Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczyrzyc, Szczyrzyc 195, Browar Marysia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Podczas ostatniej wizyty zanotowałem (a w zasadzie sfotografowałem) godziny otwarcia Marysi. Wygląda to tak:

    pon-pt: 9-20, sob: 9-21, ndz: 10-21

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • lasiek
      Junior
      • 08-2005
      • 23

      Click image for larger version

Name:	2013-08-04 12.42.37.jpg
Views:	1
Size:	75,7 KB
ID:	2045236

      Właśnie zostałem obdarowany pilsem 14.

      Bardzo przyjemne piwo. Gęsta, utrzymująca się piana, w zapachu nuty słodowe. Wysycenie optymalne. Kolor miedziany. W smaku chlebowe, skórka przypieczona, aromaty chmielowe (lubelski?) w oddali. Może mam niedosyt po tym wysypie amerykańskich IPA, chmiel słabo wyczuwalny. Generalnie bardzo pijalne, smaczne, słodowe piwo.
      Butelka słabo opisana, brak informacji o użytych słodach, chmielu, alkoholu.
      Widać, że produkcja na małą skalę - ekstrakt i data rozlewu są wpisywane ręcznie

      Cena 6zł/0.5l.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Gdyby ktoś się wybierał do tego przybytku w drugiej połowie sierpnia to polecałbym termin 18 sierpnia. Jest wtedy Jarmark Cysterski - Święto Owocobrania, czyli impreza promująca produkty regionalne. Wyłapane na stronie Festiwalu Spowalniania Czasu.

        Comment

        • makbeth
          Member
          • 04-2011
          • 80

          Byłem na Święcie Owocobrania Browarek przeżywał oblężenie. W butelkach NRW bardzo dobra 14, całkiem dobra 12 i niezłe piwo pszeniczne (świetna piana, bardziej goździki niż banany i trochę dużo chmielu) po 6 zł za butelkę. Na nalewkach także miodowe. Bardzo ładna miejscowość, blisko Krakowa - w sam raz na krótką wycieczkę. Warto się wybrać niekoniecznie w jakieś święto.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Porządkuję swoje zaległe zapiski i dopiero teraz widzę na paragonie, że większe butelki na wynos mają pojemność 0,8 litra. No to rozwiązała się tajemnica atrakcyjnej ceny 10 zł (wraz z butelką).

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • beerek62
              Senior
              • 04-2010
              • 1037

              Bedąc w grodzie Kraka zrobiłem sobie szybką wycieczkę do Szczyrzyca. W browarze dostępna 12, 14 i miodowe - również w butelkach. Nie próbowałem - byłem sam i ktoś musiał kierować do domu (autopilot odmówił współpracy ). Kupiłem 14, spróbuję później.Z innych rzeczy dostępne tylko kufle z grawerem.


              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeszcze krótko o szkle. W użyciu są dwa rodzaje kufli: niski pękaty (taki jak z limitowanej serii z grawerem) i wyższy smuklejszy. Na części smuklejszych znajduje się nadruk z kolorowym rysunkiem, takim jak na etykietach. Próbowałem kupić taki kufel, ale nie sprzedają. Sprzedają natomiast takie same kufle z wygrawerowanym rysunkiem (grawer trochę mniejszym i kiepsko wykonany w porównaniu do starego wzoru). Kufle z grawerem nie są używane w browarze. Cena: 25 PLN. Szklanek w użyciu nie widziałem.
              Z racji zainteresowań podrążyłem ten temat. Kolorowy nadruk na kuflach to były naklejki, które się nie sprawdziły, bo złaziły po paru myciach. Pani w barze poinformowała mnie, że nic nowego dla kolekcjonerów dość długo nie będzie.
              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1829

                Kolejna wizyta zaliczona.Wielka była moja radość gdy po wejściu do lokalu dowiedziałem się o lanym Kożlaku.Bardzo dobre,treściwe piwo za 6zł.Następne poszło do degustacji miodowe,hmmm..coś w nim było nie tak.Dopiero po zamówieniu mojej ulubionej 14-ki wszystko się wyjaśniło.Odkąd odwiedzam ten przybytek 14-ka zawsze była ciemno bursztynowego koloru o pysznym,specyficznym smaku.To co zaserwowano mi w sobotę było jasne o nie za ładnym zapachu,a smak znacząco odbiegał od tego co pamiętam..Zapytałem kelnerki czy przez pomyłkę nie nalała mi 12-ki.Pani wyjaśniła że nie,to jest 14-ka i nie jestem pierwszy co zwraca uwagę ,że to nie to,.Miodowe jest robione na bazie 14-ki,ale miód przyćmił część niedobrego posmaku.Poprosiłem o przekazanie mojej sugestii piwowarowi,podobno już miał przekazane,ale twierdzi że warzy jak zawsze.Dziwne,jestem bardzo zawiedziony zmianę smaku mojego ulubionego piwa.
                p.s
                Browar Gryf ma wystartować w przyszłym roku.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Na kranie były tylko 14 i miodowe, potem podpięli Generała z Gryfa. Trwało warzenie więc zapach się roznosił. Nie tak mocno jak dawniej, bo część warzelana jest oddzielna przeszlona ścianką od reszty restauracji. Firmowe parasole i mimo pory poza weekendem dużo ludzi. Dużo się dokoła zmieniło, ale piwo wciąż takie samo - niewyszukane.
                  W kawiarni można nabyć wszystkie piwa w butelce, także z Gryfa, ale bez kontraktowych.
                  Lane 5.50, w butelce 6-7. Mają IPA i Black IPA.

                  Comment

                  • holycrap
                    Member
                    • 10-2015
                    • 33

                    Browar jednak idzie powoli do przodu bo i wybór piw spory i jakość całkiem przyzwoita. 29.05.16 na kranie była tylko 14-ka ale za to jaka najlepsze piwo z tego browaru , bardzo pijalne, zbalansowane o dużej treściwości i zwyczajnie nie ma się do czego przyczepić. Piłem z butelki Kożlaka, APA i te dwa na dobrym poziomie, natomiast 12-ka, Witbier i pszenica- przeciętne.Pani barmanka powiedziała że mają już zamówienia ponadlokalne i w weekendy goście spoza Szczyrzyca piją sporo. 14- ka wypita z grubego szkła 5,50 zł za 05 l.

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      Wstąpiliśmy w niedzielę ( 09.09 ) w ramach powrotu ze Zlotu. Ludzi sporo, duży wybór piw butelkowych, na kranie lager i miodowe ( po 5 zeta ), smaczne jedzenie i butelkowy Porter Szczyrzycki ( po 6 zł ). Wizyta zdecydowanie na plus, miejsce godne polecenia
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • heckler
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 1829

                        Jak smakowo wypadły oba lane?

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          Lager OK, miodowego nie piliśmy.
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • holycrap
                            Member
                            • 10-2015
                            • 33

                            Szczyrzyc

                            Jacek zjawił się w Szczyrzycu trochę za póżno bo do końca sierpnia na kranie była pszenica ale jaka.Próbując to piwo w poprzednich latach nie znajdowało się w nim nic ciekawego. Teraz na tyle się to zmieniło że browar ma już dwa bardzo dobre piwa. Nie chce się silić na opis bo lepiej zrobią to Darek, Dadek albo Heckler ale jeśli ktoś lubi pszenicę to nie pozostaje mu nic innego jak zawitać do Marysii. Oprócz smaku zachwyca wręcz kolor tego piwa.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎