Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Oleandrów 4, Małe Piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bono_boniecki
    Senior
    • 10-2007
    • 177

    Oleandrów 4, Małe Piwo

    Nowe miejsce na piwnej mapie Warszawy. Rzeczywiście małe, zaledwie kilka wysokich stolików. Jest naprawdę tłoczno, jeśli zbierze się tam kilkanaście osób. Brak piw z beczki, spory wybór butelkowych (Amber, Ciechanów, Konstancin, Kormoran, Witnica, Fortuna...). Jak byłem to akurat oczekiwali na odstawę i lodówki były rzeczywiście trochę przetrzebione.

    Knajpa czynna od 17 do 24. Piwa w cenie 9 - 10 złotych. Można jednak zakupić także piwa do domu, płaci się wtedy "sklepowe" ceny (nie wiem, jakie dokładnie).

    Knajpa wymaga, według mnie, jeszcze trochę pracy i wykończeń (bar i obudowa toalety ze sklejki na przykład; choć nie wiem, może tak ma być?), ale jest klimatyczna i pewnie jeszcze tam wpadnę. Szkoda tylko, że nic nie ma z beczki (i ma nie być, według "szefa"; trzeba chodzić i namawiać, żeby zmienił zdanie, jak w Czeskiej Baszcie zmienili) i że tak drogo...
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Można kupić w cenie "sklepowej", wypić przed wejściem, wrócić i skorzystać z toalety?
    Bo do czego innego potrzebna mi knajpa, gdzie w lodówkach piwa brakuje, a z kija nie ma? Chyba tylko do tego, żeby potraktować takie coś ciepłą strugą.
    Na szczęście są miejsca w Polsce, że nikt nie wpadłby na taki pomysł z interesem i nikt nie wpadłby na piwo z butelki za 10 zł.

    Zatem domyślam się, że kibel płatny?

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bono_boniecki Wyświetlenie odpowiedzi
      Można jednak zakupić także piwa do domu, płaci się wtedy "sklepowe" ceny (nie wiem, jakie dokładnie)
      Czyli w gruncie rzeczy ta knajpa powinna się znaleźć w dziale "Sklepy", bo to jest jej jedyny atut.

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #4
        Lokal jest bardzo mały. W piątek wieczór był zapełniony po brzegi. Przykładowe ceny to Atak Chmielu 12 zł, Kormoran Ciemny 10 zł. Obsługa ok, pomagali niezdecydowanym w wyborze piwa. Klientela raczej młodzieżowa.
        I niech mi ktoś jeszcze powie, że warto namawiać właściciela na beczkę...

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          Z punktu widzenia wielu osób na tym forum na pewno warto. Cena za Kormorana Ciemnego jest dość zabawna.

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #6
            Ale po co właścicielowi beczka skoro lokal i tak jest pełny? Gdyby było coś z beczki to pewnie dobiłaby do 15 zł. Ktoś z forum by tam chodził?
            Last edited by Komar_Pafnucy; 14-01-2012, 13:42.

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Dlatego wyraźnie napisałem z czyjego punktu widzenia miało by to sens.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2291

                #8
                Wyborcza szybko dostrzegła nowe miejsce- http://cjg.gazeta.pl/CJG_Warszawa/1,...drow.html?bo=1
                Niezły biznes, kupować butelkowe piwo w hurcie za 2-4 zł. i sprzedawać za 9-11 zł.
                Czyli kolejny właściciel który idzie po najmniejszej linii oporu, bo i tak metrusy to kupią

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2291

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bono_boniecki Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) Można jednak zakupić także piwa do domu, płaci się wtedy "sklepowe" ceny (nie wiem, jakie dokładnie). (...)
                  Z tego co słyszałem te "sklepowe" to 6 zł.

                  Comment

                  • olie
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 777

                    #10
                    Rewolucja piwna postępuje - pojawił się nalewak.

                    Comment

                    • MrSatan
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 317

                      #11
                      Co z nalewaka, bo mam blisko z pracy

                      Comment

                      • Komar_Pafnucy
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 1114

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                        Rewolucja piwna postępuje - pojawił się nalewak.
                        Maszeruj albo giń!
                        Ale co podpięte i w jakiej cenie?

                        Multitap Crawl
                        Multitap Crawl na Facebook

                        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          #13
                          Nie wiem co mają aktualnie, była Ce n'est pas IPA za dychę.

                          Comment

                          • PragueBeer
                            Junior
                            • 09-2013
                            • 17

                            #14
                            byłem wczoraj, potwierdzam: jeden kran, jest póki co Ce n'est pas IPA za 10zł
                            ponadto sporo niezłych butli w lodówkach (głównie PL, 6-12zł), wczoraj była promocja na Namysłów Pils (6zł) i PINTA a'la Grodziskie (8zł). Niedaleko "znane frytki" i co zaskakujące niektórzy przychodzili właśnie z frytami do lokalu i nie było z tym problemu ;-)
                            zdravím,
                            kamarád s Žižkově

                            Comment

                            • olie
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 777

                              #15
                              Dziś z nalewaka Prometeusz za dyszkę. Pewnie już nowa warka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎