Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Jana Pawła II 82 (CH Arkadia), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Proszę mi tutaj z takimi upolitycznionymi tekstami nie wyjeżdżać. Maidenowiec, jak masz jakieś uwagi co do postawy VanPurza, to mu to wyjaśnij na PW.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      Sam czasem, zwłaszcza jak przychodzę sam, zamawiam piwo bezpośrednio od barmana. Nie po to, żeby unikać wzroku kelnerki, ale dlatego że tak jest szybciej i wygodniej, niż czekać na kelnerkę żeby wziąć jedno piwo, potem jeszcze na uregulowanie rachunku. Jak przyjdę z ze znajomym/i i bierzemy po więcej niż jednym piwie to grzecznie czekam na kelnerkę. Nie wiem po co wyszukiwać sobie problemy, tam gdzie ich nie ma.

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        Bierhalle Arkadia Unhappy Hours

        Mnie dzisiaj barman w Arkadii uprzedził o likwidacji HH.Pożegnalne /??/Koźlaki - 11 zł za 0,4 czyli 14 /prawie/za 0,5 czyli ok.3,30 Euro - przebiliście już Niemcy i Wielką Brytanię - pozostaje wam jeszcze przescignąć minibrowary w Norwegii. Co chciwość robi z ludźmi - mam nadzieję, że wam to wyjdzie bokiem zamiast Bockiem /skądinąd niestety bardzo dobrym/.

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          Wszedłem włanie na stronę Bierhalle. Przy lokalu na Nowym Świecie jest umieszczona informacja o Happy Hours, przy lokalu w Arkadii takiej wzmianki nie ma.

          Comment

          • petrus33
            Gość
            • 01-2008
            • 888

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            No cóż wielka szkoda, że odwiedziłem Bierhalle ostatni raz. Oczywiście nikt nie wymaga od firmy aby było happy hours - to Wasza decyzja, ale przyzwoitość nakazywała by poinformować o rezygnacji z takiej formy sprzedaży.
            Ja naciąłem się na jedno piwo i w sumie miałem jeszcze pełną kwotę ale co by było gdybym wypił piw 5 czy 10 i nagle okazałoby się, że miałbym zapłacić dwa razy - skończyłoby sie pewnie szarpaniem z ochroną i wzywaniem policji.

            O czym piszę, pewnie większość z Was się już zorientowała. Nagle i znienacka okazało się, że isniejące do tej pory happy hours już nie ma.
            Szkoda tylko, że przy wejściu nadal leżą ulotki informujące o tym happy hours czyli wprowadza się klienta świadomie w błąd licząc, że kupi piwo myśląc,że happy jest a potem, przy rachunku, cóż w sumie jaki będzie miał wybór - dopłaci bo mało kto lubi się wykłócać.
            Barman i kelnera tez oczywiście nie informują, że happy już nie ma. Dowiadujesz się dopiero przy płaceniu

            Cóż mnie ta sytuacja mocno zniesmaczyła. Do tego "normalne" ceny są tak absurdalnie wysokie, że niestety Bierhalle, dla mnie skończyło swoje istnienie. Oczywiście wiem, że mnie macie w dupie - w końcu i tak pewnie zyski są. Cóż trudno taki ustrój, takie miasto i tacy w nim właściciele. Trza się pogodzić, ale jednak szkoda i smutno, że pożegnanie z Waszej strony było takim chamskim numerem (naciaganie klienta).
            No to mnie mocno zmarwiłeś tym njusem
            A jutro miałem się tam wybrać na Kożlaka...ehhh.
            Jak kelnerki zaczną dłubać z nudów w nosie, to szefostwo pójdzie po rozum do głowy i przywróci Happy Hours. A tak z pewnością będzie, bo na ogół w Bierhalle zbyt dużo ludzi nie ma. Ja im żle nie życzę, ale uważam, że poziom cen mają bardzo wysoki. Zapewne na Nowym Świecie jest to samo.

            Maidenowiec
            Kolejny raz wypowiadasz się w niezwykle cynicznym tonie, wręcz lekseważącym.
            Masz się za konserwatywnego burżuja, a zachowujesz się na tym forum jak podwarszawski burak.
            Zawsze wszystko wiesz najlepiej i to na każdy temat. Idż z kolegami do Sketcha, zamów trzy butelki piwa Deus i zostaw jeszcze 100zł napiwku....jak taki mocny jesteś.
            Pokaż klasę kolego !!

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287



              Jeżeli nie zauważyłeś jeszcze to mój podpis jest sarkastyczny. Ale nie znasz mnie, możesz nie wiedzieć. W Sketchu nie byłem jeszcze ani razu, ot feler. A ostatnio coraz ciężej mi nie być cynicznym, chyba w ogóle sobie daruję wypowiadanie się.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale nawet nie to jest istotą sprawy. Istotą jest to, że cały czas są przy wejściu ulotki reklamujące happy hours, jakby nic się nie zmieniło. Wystarczyłoby dla mnie aby była info na stronie www i przy wejściu przez kilka dni , że już nie ma happy hours. Natomiast ulotki sugerują, że happy jest
                Tego właśnie się obawiałem, że happy hours znikną z dnia na dzień. Ostatnio zawsze przed wejściem patrzyłem czy są ulotki oraz czy wisi plakat nad barem z odpowiednią informacją. Opisane zdarzenie świadczy o niepoważnym podejściu do klienta.
                W takim razie pozostaje bywać tam od święta albo wręcz odwrotnie, znów zakupić VIP Voucher

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                Wszedłem włanie na stronę Bierhalle. Przy lokalu na Nowym Świecie jest umieszczona informacja o Happy Hours, przy lokalu w Arkadii takiej wzmianki nie ma.
                Zapewne info o happy hours na Nowym Świecie niedługo zniknie ale potwierdza to żenujący sposób wycofania się Bierhalle z tej promocji. Tym samym historia zatoczyła koło i tak jak na początku funkcjonowania Bierhalle żadnych promocji (poza Arkadia VIP Voucher) tu nie ma.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ależ ja nie w celu obrony kelnera Po prostu chciałem sobie zobrazować ogrom Twojej krzywdy. Bardzo lubię to podejście pt. "każde piwo kupię w barze, bo nie dam się oszwabić żadnej kelnerce, jeszcze krzywo na mnie spojrzy jak nie dam napiwku". Serce mi krwawi jak widzę taki brak pomocy dla ludu pracującego od czołowego wojownika o równość i sprawiedliwość.
                  Może odpocznij od tematów politycznych i daj innym od nich odpocząć. Czepiasz się Zythuma chyba już tylko dla zasady, bo sensu w twoich docinkach coraz mniej. Byłeś z nim kiedyś przy płaceniu rachunku, że takie rzeczy wypisujesz?

                  Akurat w Bierhalle warto patrzeć obsłudze na ręce, o czym sam się kilka razy przekonałem. Zresztą w każdym lokalu warto, nawet nie zakładając umyślnego oszustwa, a po prostu możliwość pomyłki.

                  Dla mnie również koniec HH to koniec wizyt w Bierhalle, chyba że zrobią jakieś atrakcyjne ceny na beczki.

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    Pozwoliłem sobie zadworować z okropnej tragedii, nic w tym strasznego, jeżeli nie traktuje się piwa jako artykułu pierwszej potrzeby.

                    Żeby było na temat, z HH chyba raz w życiu udało mi się skorzystać, ponieważ nie były to godziny w których bym był w stanie się pojawić w Arkadii, czy też miałbym ochotę się napić. Także zmienia to absolutnie nic w moim życiu.
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      Omijając dużym łukiem Wasze potyczki słowne, pozwolę sobie na dwie uwagi:

                      1) HH były tak ustawione, że NIGDY W ŻYCIU nie udało mi się z nich skorzystać (podobnie, jak Maidenowcowi);
                      2) nie mam wrażenia, że w BH kelnerki zaczną dłubać w nosie, bo jedyną sytuacją, gdy w BH zauważyłem pustki, była jakaś sobota w Manufakturze w Łodzi, krótko po 11-ej...

                      W związku z tym, jestem przekonany, że zarówno BH w Arkadii, jak i pozostałe tej sieci, nie zauważą rezygnacji kilku (-nastu) smakoszy z ich oferty. Wasze

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Omijając dużym łukiem Wasze potyczki słowne, pozwolę sobie na dwie uwagi:

                        1) HH były tak ustawione, że NIGDY W ŻYCIU nie udało mi się z nich skorzystać (podobnie, jak Maidenowcowi);
                        2) nie mam wrażenia, że w BH kelnerki zaczną dłubać w nosie, bo jedyną sytuacją, gdy w BH zauważyłem pustki, była jakaś sobota w Manufakturze w Łodzi, krótko po 11-ej...

                        W związku z tym, jestem przekonany, że zarówno BH w Arkadii, jak i pozostałe tej sieci, nie zauważą rezygnacji kilku (-nastu) smakoszy z ich oferty. Wasze
                        To, że tobie nigdy się nie udało skorzystać z HH, nikogo tak naprawdę nie obchodzi. Twój problem. Ja zawsze miałem czas, aby te dwie godziny spędzić popijając dobre i tanie piwo. Kwestia organizacji mojej pracy.

                        Kelnerki już zaczynały dłubać w nosie, bo pomimo HH i piwa za 50%, BH Arkadia nie była oblegana. Powiem więcej, dość pustawo tam było. To samo dotyczy lokalu na Nowym Świecie.
                        Byłem tam wielokrotnie, średnio 3 razy w tygodniu i ani razu nie stwierdziłem oblężenia. Oczywiście dało się zauważyć lekkie wzmożenie ruchu w godzinach 15-17, ale tłumów nikt nie widział. Miłośnicy piwa po prostu wykorzystywali dobrą cenę piwa. Po 17 większość ludzi wychodziła.

                        To czy Bierhalle zauważy mniejszy ruch jest dla mnie oczywiste. Przy cenie 20zł za 1L piwa, niewiele osób skusi się na taki kufelek. Skoro twierdzisz, że Bierhalle tak się mocno trzyma, to powiedz mi po kiego grzyba wprowadzała w ogóle te HH ??? Dla mnie odpowiedż jest prosta....po to, by przyciągnąć klientów, bo ich nigdy zbyt dużo nie było. Teraz będzie jeszcze mniej !

                        Szkoda, że HH się skończyły. Uważam jednak, że jest to tylko chwilowa sytuacja i rynek zmusi management do ponownego ich wprowadzenia. To tylko kwestia czasu. Niezłym rozwiązaniem jest teraz wykupienie vouchera za 200zł i picie w dowolnych porach. I tak chyba zrobię.

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mnie dzisiaj barman w Arkadii uprzedził o likwidacji HH.Pożegnalne /??/Koźlaki - 11 zł za 0,4 czyli 14 /prawie/za 0,5 czyli ok.3,30 Euro - przebiliście już Niemcy i Wielką Brytanię - pozostaje wam jeszcze przescignąć minibrowary w Norwegii. Co chciwość robi z ludźmi - mam nadzieję, że wam to wyjdzie bokiem zamiast Bockiem /skądinąd niestety bardzo dobrym/.
                          Zakładam, że jest Tobie wiadome, że Bierhalle Koźlak jest piwem mocniejszym niż pozostałe piwa, warzonym celem sprzedaży przed Bożym Narodzeniem?
                          Last edited by Krzysztof; 16-12-2009, 11:41.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            [wycięto część posta - Maggyk]
                            Co do meritum - oczywiście, że Bierhalle pewnie wyliczyło sobie, że HH się nie opłaca. I nie mam o to żadnych pretensji. Pretensję mam o brak informacji o zakończeniu HH . Mogę mieć tez pretensje o zbyt wysokie ceny tzw.: normalne - ale to inna dyskusja.
                            Last edited by Maggyk; 16-12-2009, 13:52.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              Vanpurz - Twoje uwagi w stosunku do Maidenowca zostały wywalone. Wyjaśniajcie sobie swoje sprawy na PW - my nie musimy tego czytać.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                                To, że tobie nigdy się nie udało skorzystać z HH, nikogo tak naprawdę nie obchodzi. Twój problem. Ja zawsze miałem czas, aby te dwie godziny spędzić popijając dobre i tanie piwo. Kwestia organizacji mojej pracy.

                                Kelnerki już zaczynały dłubać w nosie, bo pomimo HH i piwa za 50%, BH Arkadia nie była oblegana. Powiem więcej, dość pustawo tam było. To samo dotyczy lokalu na Nowym Świecie.
                                Byłem tam wielokrotnie, średnio 3 razy w tygodniu i ani razu nie stwierdziłem oblężenia. Oczywiście dało się zauważyć lekkie wzmożenie ruchu w godzinach 15-17, ale tłumów nikt nie widział. Miłośnicy piwa po prostu wykorzystywali dobrą cenę piwa. Po 17 większość ludzi wychodziła.

                                To czy Bierhalle zauważy mniejszy ruch jest dla mnie oczywiste. Przy cenie 20zł za 1L piwa, niewiele osób skusi się na taki kufelek. Skoro twierdzisz, że Bierhalle tak się mocno trzyma, to powiedz mi po kiego grzyba wprowadzała w ogóle te HH ??? Dla mnie odpowiedż jest prosta....po to, by przyciągnąć klientów, bo ich nigdy zbyt dużo nie było. Teraz będzie jeszcze mniej !

                                Szkoda, że HH się skończyły. Uważam jednak, że jest to tylko chwilowa sytuacja i rynek zmusi management do ponownego ich wprowadzenia. To tylko kwestia czasu. Niezłym rozwiązaniem jest teraz wykupienie vouchera za 200zł i picie w dowolnych porach. I tak chyba zrobię.

                                To, że Ty nie pracujesz w godzinach, w których pracuje zdecydowana większość normalnych ludzi to już jest Twoj problem, a nie innych. Dla kogo HH jest skierowane? Przede wszystkim; studenci, wolni strzelcy, nic nie robiący, III zmiana, na chorobowym, turyści, kto jeszcze? Nie jestem tez z tych, którzy w tygodniu piją większe ilości piwa bo są tańsze. Ba, można wtedy powiedzieć, ze jestem zmuszony do picia piwa w tygodniu przed 17 jeśli chcę zaoszczędzić....ale czy to o chodzi w piciu piwa? Nie dla mnie. Nie będę za przeproszeniem skrobidupą, która będzie po pracy leciała z wywieszonym jęzorem byle zdążyć przed 17 i zaoszczędzić 3 zł.
                                Osobiście HH w Bierhalle mnie nigdy nie interesowała, a chyba tylko raz lub dwa natknąłem się na nią czystym przypadkiem i zauważyłem ją w momencie otrzymania rachunku. Lokal jest dla mnie, a nie ja dla lokalu i chodzę kiedy chcę, a nie wtedy gdy lokal daje mi jakiś bonusik i ja mam się do tego stosować. Na miejscu piję jedno, dwa piwa, a nie 4-5, więc te parę złotych w tą czy w tamtą mi różnicy nie robi.
                                Co jak co ale nie kojarzę też aby po 17 sala pustoszała, wręcz przeciwnie, im później, tym więcej ludzi. Na brak klientów napewno narzekać nie będą.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎