Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Biecz, Rynek 2, Restauracja i Kawiarnia "U Becza"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Biecz, Rynek 2, Restauracja i Kawiarnia "U Becza"

    "Firmowy" lokal nowo powstalego browaru Stodoła. Istniejący zresztą od dawna.

    W wystroju bez żadnego cudowania, jest pewien mininalizm i czysto. Może to nie jest "miejsce" piwne, ale stare sklepienia dają lepszą atmosferę niż w niejednym nowinkarskim lokalu. Nazwa pochodzi od jakiegoś legendarnego zbója Becza, który rabował podróżnych na trakcie handlowym z Węgier.

    Lokal nie obrabuje z pieniędzy. Piwa ze Stodoły, zarówno lane, jak i butelkowe, po 7 zł.

    Plusem jest też to, że zachowano odpowiednią hierarchię: w lodówce po prawej przy barze na samej górze piwa własne, niżej cała bateria (komplet albo prawie komplet) piw z Grybowa. W oddzielnej lodówce za barem koncerny.

    Jakość piw znośna, w przypadku jednego nawet nawet, ale o tym w innych wątkach.

    Minus: do toalety należy udać się do zabytkowej sieni biorąc klucz w barze.

    Jak na małe miasteczko dobre godziny otwarcia, bo także poza sezonem od 10.00.
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1837

    #2
    Szczerze mówiąc mocno mnie dziwi sprzedaż koncerniaków w takim firmowym lokalu.
    Last edited by rohozecky; 30-09-2019, 15:30.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      A mnie wcale. Browar się niedawno otwarł na rzemiosło. Na pewno ktoś te koncerny wcześniej kupował, a drugie, że umowy z KP nie zawsze można wypowiedzieć bezkosztowo ot tak. Grunt, że mają własne.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Poza tym muszą się liczyć z lokalną klientelą, która zazwyczaj nie zmienia przyzwyczajeń z dnia na dzień. W tym kontekście zdziwiło mnie jedno: ani w mieście, ani nawet przy wejściu do lokalu i w samym lokalu ani śladu żadnej reklamy czy informacji o miejscowym piwie.. Jedynie dwa nalewaki z nierzucającym się w oczy czarno-białym logiem browaru.

        Zapomniałem też dodać że lane są dostępne: american lager i pszeniczne.

        Z butelki te dwa plus IPA.
        Last edited by Prusak; 30-09-2019, 15:42.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Dwie sprawy jeszcze: proszę o przeniesienie wątku do województwa małopolskiego. Miałem jakieś zaćmienie, może dlatego, że do Biecza przyjechałem od "podarpackiej" strony.

          W lokalu zbieracze nie znajdą żadnych akcesoriów.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎