Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Surowieckiego 10c, Odessa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Przecież Atak Chmielu też szedł po 9 zł.
    AIPA za 9 zł to jednak atrakcyjniejsza oferta niż nawet minibrowarowy ležák w analogicznej cenie.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      Przecież Atak Chmielu też szedł po 9 zł.

      Mnie z kolei 15-minutowa odległość Odessy bardzo pasowała, do Baszty ciężej mi się wyrwać, ostatnio chyba z miesiąc temu byłem.
      Żą nie czujesz różnicy pomiędzy piwem zupełnie specjalnym warzonym w niewielkich partiach a zwykłym loeżakiem za 9 złotych który w Czechach kosztuje 3 zeta w knajpie najwyżej?
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Przy obecnym kursie to już nie 3 zł tylko jakieś 4,30 - 4,50 (25 - 26 Kc).
        A przy obecnej ekipie rządowej wkrótce pewnie będzie to 6 zł

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak czytam takie pierdy bezmyślne, to mi piwo przestaje smakować
          To nie pij. Pogadamy za pół roku.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Żą nie czujesz różnicy pomiędzy piwem zupełnie specjalnym warzonym w niewielkich partiach a zwykłym loeżakiem za 9 złotych który w Czechach kosztuje 3 zeta w knajpie najwyżej?
            O, a jakiś czas temu, gdy podnoszono argument o marności gatunkowej na czeskim rynku, mówiłeś "może tylko pilsy, ale za to jakie". W Baszcie lubię to, że jest rotacja na trzech nalewakach, czeskie żarcie i pozytywny klimat rodem z czeskich knajp.

            Dla mnie nie ma wielkiej różnicy między 9 zeta za dobrego ejla i 9 zeta za dobre czeskie piwo, póki i jedno, i drugie jest w Polsce - no, w Warszawie - produktem niszowym.

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              Z polityką proszę sobie pójść na inne fora - to jest piwne.
              Last edited by Maggyk; 24-02-2012, 15:47.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                Generalnie i tak ten temat jest do zamknięcia.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Już miałem temat zamknąć, ale pomyślałem, że będzie dobrze zrobić tu wpis o nowym adresie, o ile taki się pojawi.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • duchtg
                    Junior
                    • 01-2012
                    • 12

                    Nowe miejsce. Proszę bardzo.

                    Adresu nie podam bo nie znam. Opisze. Tzw. pawilony przy Nowym Świecie. Wjazd od strony Smolnej. Wczoraj było chyba huczne otwarcie. Sporo czeskiego, Tucher i Dawne. To widziałem a widziałem niewiele, ciasno było. Wybór był jednak sporo większy. Obok knajpki o nazwie Kociarnia (czy coś w tym stylu) Cen jeszcze nie znam.
                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • duchtg
                      Junior
                      • 01-2012
                      • 12

                      Faktycznie błąd. Ktoś coś powiedział, źle usłyszałem i poszło w świat.
                      Przekonany byłem, że to jest ich nowy lokal. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.
                      Jedyne wytłumaczenie jakie mam, to że byłem po kilku.
                      Pozdrawiam

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        W ramach pokuty zadane masz zbadać co to za lokal, jego adres oraz pełen asortyment.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          W ramach pokuty zadane masz zbadać co to za lokal, jego adres oraz pełen asortyment.
                          Ja już zbadałem.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • sodom
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 351

                            Teraz mieści się w tym miejscu Restauracja Spiżarnia Sklep z winami (taki szyld). A w środku strach wejść.
                            Pustka. Totalna pustka. Dwóch kucharzy przy stoliku i barmanka za ladą nudząca się. Przez sxybę nalewaków nie widziałem.

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              Odwiedziłem ten przybytek dzisiaj. Profil knajpy się nie zmienił, robią w zasadzie to co robiła Odessa. Tak samo jak Odessa sprzedają tam wina, jest piwo i dania różne. Najbardziej się zmieniło menu, jest kuchnia polska i włoska. Z nalewaka Tyskie, Raciborskie i Ciechan Wyborny. Raciborskie i Ciechan po 8 zł za 0,5 l. Są cztery nalewaki, dokładnie tak samo ustawione, może to te same, jak w Odessie. Gdy ja byłem, tylko w trzech nalewakach było piwo, etykiety z nalewaków się nie zgadzały z tym co podają (np dwa nalewaki miały etykiety z Kormorana (czyżby też to po Odessie?).
                              W ogródku jest telewizor do oglądania meczy.
                              Last edited by emes; 15-06-2012, 16:07.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                A jak się teraz nazywa ten lokal?

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎