )

            I zmiany na kranie
            na 3 - Ciechan pszeniczny 8/6/4
            na 13 - Cuvee Des Trolls 16/12/8 ( rany, nawet sam nie wiem o czym piszę, a nie mam pod ręką Masona, ale jestem przekonany, że wart swej ceny )

            Comment

            • pebejot
              Senior
              • 01-2010
              • 1430

              Kolejna wizyta udana z Artezan Coder i Ciechanem pszenicznym

              Około 20 przeszliśmy w dwudziesty stopień zasilania, na stołach pojawiły się świeczki

              Comment

              • warzechow
                Senior
                • 07-2005
                • 354

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi

                Około 20 przeszliśmy w dwudziesty stopień zasilania, na stołach pojawiły się świeczki
                Tak było, ale dzięki zwarciu w głównej rozdzielni Domu Wędkarza, rozszerzylismy target na fanów romantycznych kolacji przy świecach

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  Dzisiaj zagościłem i zdaje się że będzie to mój stały punkt pobytu w Warszawie.
                  Jedzenie w Chmielarni to P O E Z J A.
                  Piwa, wiadomo, Coder fantastyczny, Blond z Manufaktury jest OK i Saison z St. Feuillien rewelacyjny.
                  Bardzo miła obsługa i rada co do jedzenia. Niezapomniane kulinarno - piwnie popołudnie.

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dzisiaj zagościłem i zdaje się że będzie to mój stały punkt pobytu w Warszawie.
                    Jedzenie w Chmielarni to P O E Z J A.
                    Piwa, wiadomo, Coder fantastyczny, Blond z Manufaktury jest OK i Saison z St. Feuillien rewelacyjny.
                    Bardzo miła obsługa i rada co do jedzenia. Niezapomniane kulinarno - piwnie popołudnie.
                    Musieliśmy się minąć.... ale kilka krytycznych uwag:

                    Skończyło się kilka piw (m.in Atak, Cerna Hora)- w zamian nic nie weszło (niektóre długo "wisiały" na tablicy). Na pytanie, co i czy w ogóle cokolwiek wejdzie na kran usłyszałem, że niestety nie. Pytałem o Brew Doga albo jakąkolwiek Pintę. Szkoda, bo wiem, że zapasy są spore....

                    Ale za to jedzenie pierwsza klasa!
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Czy terminal już jest?

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Musieliśmy się minąć....
                        Może. Byłem od 14:00 do 15:30

                        Comment

                        • Kulbi
                          Member
                          • 10-2011
                          • 91

                          Piecia - pełna racja. Też się z tym spotkałem. W szanującym się multutapie jedno piwo zastępuje drugie. A jak chwilowo czegoś nie ma to od razu powinno być wytarte z tablicy. Takie rzeczy to nawet w hipsterskich Cudach na Kiju wiedzą.

                          Zauważyłem, że dopóki jest Mason na sali to wszystko jakoś działa. Reszta pracowników musi być czym prędzej przeszkolona, zarówno z samych piw jak i obsługi sprzętu.

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            Przepraszam was za zaistniałą sytuację, która wynikła także z mojej winy. Nie przewidziałem, że naraz skończy się tyle beczek, zdarzyło się także małe nieporozumienie między załogą. Mogę was zapewnić, że taka sytuacja się już nie powtórzy.
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy terminal już jest?
                              Czy przypadkiem specjalnie szukasz wymówek, że jeszcze nie odwiedziłeś Chmielarni ?

                              Comment

                              • wpadzio
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 2645

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy przypadkiem specjalnie szukasz wymówek, że jeszcze nie odwiedziłeś Chmielarni ?
                                Jak przypadkiem? Specjalnie!!!!
                                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                                Serviatus status brevis est
                                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎