Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Ja tam sylwestra spędzam po domowemu, jakieś piwo się znajdzie

    A tymczasem na kranach kilka zmian:
    01. Śnieg na Beniowej 11/8/6
    03. Skalak 11 6/4/3
    06. Afrodyta 11/8/6

    Reszta jak w poprzednim poście. Prometeusz Łet Hop jest już na wykończeniu, za niego wejdzie Hermes
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      A tymczasem, borem lasem...

      Na kranach Saint No More (11/8/6) i Hermes (11/8/6).
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Mam takie podchwytliwe pytanie. Przez trzy dni nie pracowaliście, czy w piątek zamierzacie odpalić beczki nie skończone 23 grudnia, ile ich będzie, jakie to piwa, czy nie będzie problemu z jakością i kto tak naprawdę zabił Kennedy'ego?

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Mam takie podchwytliwe pytanie. Przez trzy dni nie pracowaliście, czy w piątek zamierzacie odpalić beczki nie skończone 23 grudnia, ile ich będzie, jakie to piwa, czy nie będzie problemu z jakością i kto tak naprawdę zabił Kennedy'ego?
          Kennedy to mały pikuś - who killed Bambi
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Przeszukałem Internet i faktycznie nie wiadomo, więc jak najbardziej można dorzucić do zestawu!

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Mam takie podchwytliwe pytanie. Przez trzy dni nie pracowaliście, czy w piątek zamierzacie odpalić beczki nie skończone 23 grudnia, ile ich będzie, jakie to piwa, czy nie będzie problemu z jakością i kto tak naprawdę zabił Kennedy'ego?
              Piwa na czas naszego zamknięcia stały w chłodni, głowice były odpięte a kraniki wypełnione wodą. Dzisiaj rano wszystko zostało podłączone, żadnych problemów nie stwierdzono.

              A na kranach meldują się:
              01. Pracownia Piwa Hey Now 10/7/5
              02. Ciechan Lagerowe 6/4/3
              03. Svijany Kneżna 8/6/4
              04. Primator Weizen 9/7/5
              05. Lindemand Kriek 16/11/8
              06. Olimp Afrodyta 11/8/6

              07. Pracownia Piwa Crack 10/7/5
              08. Pinta Żytorillo 11/8/6
              09. Buxton/To Ol Collaboration Carnage 22/15/11
              10. Artezan pacific 10/7/5
              11. AleBrowar Brown Foot 11/8/6
              12. Olimp Hermes 11/8/6

              13. Fortuna Komes Porter 10/7/5
              14. Delirium Noel 19/13/10
              15. Thornbridge Halcyon 18/12/9
              16. To Ol Black Ball 22/15/11
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Faktycznie było dobrze. Tylko dwa piwa takie sobie, ale raczej nie przez przerwę świąteczną. Szkoda tylko, że przy części piw odeszliście od schematu 0,25 za pół ceny, dlaczego akurat taki wybór? Jeśli to nie tajemnica zawodowa.

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  Ależ nie odeszliśmy, tylko zaokrągliliśmy ceny żeby nie było połówek. Przykładowo jeśli 0,5 kosztuje 11, to 0,25 kosztuje nie 5,5 tylko 6.
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    Ale ciągle to "zmiany, zmiany, zmiany" - tak dziwnym trafem na korzyść sprzedawcy, nie kupującego...

                    Myślę, że zaokrąglenie w dół - jakkolwiek niezgodne z regułami matematyki - mimo straty 50 groszy na "małej sztuce" zrobiły by Wam więcej korzyści marketingowych niż podwyższenie ceny małego niby niewiele, ale w stronę, którą konsument zawsze będzie interpretował jednoznacznie - zdrożało, pewnie niedługo będzie jeszcze droższe w stosunku do objętości...
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      Ech, chciałbym tylko zauważyć, że taki system został wprowadzony już w lipcu :]. Poza tym pokażcie mi lokal piwny, w którym ceny za piwo duże/małe/średnie są proporcjonalne. Ja takiego nie znam, zawsze za mniejsze piwo wychodzi drożej.
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Oczywiście, dlatego tak pozytywnie odebraliśmy proporcjonalność 0,25 l w Chmielarni. Ale skoro to już przeszłość, to macie na forum PRZEJ... ABŁKOWANE, a ty już nie jesteś my, tylko wy.

                        PS Jako rdzenny Polak nie mam nic przeciwko połówce.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ech, chciałbym tylko zauważyć, że taki system został wprowadzony już w lipcu :]. Poza tym pokażcie mi lokal piwny, w którym ceny za piwo duże/małe/średnie są proporcjonalne. Ja takiego nie znam, zawsze za mniejsze piwo wychodzi drożej.
                          Tu akurat będę bronił Chmielarni. Uważam, Ironie, że nieco się czepiasz. Chcmielarnia jako jedyna w ogóle daje możliwość wypicia 0,25, i z reguły jest to 50% ceny dużego. Inną sprawą są absurdalnie wysokie ceny w ogóle piw rzemieślniczych ale o tym już dyskutowaliśmy,
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tu akurat będę bronił Chmielarni. Uważam, Ironie, że nieco się czepiasz. Chcmielarnia jako jedyna w ogóle daje możliwość wypicia 0,25, i z reguły jest to 50% ceny dużego. Inną sprawą są absurdalnie wysokie ceny w ogóle piw rzemieślniczych ale o tym już dyskutowaliśmy,
                            Wiele razy dyskutowaliśmy, ale jak tylko przechodziliśmy od pokrzykiwań do merytoryki to błyskawicznie z tej dyskusji się ulatniałeś.

                            Comment

                            • warzechow
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 354

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                              Oczywiście, dlatego tak pozytywnie odebraliśmy proporcjonalność 0,25 l w Chmielarni. Ale skoro to już przeszłość, to macie na forum PRZEJ... ABŁKOWANE, a ty już nie jesteś my, tylko wy.

                              PS Jako rdzenny Polak nie mam nic przeciwko połówce.

                              Aby nie zostawić Masona gołosłownym wklejam dla przykładu fragment cennika z 27 lipca

                              Obecnie na kranach:
                              01. Tucher Weizen 9/7/5
                              02. Svijany Desitka 6/5/3
                              03. Artezan Witbier 10/7/5
                              04. Policka Desitka 6/5/3
                              05. Opat Kolendrowy 8/6/4
                              06. Limburgse Witte 13/9/7

                              Nigdy nie mieliśmy cen z 50 gr i wszystkie nieparzyste kwoty za 0,5 litra miały zaokrąglane ceny 0,25. Jedynym wytłumaczeniem dla Żą jest fakt, iż był wtedy pozbawiony swoich lenonek

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wiele razy dyskutowaliśmy, ale jak tylko przechodziliśmy od pokrzykiwań do merytoryki to błyskawicznie z tej dyskusji się ulatniałeś.
                                Daruj sobie, poczytaj , acha wiem "amortyzacja" Ceny są zachodnie tylko koszty i zarobki wschodnie
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎