Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Jana Pawła II 82 (CH Arkadia), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja poszłam za daleko? Ja czuję się browarbizowiczem po prostu, czyli jestem według Ciebie osobą, która kupuję trzy beczki, po których wypiciu na pewno by mnie wynosili z lokalu, tylko ze względu na HH.
    Tak, poszłaś za daleko, ba, nawet dalej, bo aż za horyzont. Primo - nigdy bym kobiecie nie powiedział, że jest pijaczką, bez względu na wszystko, ile by piła. Secundo - mógłbym jedynie napisać, Dama jest w niedyspozycji. Tertio - we wspomnianym przykładzie podałem informację, że browarbizowicz czekał z beczkami, a nie pił. Zasadnicza różnica.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    A co do wcześniejszej części wypowiedzi - wiesz dobrze, że nieraz już takie gnojenie wyleciało z tego działu i tu póki ART mnie nie wywali z funkcji moderatorki na takie zachowania miejsca tu nie ma i jak tego nie pochwalam, choćby ze względu na to, że uważam, że dobre piwo samo się obroni - my jesteśmy choćby po to by wskazać, że są inne piwa.
    Wiem dobrze że wyleciały, wiesz dobrze, ze niektóre nie wyleciały, wiesz też dobrze, że i do mnie leciały takie, a nie inne opinie. Grunt to mieć dystans i traktować rzecz "bezalkoholowo". (czyt. z przymrużeniem oka)

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    Dobra koniec już tego OT wywołanego przeze mnie - Beciku, jeśli chcesz kontynuować tą dysputę to proszę przenieśmy ją na PW.
    I sama prowokujesz OT-y


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Cholercia, a ja myślałem że dowolna osoba niezależnie od swych poglądów, korzystająca aktywnie z browarbizu to browarbizowicz/browarbizowiczka. A tu wygląda na to że tylko ortodoksi zasługują na to miano
    Dla mnie Ci wszyscy - to forumowicze.
    Browarbizowicze to elitarne jednostki browaru.
    Z drugiej strony ciekawe czemu jeszcze nie powstały bojówki browar.biz, robiące porządek na giełdach, spotkaniach, imprezach sponsorowanych przez koncerny
    Mogliby mieć jakiś charakterystyczne logo na rękawie np flyersa, glany musowo etc
    Byłoby wtedy ciekawiej na imprezach.

    I żeby nie było, to wszystko co pisze to jest moje osobiste własne zdanie, moje poglądy, moje myśli, a podobieństwo osób lub sytuacji - jedynie przypadkowe.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Becik, Maggyk zaprosiła Cię na PW, więc daj już spokój z zaśmiecaniem tematu, ok? Proszę?
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        cyt: "
        Dlaczego jednej osoby? Z czego ta cała dyskusja? - a to z tego że zlikwidowano HH w Bierhalle. Wybacz, ale czy osoby korzystające z HH chodzą tam na jedno dwa piwa? Czy fakt, ze osobiście i naocznie widziałem w lokalu osobę czekającą z beczkami na "na coś tam" to jest robienie z Ciebie pijaczki? Tylko dlatego, że z widzenia ta osoba była mi znana z giełd i bynajmniej nie był to kolekcjoner. Dlatego, ze określiłem ją browarbizowiczem? A określiłem ją tak bo wiem że jest to osoba z forum. I na podstawie tego wysnuwasz taki wniosek? Dlatego poczułaś sie urażona? Moim zdaniem poszłaś za daleko w swoim osądzie.
        "


        Akurat mogę się domyślać kto siedział przy tych złączonych stolikach z trzema beczkami. I mogę zapewnić że nie wypił 3x5 litrów piwa sam, ale w grupie 7 osób (w tym pięciu browarbizowiczów), w której ja także byłem. Po prostu został poproszony o zamówienie dla wszystkich gdyż mógł przybyć wcześniej niż o 17. I co w tym złego? Wypadło po 5 kufelków 0,4 l na uczestnika. Czy to jest dużo? Poza tym, każda z beczek zawierała inny rodzaj piwa, więc raczej nie zależało nikomu na szybkim "uwaleniu się", a na doznaniach smakowych, które są w Bierhalli zawsze na najwyższym poziomie. I mogę zapewnić, że konsumpcja nie odbywała się na wyścigi, lecz w ciągu 3 godzin, a każdy z uczestników wyszedł jak najbardziej o własnych siłach. Dlatego przytyki, że na HH chodzili ludzie którzy tanim kosztem chcą się nawalić są nie na miejscu. Chodzili piwosze by delektować się pysznym piwem w momencie gdy ich na to stać, a takim był HH.
        Last edited by ART; 29-01-2010, 11:14. Powód: Skrócono kreski, bo rowalały układ strony.

        Comment

        • purc
          Senior
          • 02-2009
          • 650

          Wydaje mi się, że zlikwidowanie HH to głównie problem psychologiczny. Zabrano nam bez naszej winy "prawa nabyte", i chociaż może stosunek ceny do jakości piwa w porównaniu z innymi pubami w Warszawie jest wciąż nie taki zły, to czujemy się pokrzywdzeni / HH bardzo rzadko znikają z oferty w innych krajach - raz ustanowione, bardzo rzadko są cofane/. Tu mamy do czynienia z oczywistą kombinacją: jak najwięej i najszybciej zarobić, bez liczenia się z przyzwyczjeniami i oczekiwaniami wiernych klientów, do których i ja się zaliczałem. Tak na pewno nie buduje się tradycji i wiernego grona bywalców. Te słowa oczywiście kieruję też pod adresem Pana Krzysztofa, choć nie wiem, jaki on ma wpływ na politykę cenową. Ale - albo jest się częścią wielkiej maszyny biznesowej goniącej za szmalem, albo chce się stworzyć nową jakość - miejsce spotkania miłośników piwa z artystami produkcji tegoż piwa, a ci zadowolą się godziwym zyskiem i podziwem
          wiernej klienteli i wspólnymi poszukiwaniami. Na razie wydaje się , że szmal przesłonił inne cele. Obym się mylił.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            Po prostu bez HH jest za drogo dla większości forumowiczów czy ludzi w ogóle. Nie jest to może problemem lokalu ale problemem niesienia kaganka piwnej oświaty wśród ludu.
            O ile mogłem namówić moich kumpli z pracy na piwo w cenie HH to już nie pójdziemy w "normalnych" cenach. Wolą w tym momencie wypić koncerniaka za w miarę rozsądną cenę. I tak ich piwna edukacja się zakończyła. Zresztą to zdrowy dość odruch - w końcu jest jakaś granica (psychologiczna czy możliwości) - Bierhalle tą granice drastycznie przekracza w stosunku do polskich pensji.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Z drugiej strony ciekawe czemu jeszcze nie powstały bojówki browar.biz, robiące porządek na giełdach, spotkaniach, imprezach sponsorowanych przez koncerny
              Ponieważ przeceniasz stopień antykocernowości browar.bizowiczów
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                Ponieważ przeceniasz stopień antykocernowości browar.bizowiczów
                wolałbym juz chyba ten sposób niz ciągłe malkontenctwo i narzekanie a'la przekupki
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Jurandofil
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 976

                  Uprzejmie informuję, iż zmieniła się interpretacja kierownictwa niniejszej restauracji w temacie obecnie obowiązującej promocji (do jedzenia piwo 50%)!!!.
                  W lokalu obsługa nie jest w stanie przedstawić regulaminu omawianej promocji w formie pisemnej, a od 3 dni kelnerki ustnie informują gości, że:
                  "Do zamówionej potrawy można zamówić po jednym litrowym piwie na osobę przy stoliku". Co ciekawe zamówienie drugiej potrawy nic nie zmienia.
                  Interpretacja kierownictwa restauracji jest dowolna. Jutro będzie inaczej!
                  24 lutego br. o godz. 16:40 odmówiono realizacji następującego zamówienia:
                  - 2 golonki propmocyjne (3,9zł / 100g)
                  - 7 kufli litrowych marcowego
                  - 8 kufli litrowych pilsa
                  - 2 kufle 0,4l marcowego.
                  Nie przedstawiono podstawy prawnej, na podstawie której to zamówienie nie mogło zostać zrealizowane.
                  Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                  Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                  Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    Powyższe świadczy jednoznacznie o tym, iż marketing (osobowo i instytucjonalnie) w restauracji Bierhale Warszawa (Arkadia) nie radzi sobie z obsługą klientów.
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Bierhalle wprowadziło butelki bączki 330 ml, z tego co mi wiadomo, jako pierwszy browar restauracyjny w kraju. Cena 4,5 pln sztuka (butelka niekaucjonowana), sprzedawane w cztero lub sześciopaku.
                      A co w kranie? Jako trzecie piwo obecnie można spróbować dość przeciętnej ciemnej pszenicy, po nim powinno pojawić się marcowe. Pils i pszenica niezmiennie wyśmienite.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Pils bardzo dobry, marcowe dobre z plusem, pszenica dobra z minusem
                        Czyli dla piwa naprawdę warto wpaść.

                        Niestety jak zobaczyłem, że kelnerka (nota bene bardzo sympatyczna i sprawiająca wrażenie dość kompetentnej) wchodzi za bar i nalewa pszenicę, to zamarłem. Nie dlatego, że jestem ortodoksem i uważam, że za barem stać ma barmanka/barman ale z powodu tego, że zobaczyłem jak miła pani zaczyna od wlania do szklanki ok. 1/3 piwa ze stojącego pod nalewakiem kufla... tak po prostu .... chlup. Potem podstawia szklankę do kranika i ją dopełnia
                        Całość koszmaru uzupełnia podawanie piwa w ciepłych kuflach. Po co trzymać kufle na podgrzewaczach, tego nie wiem? Ale wrażenie kiedy łapiesz za ciepłe ucho a pijesz zimne piwo nie jest bezcenne.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          Niestety dolewanie zlewek to stała praktyka w Bierhalle dlatego jeżeli tam jestem zamawiam piwo wyłącznie w barze uważnie patrząc na ręce barmanowi.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...) zobaczyłem jak miła pani zaczyna od wlania do szklanki ok. 1/3 piwa ze stojącego pod nalewakiem kufla... tak po prostu .... chlup. Potem podstawia szklankę do kranika i ją dopełnia
                            Całość koszmaru uzupełnia podawanie piwa w ciepłych kuflach. Po co trzymać kufle na podgrzewaczach, tego nie wiem? Ale wrażenie kiedy łapiesz za ciepłe ucho a pijesz zimne piwo nie jest bezcenne.
                            Ale chyba zareagowałeś na te dolewki czy przemilczaleś?

                            Nie wiem czy te ciepłe kufle to nie reakcja na komentarze o ich zbyt zimnym piwie....
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale chyba zareagowałeś na te dolewki czy przemilczaleś?
                              Niestety przemilczałem bo nie mnie dotyczyły, choć wiem, że następnym razem (jak nie siądę strategicznie) to i mnie to może spotkać.

                              Comment

                              • Jurandofil
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 976

                                Nie przestąpię progu tej restauracji długo!
                                Żal smaku Piwa, ale szmaciarstwa nie znoszę!

                                Dostałem info, że bączki już po piątaku.
                                Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                                Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                                Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎