Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Miodowa 3, Irish Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    Miodowa 3, Irish Pub

    Jakoś nie znalazłem takiego tematu, a myślę, że warto o tej knajpie wspomnieć przynajmniej z jednego powodu. Za niecały miesiąc Dzień Świętego Patryka, a imprezy z tej okazji w Irish'u są niezapomniane. Na codzień, to ten pubik jest ciut za drogi, więc tam nie zaglądam, ale na zielone piwo (nie z sokiem malinowym ), to tylko tam. Litrowe kufle, koncerty, śpiewy, tańce na stołach, zabawa na full. Nawet dziki tłum, który zwykle mnie denerwuje, tam jest ok.
    Jedyny minus, że zielone w pewnej chwili się kończy i trzeba się przestawić na Belfast, lub coś Irlandzkiego (zwłaszcza te Irlandzkie nie są obojętne dla kieszeni).
    W każdym razie polecam i to gorąco! Ja już sobie wziąłem urlop na 18, zeby odespać...
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Pamiętam,pierwszego Patryka i jeżdżący po Warszawie autobus ,który kursował pomiędzy irlandzkimi pubami, zaczynjąc od Miodowej, wtedy tenlokal był naprawdę fajny. Niestety potem mocno wzrosły ceny a obniżyła się jakość. Szczyt nadszedł gdy kiedyś z Miłką poszliśmy tam a Belfast kosztował 10 PLN za 0,5 i 20 PLN za 1 l , a było to już lata temu. Do tego był ciepły i zepsuty. Od tego czasu przestałem tam bywać. Szkoda, bo knajpa jest w znakomitym miejscu a i wsytrój jest niezły.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • dkrasnodebski
      cymbał
      • 05-2003
      • 2316

      #3
      Z cenami to było tak, że jakieś 8 lat temu właściciel stwierdził zbyt dużą ilość młodzieży odwiedzającej ten przybytek i żeby zrobić lokal bardziej "poważnym" podnieśli ceny.
      Wstyd się przyznać ale to moja bliska koleżanka podsunęła szefostwu ten pomysł.
      To było jednak 8 lat temu i o ile dobrze się orientuję lokal zmienił przez ten czas właściciela.
      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

      www.radoslawstolar.pl

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Ceny nadal nie są zbyt młodzieżowe, a przynajmniej w zeszłym roku nie były. Ale 17 marca to nikomu nie przeszkadza. Po za tym zielone jast tańsze.
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • witkowskiartur
          Senior
          • 03-2003
          • 561

          #5
          Z cenami to było tak, że jakieś 8 lat temu właściciel stwierdził zbyt dużą ilość młodzieży odwiedzającej ten przybytek i żeby zrobić lokal bardziej "poważnym" podnieśli ceny.
          Podnoszenie cen to raczej głupi pomysł na odstraszenie młodzieży, zwłaszcza, że ta "Mniej fajna młodzież, zwykle ubrana w modne ubrania sportowe", jeżeli się nawet skusi na to by tam przyjść, może podwyżkę po prostu olać, a ja cholera nie mogę sobie wypić guinnessa bo jest za drogo.
          Jak ktoś na prawdę nie chce młodzieży w barze, to niech postawi tabliczkę "wstęp tylko dla osób w wieku powyżej..." i zatrudni ochroniarza, który tego będzie pilnował. Będzie miło i poważnie i wszyscy będą zadowoleni.
          KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

          Comment

          • Maremali
            Senior
            • 05-2002
            • 1953

            #6
            witkowskiartur napisał(a)
            (...) i zatrudni ochroniarza, który tego będzie pilnował. Będzie miło i poważnie i wszyscy będą zadowoleni.
            Zatrudniając ochronę też pewnie musiałby właściciel podnieść ceny piwa, gdyż za coś ich trzeba opłacić.
            http://maremali.web-album.org/

            Comment

            • witkowskiartur
              Senior
              • 03-2003
              • 561

              #7
              Zatrudniając ochronę też pewnie musiałby właściciel podnieść ceny piwa, gdyż za coś ich trzeba opłacić.
              Ale to już jest jakiś rozsądny argument. Podnoszenie ceny piwa, żeby żekomo pozbyć się zbyt młodych ludzi w barze, jakoś do mnie nie trafiają.
              KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

              Comment

              • Bakuna
                Member
                • 12-2003
                • 38

                #8
                Irish Pub na Miodowej znany jest również z doskonałej muzyki irlandzkiej ( i jej okolicach np. muzyki cajjun ). Mimo dość wysokich cen, wieczorem ciężko znaleźć tam miejsce do .... stania. Jako pierwszy znany pub w stylistyce irlandzkiej w stolicy oraz dzieki doskonałej lokalizacji, często przyciąga on gości przyjezdnych ( również z zagranicy). Jednak dla zwykłych zjadaczy chleba ( bez względu na wiek ) lokal trochę zbyt drogi.

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  W zamierzchłych czasach lokal ten niewątpliwie wyróżniał się in plus swoją "irlandzkością". Potem, niestety, zaczął się wyróżniać również poziomem cen, co już zauważyli przedmówcy. I tak, ze stałego bywalca, zostałem bywalcem dorocznym - uczęszczam tylko na ś. Patryka, zaoszczędziwszy uprzednio trochę walorów. Ale przyznać muszę, że te wyrzeczenia zwracają się zawsze z nawiązką.
                  O ile mnie pamięć nie myli, to piwo sprzedawano tam na pinty (0,568 l), a nie na litry, a to zawsze odrobinę więcej w kuflu .
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    A mnie się wydaje, że jednak na litry. Pewności nie mam, ale 17.03 sprawdzimy .
                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #11
                      Dziś (z przyczyn finansowych, zapewne po raz pierwszy i ostatni w tym roku...) siedzę twardo na Miodowej. Dekuję się koło 15, żeby zająć stolik. Zielone się poleje, muzyka będzie grała, stoły będą trzeszczały... Jakby ktoś się błąkał w okolicy, miałby ochotę i przebiłby się przez tłum, to zapraszam. Ceny nie sa przystępne, ale raz w roku można zaszaleć.
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • banaszek
                        SłabyUżytkownik
                        • 02-2005
                        • 617

                        #12
                        a ja mam złą opinię o Irish Pubie

                        Kiedyś (może już czasy się zmieniły) byłem tam z kumplem, siedzieliśmy przy barze, popijaliśmy jakieś jasne pełne... obok nas facet anglojęzyczny popijał coś równie jasnego z kufla 1l. Nie dopił całego piwa, zostawił ok. 1/3. Odszedł od baru, ubrał się i sobie poszedł. Barman zestawił niedopite piwo na swoją część baru i... do niedopitego kufla dolał do odpowiedniego poziomu i podał następnemu klientowi. Zdarzenie sprzed ok. 7 lat.


                        Comment

                        • sodom
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 351

                          #13
                          a to łobuz jeden!!!!

                          Comment

                          • Maggyk
                            Szara Adminiscjencja
                            • 05-2004
                            • 5615

                            #14
                            A jeżeli ktoś miałby ochotę wybrać się do tego lokalu na jakiś koncert, to tutaj może sprawdzić co jest grane.
                            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                            Piwo domowe -
                            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                            Reklama w BROWARZE
                            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                            Comment

                            • Lunatica
                              Junior
                              • 03-2008
                              • 6

                              #15
                              Mam sentyment do tego miejsca, poznałam je jakieś dwa lata temu i od pewnego czasu bywam tam dosyć często.
                              Miła obsługa, przyjemny klimat i dobre trunki (...belfast, baileys <3). Warto przyjść wieczorem, gdy muzyka grana jest na żywo, czasem aż ciężko nie podśpiewywać...
                              Ceny faktycznie niezbyt korzystnie działają na portfel, ale imo warto
                              Last edited by Lunatica; 26-03-2008, 21:42.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎