Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rzeszów, Rynek 20-23, Stary Browar Rzeszowski (Hotel Bristol)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Byłem chyba cztery razy, ostatni raz jakoś w grudniu i za każdym razem wychodziłem zadowolony, a tu takie zmiany... Wniosek? Po prostu czas na kolejny minibrowar w Rzeszowie.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      albo po prostu miałem zły dzień :] no faktycznie wczoraj byłem dość zmordowany po całym dniu

      Zaczynałem od wypicia połowy stouty, później po kilka sporych łyków z każdego piwa z deski, a na finisz AIPA

      Pójdę za jakiś czas to przestestuję znowu

      W grudniu '14 pils mi smakował.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Byłem chyba cztery razy, ostatni raz jakoś w grudniu i za każdym razem wychodziłem zadowolony, a tu takie zmiany... Wniosek? Po prostu czas na kolejny minibrowar w Rzeszowie.
      zdecydowanie, ale minibrowar tylko z restauracją, będzie miał trudno
      tutaj spory % gości to klienci hotelu, plus brak alternatywy na dość kulturalny, spokojny, ładny lokal
      Last edited by dlugas; 25-03-2015, 12:39.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Już w najbliższy piątek premiera nowego browaru, którego receptura została opracowana specjalnie na potrzeby Warszawskiego Festiwalu Piwa!

        Belgijska żytnia ipa
        Ekstrakt 14,0% alk ok 6%, a przy tym wyraźny smak, lekka kwasowość i oleista konsystencja, aromaty suszonych owoców, wysoka goryczka i fenomenalny bukiet cytrusów z przewagą grejpfruta.
        z uprzejmości przemilczę tutaj frazę "nowy browar"

        info z fanpage na FB
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
          Po raz kolejny trafia mnie jak dostaję stout, AIPA czy pszeniczne w zwykłym ciężkim kuflu
          Ja tak lubię Normalność wraca

          Wolałbyś w teku snifterze czy w cholera czym jeszcze?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Wystarczyłby jakiś ładny pokal.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              Wystarczyłby jakiś ładny pokal.
              dokładnie, a do tego dodam jeszcze, że oni takie pokale mają, ale tylko na witrynce i na sprzedaż
              Żeby te ich pękate kufelki 0,4 były jeszcze jakieś poręczne (wyważone) lub wygodne w piciu
              Nie wspomnę już o tych wielkich litrowych

              Po prostu chciałbym mieć wybór. Mam ochotę żłopać pilsa czy "ciemne" mogę walczyć z kuflem

              Ale jak idę na jeden stout owsiany czy tego "nowego browara" to z chęcią bym popatrzył na piwo, powąchał itp.

              btw. nawet Nonic lepiej mi siedzi w ręce niż te średnie kufle, o małych 0,2l z deski piwnej już nie wspomnę
              Last edited by dlugas; 29-04-2015, 17:18.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Wit / WitBier powraca do Starego Browaru Rzeszowskiego!
                Emotikon smile

                "Jest to piwo pszeniczne w stylu Belgijskim
                Charakteryzuje się jasna barwą i wysoka mętnością.
                Jako dodatek przy produkcji zostały użyte skórki pomarańczowe i kolendra
                indyjska co sprawiło że piwo to wykazuje intensywny i przyjemny cytrusowy
                aromat.
                Lekko kwaskowy smak i wysokie nasycenie sprawiają że jest to doskonałe piwo
                na upalne dni."

                Zapraszamy do degustacji
                info z FB
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Jak zapowiadaliśmy już - dziś premiera ryżowej IPY.

                  A teraz garść informacji:

                  ☛ Ekstrakt 16,5; alkohol ok. 7%
                  ☛ Piwo w stylu American India Pale Ale.
                  ☛ Bardzo jasny i aromatyczny Ale, nachmielony chmielem Mosaic.
                  ☛ Kolor jasno-słomkowy, jaśniejszy od Pilsa.
                  ☛ W smaku cytrusowe aromaty pochodzące od chmielu, bardzo delikatna słodycz równoważy intensywną goryczkę.
                  ☛ Piwo, pomimo swojej mocy, jest bardzo delikatne w smaku.
                  info z FB Browaru
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    Wreszcie i mnie było dane napić się piwa na rzeszowskim rynku.
                    Położenie - wiadomo, rewelacja, pomieszczenia przestronne, na rynku duży ogródek.
                    Byłem w środku tygodnia ok. 22-ej - pełno ludzi, dużo młodzieży, słychać także rozmowy w zagranicznych językach, wiele dorodnych rzeszowianek... .
                    Usiadłem sobie na hokerze w środku, z widokiem na tanki. Lokal oferuje wiele różnych opcji - jakieś loże, kanapy, zaułki... Dla każdego coś miłego.
                    Karta dań zróżnicowana, w dużym wyborze, nawet o tej porze (ponoć) było wszystko. Tanio nie jest, ale miejsce zobowiązuje.
                    Zjadłem (nie było łatwo) kaczkę w tradycyjnym stylu, z kluskami śląskimi i modrą kapustą. Nie było łatwo, bo porcja godna... ale - się rozpędziłem i poszło... Kaczka pyszna .
                    Bardzo miły, młody pan kelner Mateusz. Zasypywał mnie wiedzą o technologii produkcji piwa oraz technice przyrządzania kaczki .
                    Szkoda, że b-bizon dlugas nie dał rady odpowiednio na czas spacyfikować młodszego pokolenia i do mnie dołączyć.
                    Rozumiem go, nie można fikać, ktoś na nasze emerytury zarobić musi . Następnym razem!
                    Aha, na wynos wszystkie siedem (!) piw warzonych w browarze.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Szkoda, że b-bizon dlugas nie dał rady odpowiednio na czas spacyfikować młodszego pokolenia i do mnie dołączyć.
                      Rozumiem go, nie można fikać, ktoś na nasze emerytury zarobić musi . Następnym razem!
                      ano żona, juniory, robota, zmęczenie materiału po robocie itp.
                      takie to wymówki :]
                      szkoda, ale następnym razem zepnę poślady i damy radę

                      Pozdro !
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4568

                        A ja zawitałem do Rzeszowa 28.08.15 po drodze z Bieszczad. Wstyd się przyznać ale nigdy nie zwiedziłem tego miasta więcej niż w promieniu 100 m od dworca PKP. Teraz była okazja a i miły miejscowy przewodnik się trafił(dzięki Barti). Starówka bardzo przyjemna, browarek również (Pancerny opisał dokładnie co i jak). Obsługa bardzo miła i szybka, nie dopuszczająca do braku piwa w kuflu. Było mi dane tego dnia spróbować 4 piw:
                        - Pils http://www.browar.biz/forum/showpost...10&postcount=5
                        - Pszeniczne http://www.browar.biz/forum/showpost...12&postcount=9
                        - Ciemne http://www.browar.biz/forum/showpost...16&postcount=5
                        - Pale Ale http://www.browar.biz/forum/showpost...19&postcount=6
                        Niestety, nie trafiliśmy na żaden specjal ale chętnie tu powrócę.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          A to szkoda, że nie załapałeś się na Black ipa, ryżowe AIPA czy owsiany stout.
                          Te piwa ze stałej oferty są w miarę ok, ale pieniądze wolę przeznaczać na ich okazjonalne wypusty, bo są znacząco ciekawsze.

                          pozdrawiam i zapraszamy ponownie w nasze okolice
                          Last edited by dlugas; 04-09-2015, 09:29.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            Przy okazji Podkarpackiego Oktoberfest zrobiłem sobie wczoraj przegląd piw aktualnie warzonych, choć Oktoberfest do końca nie wypalił, zabawa przednia, klimat, Maß itd. Podobało mi się, że bez względu na piwo, wszystkie, naturalnie po litrze, były w jednej cenie, czyli 17zł.
                            Najbardziej związane ze świętem Marcowe było może troszkę za gładkie, ale jak najbardziej poprawne.

                            Niewątpliwym hitem okazało się Ciemne, mocno kawowe, ale nie mleczne, nie słodkie, ale nie przepalone a w miarę wytrawne.

                            Ponieważ na Beerweek'u smakowałem już Ryżowe IPA, tym razem powtórzyłem, fajna, kaskadowa goryczka, Mosaic daje radę, świetnie ukryta gęstość i moc.

                            Pils był bezpłciowy, a Pale Ale za bardzo perfumowany, podejrzewam jakąś nieodpowiednią odmianę chmielu, choć oba pijalne.

                            Muzykę zapewnił DJ, ale Dechovka była "w dechę."

                            Na "przystawkę" kotlet schabowy gigant, 29zł, bardzo smaczny, choć jadłem większe i kiełbasa później. Ponieważ frekwencja mała, to nie było tłoku, ścisku, a można było spokojnie nawet na parkiecie pohulać, a jak trzeba siąść za ławą i odpocząć z piwkiem.

                            Myślę, że za rok w tej formie można taki Oktoberfest powtórzyć z przyjemnością.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Dla lubiących zbierać "szkło" i mających FB polecam nowe naczynka firmowe z tegoż browaru
                              Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Browarek odwiedzony w piątkowy późny wieczór, wszystkie stoły zajęte lub porezerwowane więc nie było gdzie usiąść, jedynie przy barze. Planowałem coś zjeść na miejscu ale, że lada barowa nie jest miejscem do konsumpcji postanowiłem tylko zdegustować piwka. Zamówiłem sobie deskę z 4 w kufelkach o poj. 025l, były to: pszeniczne, pils, ciemne i chyba marcowe (nie pamiętam już dokładnie).
                                Najlepszym okazało się być pszeniczne, najgorszym ciemne.
                                Obsługa - przynajmniej ta przy barze spisywała się na piątkę, konkretna, sympatyczna.
                                Podczas pobytu była muzyka na żywo, lokal wypełniony w 100%.
                                Obok baru przeszklona szafka z gadgetami do kupienia.

                                Lokal podobał mi się, wywarł sympatyczne wrażenie, żałuję, że nie udało mi się niczego skonsumować bo jedzonko wyglądało na naprawdę smaczne.

                                A tak przy okazji tematu kufli i to 1litrowych, na nalewakach co chwilę obsługa takie napełniała
                                Last edited by becik; 04-04-2016, 09:41.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎