Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żurawia 42, Antykwariat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mistrzu
    Senior
    • 08-2003
    • 750

    #16
    Wujcio_Shaggy napisał:
    Gdyby ktoś jeszcze mógł mnie uświadomić, do której jest czynny ten przybytek rozkoszy, to byłbym wdzięczny.
    Godziny otwarcia: 11:00 - 23:00
    w weekend: 12:00 - 23:00

    Comment

    • Oskarx
      Senior
      • 02-2004
      • 248

      #17
      Po raz drugi byłem w Antykwariacie i stwierdzam, że Lwówek w wersji beczkowej ostro wali w dekiel.
      Ma przecież standartowo jak na Polskę 6,2% z tego co pamiętam.
      Dlatego wydaje mi się, że po prostu tyle tam jest rzeczywiście woltażu, a nie jak np. w warce strong 5,3%
      Oskar

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #18
        Oskarx napisał(a)
        Po raz drugi byłem w Antykwariacie i stwierdzam, że Lwówek w wersji beczkowej ostro wali w dekiel.
        Ma przecież standartowo jak na Polskę 6,2% z tego co pamiętam.
        Dlatego wydaje mi się, że po prostu tyle tam jest rzeczywiście woltażu, a nie jak np. w warce strong 5,3%
        Zgadzam się, też byłem w środę drugi raz i też dziwnie się czułem już przy czwartym

        Comment

        • Oskarx
          Senior
          • 02-2004
          • 248

          #19
          Zgadzam się, też byłem w środę drugi raz i też dziwnie się czułem już przy czwartym

          O kolego, ja to przy czwartym (w tym jedno mocne) nie czułem się nieźle ale już byłem niezły
          Potwierdzam też , że piwo jest zbyt ciepłe. Barman wyjaśnił, że mają kiepską chłodziarkę i czekają na nową.
          Oskar

          Comment

          • dkrasnodebski
            cymbał
            • 05-2003
            • 2316

            #20
            A ja jak tam byłem wypiłem cztery w tym jedno mocne i w bardzo dobrym nastroju poszedłem sobie na koncert Johna Scofielda. Tyle tylko, że w trakcie spożywania czułem się dziwnie bo wnętrze takie jakieś mało piwne a przy stoliku obok siedziała pani Halszka Wasilewska
            Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

            www.radoslawstolar.pl

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #21
              Może wybierzemy się tam kiedyś w sile dziesięciu, żeby poczytać książki?

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #22
                Oskarx napisał(a)
                Czepialska
                Obrażalski

                Uchroniłam Cie przed ewentualnym pośmiewiskiem w forumowym towarzystwie, a Ty jeszcze masz pretensje

                A co do Lwówka - to jest piwo niebezpieczne. Nie raz zdarzyło mi się, że po wypiciu 3-4 Książęcych miałam niezłą fazę, a na drugi dzień, niestety, kaca. A jak jeszcze do tego zapodałam Mocne Dobre, to ło hoho! Żeby było śmieszniej - tylko z kija tak działa, butelkowe nie
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • sodom
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 351

                  #23
                  A ja, jak wypiłem cztery, w tym dwa mocne, to potem w tramwaju przysnąłem. To wszystko przez to, że niemają tam w zasadzie nic konkretnego do jedzenia.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #24
                    W sobotę udzło mi się odwiedzić Antykwariat i bardzo mile to wspominam. Wypiłem świeżutkie, zimne Książęce i Dobre Mocne i po raz kolejny zachwyciłem się, jak to jest, że te piwa są tak niesamowicie dobre

                    Comment


                    • #25
                      Chmielna

                      Z tego co wiem piwo z Lwówka można też dostać w herbaciarni
                      na Chmielnej, między Nowym Światem, a Bracką.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #26
                        Odp: Chmielna

                        KubaKubus napisał(a)
                        Z tego co wiem piwo z Lwówka można też dostać w herbaciarni
                        na Chmielnej, między Nowym Światem, a Bracką.
                        Owszem, można. W jej ogródku piłem Książęce, ale kosztowało 9 zł, więc to chyba oczywiste, że wolę Antykwariat. Zwłaszcza że tam jest beczkowe, a na Chmielnej butelkowe.

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #27
                          Wreszcie w niedzielę odwiedziłem to miejsce, w towarzystwie Małejżonki i Irona. Wystrój i nastrój fenomenalny, cisza, spokój, dyskretna muzyka, zimne, pyszne piwo (co prawda Książęce skończyło się niespodziewanie, a Dobre Mocne okazało się być zdradliwym, zwłaszcza w słoneczne popołudnie).

                          Otulający parkomat frontowy ogródek jakoś nie przypadł mi do gustu, ale potem już nie było na co narzekać. Pierwsza sala - "Warszawska" - o ścianach obficie udekorowanych rycinami, grafikami (AU to zapewne Antoni Uniechowski) i przedwojenną prasą stwarza wspaniały klimat wokół baru. Dalej sala - a właściwie "korytarzyk telewizyjny" z rządkami rozkładanych krzeseł, potem "sala chińska" i wreszcie na końcu "salon mieszczański". Zupełnie, jakby czas się zatrzymał lata temu...

                          W podwórzu kamienicy "ogródeczek" piwny, zgrabnie wciśnięty w kąt oficyny - przyjemny i kameralny. Bardzo intrygujący jest też wystrój ostatniego pomieszczenia - tego, do którego każdy piwosz trafić musi prędzej, czy później.

                          Co do antykwariatu sensu stricto, to niestety - pobieżna lustracja nielicznych regałów z książkami doprowadziła do wniosku, że to bardziej dekoracja lokalu...
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            #28
                            Fakt - klop ma intrygujący wystrój. Cały lokal wg mnie jest mało "warszawski". Mógłby spokojnie funkcjonować w Krakowie. Piwo było smaczne, cena umiarkowana. Minusem brak możliwości zjedzenia, ale okazało się, że można najeść się piwem. Niestety, nie przeczytałem dokładnie tematu i do lokalu drałowałem Żurawią od strony Placu Trzech Krzyży.

                            Comment

                            • Mistrzu
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 750

                              #29
                              Dzięki przenosinom mojej firmy w "normalne" miejsce mogłem w porze obiadowej odwiedzić w dniu dzisiejszym Cafe Antykwariat. Jednak jak na złość zabrakło lanego zarówno Książęcego jak i Mocnego Dobrego. Dobrze, że zapobiegliwy właściciel miał butelkowe, bo wyszedłbym z kawiarni o suchym pysku.

                              Comment

                              • Mistrzu
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 750

                                #30
                                Mamy dzisiaj 13 października a beczkowego piwa w Antykwariacie jak nie ma tak nie ma.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎