Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Jana Pawła II 82 (CH Arkadia), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • purc
    Senior
    • 02-2009
    • 650

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
    Zakładam, że jest Tobie wiadome, że Bierhalle Koźlak jest piwem mocniejszym niż pozostałe piwa, warzonym celem sprzedaży przed Bożym Narodzeniem?
    Tak MNIE /że zachowam wdzięczną stylistykę / jest to WIADOME/jak wyżej/, co nie zmienia faktu, że w browarach w Monachium Bock kosztuje od 3,10 Euro.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      To, że Ty nie pracujesz w godzinach, w których pracuje zdecydowana większość normalnych ludzi to już jest Twoj problem, a nie innych. Dla kogo HH jest skierowane? Przede wszystkim; studenci, wolni strzelcy, nic nie robiący, III zmiana, na chorobowym, turyści, kto jeszcze? Nie jestem tez z tych, którzy w tygodniu piją większe ilości piwa bo są tańsze. Ba, można wtedy powiedzieć, ze jestem zmuszony do picia piwa w tygodniu przed 17 jeśli chcę zaoszczędzić....ale czy to o chodzi w piciu piwa? Nie dla mnie. Nie będę za przeproszeniem skrobidupą, która będzie po pracy leciała z wywieszonym jęzorem byle zdążyć przed 17 i zaoszczędzić 3 zł.
      Osobiście HH w Bierhalle mnie nigdy nie interesowała, a chyba tylko raz lub dwa natknąłem się na nią czystym przypadkiem i zauważyłem ją w momencie otrzymania rachunku. Lokal jest dla mnie, a nie ja dla lokalu i chodzę kiedy chcę, a nie wtedy gdy lokal daje mi jakiś bonusik i ja mam się do tego stosować. Na miejscu piję jedno, dwa piwa, a nie 4-5, więc te parę złotych w tą czy w tamtą mi różnicy nie robi.
      Co jak co ale nie kojarzę też aby po 17 sala pustoszała, wręcz przeciwnie, im później, tym więcej ludzi. Na brak klientów napewno narzekać nie będą.
      becik przeczytał w moich myślach i napisał .

      Od siebie dodam jedynie, że picie piwa, a zwłaszcza biesiadowanie przy piwie, kojarzy mi się ZDECYDOWANIE z godzinami popołudniowo-wieczornymi.
      Wyjątkami są: Wielki Zlot , wakacje w cieplejszych stronach oraz bardzo rzadkie sytuacje, hm, "lecznicze". Razem z grubsza ok. 20 dni w roku. A piwo pijam ok. 300 dni w roku.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
        Niezłym rozwiązaniem jest teraz wykupienie vouchera za 200zł i picie w dowolnych porach. I tak chyba zrobię.
        Na czym ten voucher polega?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Na czym ten voucher polega?
          Na możliwości wypicia dowolnej ilości piwa w ciągu miesiąca w osobistym kuflu, który jest dodatkiem do vouchera.
          Link do odpowiedniej podstrony Bierhalle.

          Aby ochłonąć po świątecznych zakupach, wpadłem dzisiaj do Bierhalle Arkadia na koźlaka. Owszem, wolałbym zapłacić za niego 5,50 zł zamiast 11 zł, ale jednorazowego wydatku zdecydowanie nie żałuję, bo koźlak jest doskonały.
          Last edited by Twilight_Alehouse; 16-12-2009, 16:16.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
            Na możliwości wypicia dowolnej ilości piwa w ciągu miesiąca w osobistym kuflu, który jest dodatkiem do vouchera.
            Czyli 20 piw w "normalnej" cenie lub 40 piw w cenie piw z HH.
            ile razy trzeba być w Bierhalle żeby to się "opłacało"? Czyli zwróciło, wykorzystało jeszcze na maxa?
            Taki voucher jest faktycznie dla kogoś kto ma bardzo dużo czasu, a do lokalu chodzi nie tyle co degustować ale po prostu pić piwo.
            Ja może jestem w Bierhalle 1 dwa w miesiącu, wole zapłacić nawet 12 zł za piwo niż zmuszać się do chodzenia i picia bo mam voucher, który muszę wykorzystać.
            Ale jeśli inni maja dużo czasu, spory spust, ich wola.
            Last edited by becik; 16-12-2009, 17:32.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              Mi na pewno by się nie opłacało. Choć mieszkam 3 przystanki tramwajowe od Arkadii i szczęśliwie param się wolnym zawodem, a więc swobodnie mogłem korzystać z HH, to i tak nie bywam w Bierhalle częściej niż 2 razy w miesiącu.
              Jeśli jednak ktoś rzeczywiście bywa tam częściej i wypija każdorazowo kilka piw, to voucher się opłaca.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                Mi na pewno by się nie opłacało. Choć mieszkam 3 przystanki tramwajowe od Arkadii i szczęśliwie param się wolnym zawodem, a więc swobodnie mogłem korzystać z HH, to i tak nie bywam w Bierhalle częściej niż 2 razy w miesiącu.
                Jeśli jednak ktoś rzeczywiście bywa tam częściej i wypija każdorazowo kilka piw, to voucher się opłaca.
                ja mieszkam dalej, ale bywałem w Bierhalle (częściej na NŚ) przynajmniej raz w tygodniu, a jak miałem wolne to w czasie HH

                wypijam raczej więcej niż 3 piwa jednorazowo ALE:

                - voucher nie obejmuje dwóch lokali - a szkoda - ja osobiście nigdy nie wiem, gdzie wyląduję
                - promocyjna cena na beczki jest - 65 pln na wynos
                - info o końcu HH nie było - szkoda, że nie ma, zamiast bywać raz w tygodniu będę raz w miesiącu
                - ale i tak warto, dziś Bock był bardzo smaczny - warto skosztować!

                ja osobiście często chodzę do BH poza HH aby pokazać znajomym, czym jest DOBRE piwo, jednak jeśli jestem sam wolę kupić piwo w sklepie a wypić w domu, a do tej pory jak miałem możliwość spędzałem popołudnie w Bierhalle

                co do likwidacji HH - szkoda, że nastąpiło to nagle i w taki sposób, a nie ma nic w zamian - czekamy na nowe promocje, bo dla piwa z BH warto
                zauważmy, że obok w cośtam Italia żywiec kosztuje 9 zł....
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                  zauważmy, że obok w cośtam Italia żywiec kosztuje 9 zł....
                  I czego to dowodzi? Że w Bierhalle piwo powinno być dwa razy tańsze, bo każda warka inna, a "Żywiec - nic się nie zmienia".

                  Oczywiście macie rację, że tzw. normalny członek społeczeństwa z HH raczej nie korzystał, ale ja na szczęście do nich nie należę i gdy miałem możliwość, to łączyłem sobie zakupy z HH właśnie. Zwykle w knajpie piję 3-5 piw i nie uważam, żeby to jakiś wielki ochlaj był (w przeciwieństwie do wspomnianej przez Becika degustacji), zwłaszcza że mowa o lokalu, który oferuje kilka różnych piw.

                  Zupełnie nie przeszkadzają mi też popołudniowe godziny jako pora spożycia, wręcz przeciwnie, bardzo przyjemnie mi się później jedzie tramwajem wśród wymiętych biedaków wracających z biura. A jak za ciasno jest, to chuchnę i od razu mam luz.

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak MNIE /że zachowam wdzięczną stylistykę / jest to WIADOME/jak wyżej/, co nie zmienia faktu, że w browarach w Monachium Bock kosztuje od 3,10 Euro.
                    Zafascynowało MNIE to "od"...
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      Mnie (i kilku kolegów) w ostatni poniedziałek też zaskoczył brak HH. Większość zrobiła "w tył zwrot" rezygnując z piwa, zostaliśmy tylko we dwóch. Nie mogłem odmówić sobie spróbowania Koźlaka, rzeczywiście świetny, chciało by się więcej ale 11 zł/0,4 l... A bywaliśmy na wyśmienitych piwach w Bierhalle 2 - 3 razy w miesiącu. Przychodziliśmy o 16.45, zamawiało się beczułki 5 l, własnoręcznie nalewało i miło popijało przez cały wieczór. Wychodziło po 3,50 zł za kufelek 0,4 l. Teraz za 8 zł, pewnie raz na 2 miesiące zajrzymy na 2 do 3 piwek, choć raczej ciężko będzie. Wielka szkoda, że szefostwo zrezygnowało z HH. Ubyło jedyne (dostępne cenowo dla normalnych ludzi) miejsce z prawdziwym, pysznym piwem w Warszawie. Mam jednak nadzieję, że w niedługim czasie ktoś zarządzający Bierhalle przejrzy na oczy i wprowadzi jakąś formę zniżek. Kiedyś przeżyliśmy szok gdy zlikwidowano "Piwodziałki", teraz płaczemy po HH... Ale nadziei tracić nie trzeba...

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Voucher VIP wydaje nam się dobrym rozwiązaniem na wiosenno-letnie miesiące, kiedy z gorąca trudno wytrzymac w domu, więc może w połowie przyszłego roku rozważymy tę propozycję (o ile nie zniknie niespodziewanie, jak HH).
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          Happy Hours wróciło do Bierhalle Arkadia, problem tylko w tym, że dotyczy 'dań i napojów' więc piwa chyba nie obejmuje. Pełne info tutaj.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            Zniżka na piwo będzie, ale nie taka jak ostatnio. Poza tym Happy Hours na piwo mają być tylko w jeden dzień w tygodniu. Kiedy, to jeszcze nie wiadomo. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest voucher VIP, albo pójście do innej knajpy. Ja tymczasowo wybieram to drugie rozwiązanie i czekam na reakcję rynku. A rynek z pewnością odwróci się od tego miejsca. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                              A rynek z pewnością odwróci się od tego miejsca. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
                              Z pewnością.
                              Tak naprawdę kasę w gastronomii robi się po 18tej, a szczególnie w weekendy. Wszelkiego rodzaju happy hours to są duperele, które mają trochę pobudzić martwy okres. Ich znaczenie jednak dla funkcjonowania całej firmy jest znikome. Żaden rynek się nie odwróci, bo gdzie pójdzie? Gdyby w Arkadii, czy Złotych Tarasach (choć to już mniej) był inny browar restauracyjny, to może by się miał gdzie odwrócić, obecnie nie ma. Podejrzewam, że BH radzi sobie świetnie, po pierwsze dlatego, że warzą dobre piwa, po drugie bo już na rynku okrzepli i teraz tak naprawdę spijają śmietankę. Trawestując Maksymiliana Paradysa - przecież to jest raj, konkurencji praktycznie żadnej.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • petrus33
                                Gość
                                • 01-2008
                                • 888

                                Trudno powiedzieć, czy BH radzi sobie świetnie. Ile razy tam byłem, tyle razy widziałem kompletne pustki, 3-4 stoliki były tylko zajęte. Jak się tylko robiła godzina 15.00 ludzi przybywało, ale i tak połowa miejsc była pusta. W weekend byłem jedynie dwa razy i także szału nie było. Jaka jest sytuacja, wie jedynie management BH. Nie nam oceniać. W każdym razie z tego co zdążyłem zaobserwować, to wielkiego ruchu tam nie ma.

                                Piwa są znakomitej jakości, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Szkoda tylko, że ceny mocno zaporowe. Dlatego też, wybieram inne miejsca i piwa z butelki, jeśli beczkowego nie ma. Rynek jest taki jaki jest, nic na to nie poradzimy. Może za 10 lat coś się zmieni.

                                W każdym razie czekam, aż kelnerki z Bierhalle zaczną z nudów dłubać w nosie. Wtedy pojawią się Happy Hours i dobre ceny. Myślę, że tak się stanie.
                                W tej chwili voucher Vip jest jedynym rozwiązaniem.
                                Last edited by petrus33; 20-01-2010, 09:06.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎