Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lubicz 17 J, Browar Lubicz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #16
    Widać tak! dlatego ostatni raz wchodzę. Chciałem zakupić nowości z etykiet a to nie jest możliwe. Tylko w pakiecie z tym co już mam za 30 zł.
    Last edited by e-prezes; 19-08-2016, 12:26.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Może to knajpa z browarem jest, a nie sklep papierniczy?
      Organoleptycznie sprawdzę to jutro, chociaż nastawiam się na obiad i piwo na wynos, a nie na etykiety.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Zestaw et nadal na sprzedaż w cenie jak powyżej. Ponieważ Małopolski nie zbieram nie dopytywałem o możliwość dłubania w nim.
        Oprócz zestawu et do kupienia podstawki 1 rodzaj po (chyba) 2 pln i kapsle 1 rodzaj tamponiaka po (chyba) 1 pln.
        Drobny detal: adres browaru to dokładnie nr 17 J, chyba po prostu rozparcelowali działkę po starym browarze i nadali oznaczenia literowe mniejszym parcelom. Jest to jakiś pretekst dla mnie by NIE liczyć tego brewpubu jako kontynuacji starego browaru gdyż jestem wyjątkiem-ortodoxem liczącym ciągłość browarów gdy występują pod tym samym adresem
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Może to knajpa z browarem jest, a nie sklep papierniczy?
          Organoleptycznie sprawdzę to jutro, chociaż nastawiam się na obiad i piwo na wynos, a nie na etykiety.
          Potwierdzam własne przypuszczenia - to jednak jest knajpa z browarem .
          Budynek nowoczesny, jeden z kilku w kompleksie biurowo-mieszkalnym (?), browar jest na rogu.
          W sobotę wczesnym popołudniem sporo rodzin z dziećmi, brykającymi w wydzielonym kącie na dmuchanych zabawkach.
          Spora lista dań, na oko smakowita, kompozycyjnie i cenowo to jednak wyższa półka wielkomiejska.
          W karcie piw ho-ho, a może i więcej, ale to chyba przejaw życzeniowego myślenia piwowara.
          Na kranach: witek, summer ale, leżak i pszeniczne, na wynos jeszcze marcowe.
          Wpadając tam "na szybko", wziąłem krakowski żurek - bardzo smaczny, choć mógłby być nieco cieplejszy - mimo upału.
          Duży plus - trafiłem na bardzo sympatyczną kelnerkę, przy okazji przysłuchiwałem się (bardzo szybkiemu) szkoleniu narybka kelnerskiego "w temacie piw" .

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1416

            #20
            Odwiedzone w ostatni poniedziałek.

            Dobre wrażenia z racji umiarkowanych cen piw i potraw, oraz różnych promocji, jakie obowiązują w danym dniu.
            My byliśmy w poniedziałek, a tego dnia piwo pszeniczne oferowane jest w obniżonej o 50% cenie, przez co kosztuje tylko 5 zł za pół litra
            Każdego dnia w godzinach 12.00 - 15.00 jest również obiad dnia w cenie 19,90 zł.

            Dostępne były 4 piwa: Lager, Pszeniczne, Apa, Ciemne.
            Pani kelnerka mało obeznana, nie potrafiła powiedzieć co kryje się pod nazwą "Ciemne". Jak wyjaśniono: Ciemne to ciemne.
            Jak dla mnie wszystkie przeciętne, oprócz pszenicy, którą oceniam bardzo wysoko.
            Gorzej z jedzeniem. Szarpnąłem się na golonkę, jednak to nie był dobry wybór. Moi znajomi zamówili mix pierogów. Pierogi smażone na przepalonym oleju, zupełnie suche z jakimś białym osadem.

            Nie zdecydowałem się na zakup etykiet za bandycką cenę 30 zł. Podstawkę, która sprzedawana jest za 2 zł udało się dostać w gratisie.
            Attached Files

            Comment

            • Shedao
              Senior
              • 09-2007
              • 900

              #21
              Odwiedzone wczoraj. Na kranach: Pszeniczne, Leżak (jasne), Marcowe i Stout. Wszystkie piwa średnie - ani dobre, ani złe. Leżak chyba najsmaczniejszy, wyrazisty. Stout niezły, ale gdyby postawić mu obok konkurencję w postaci jakiegoś krafta to by uciekł z płaczem

              Sam local - bardziej restauracja niż pub, ale całkiem fajnie mi się tam siedziało, miła obsługa. Deseczka degustacyjna 4x0,125 w cenie 12 zł.

              ogólnie - szału nie ma, ale jest przyzwoicie. Blisko dworca, myślę że kiedyś jeszcze tam wpadnę.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Widać tak! dlatego ostatni raz wchodzę. Chciałem zakupić nowości z etykiet a to nie jest możliwe. Tylko w pakiecie z tym co już mam za 30 zł.
                No to jednak się złamałem. Piwo APA za 5-tkę i zestaw 8 etykiet za 30 zł.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  Nie wiem czy wcześniej była, ale działa sala na poziomie -1. Także z gastro. Górne poziomy wyglądały jakby były w remoncie, choć poinformowano nas o imprezie zamkniętej tam. Dalej nieadekwatna muzyka do wnętrza i klimatu, dalej słabe piwa. Poniżej przeciętnej. Kuchnia spoko.
                  Last edited by e-prezes; 04-08-2021, 16:18.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎