Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Karmelicka 1, Browar Trójmiejski Lubrow [przeniesiony do Borcza]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomekPeisert
    Senior
    • 01-2010
    • 181

    #46
    Ceny oscylują koło 9-10zł. Nie jest to jakiś dramat jak na ścisłe centrum Gdańska. Dzień po otwarciu wybrałem się tam z żoną i szwagrem na małą degustację. Próbowałem każdego z ich piw i jedynie SKM wywarł na mnie dość pozytywne wrażenie. To piwo w miarę neutralne w smaku, bez jakiś natrętnych nut przewodnich, o przyzwoitej pianie i ładnym kolorze. Piwo Piwniczne ma zdecydowanie zbyt mało intensywny chlebowo-zbożowy posmak, który powinien dominować na początku - końcówka już przyzwoita, chmielowa taka jak być powinna. Zachmielacz Trójmiejski to piwko w stylu IPA, za którym ja osobiście nie przepadam, a więc i nie oceniam, ale myślę że znajdzie swoich zwolenników. W ofercie mieli jeszcze jakiś ciemny, słodki wynalazek bardziej przypominający colę niż piwo, co może przypaść do gustu zwłaszcza kobietkom poszukującym jak najmniej piwa w piwie. Ogólnie trzeba przyznać, że jak na pierwsze warzenie to efekt finalny jest zadowalający, ale póki co w konfrontacji z Browarem Piwna i Brovarnią, przegrywają.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
      W czasie mojej jutrzejszej wizyty planuję zrobić takie zestawienie.
      I gdzież one, gdzie?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Jimmy_jb
        • 11-2005
        • 911

        #48
        Wpadłem dzisiaj jak po ogień. Obsługa sprawna, nie musiałem długo czekać ani na piwo ani na kolejne ani na rachunek a to wcale nie jest standardem w środku sezonu turystycznego w porze obiadowej (wizyta około 15) - inna sprawa że usadowiłem się przy samych nalewakach ale taki już jestem wygodny Ogródek w samym centrum Gdańska przy ruchliwym węźle przesiadkowym co prawda nie zapewnia kameralności ale na duży plus zadaszenie chroniące przed słońcem. Wypiłem małe SKM - moim zdaniem udany pils: aromat odkrywa dobre nachmielenie, piwo pełne w smaku ale nie za ciężkie (co przy dzisiejszej aurze miało niebagatelne znaczenie), wyczuwalny smak słodu, pozostawia wyraźną goryczkę. Potem małe Piwniczne - tutaj ciężko mi się wypowiedzieć bo miałem jeszcze w ustach wyraźną goryczkę po SKM-ce (trzeba było zamówić szklankę wody pomiędzy) więc wstrzymam się z dokładniejszą oceną ale było moim zdaniem dobre.
        Z ciekawostek zauważyłem że obsługa kelnerska (młode dziewczyny - typowe "sezonówki") powtarza sobie przy barze pojęcia typu: "zawartość ekstraktu plato", "piwo typu", "niepasteryzowane, niefiltrowane" etc. - czyli ktoś tam ich ciśnie na wiedzę merytoryczną. Na razie wypada to średnio, dłużej nie dopytywałem bo po co.
        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

        Comment

        • podswierkiem
          Senior
          • 11-2010
          • 796

          #49
          ...a jak birofilia (szkiełka i inne gadżety) oraz żarełko?
          "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
          Niechybnie brakuje tam nas!
          Od stania w miejscu niejeden już zginął,
          Niejeden już zginął kwiat!"

          Comment

          • beerek62
            Senior
            • 04-2010
            • 1036

            #50
            Ładne zdjęcia szkieł masz na ich profilu na FB
            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

            Comment

            • Mastermind1
              Senior
              • 02-2013
              • 248

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
              ...a jak birofilia (szkiełka i inne gadżety) oraz żarełko?
              Szkło i podkładki wyeksponowane na fotach na stronie Abernackiego (dostępnej kilka postów wyżej).

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                I gdzież one, gdzie?
                Na razie u mnie w notatniku Dziś je wpiszę. Ale chyba "ono" a nie "one"
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  #53
                  Przepraszam za zwłokę i wrzucam obiecane zestawienie cen piw:
                  (ceny promocyjne)

                  Szybka Kolej Miejska (Pils)
                  0,3 L - 6,50
                  0,5 L - 9,00
                  1,0 L - 17,00

                  Zachmielacz Trójmiejski (IPA)
                  0,3 L - 8,00
                  0,5 L - 12,00
                  1,0 L - 23,00

                  Trójmiejskie Piwniczne (Kellerbier)
                  0,3 L - 7,00
                  0,5 L - 9,50
                  1,0 L - 18,00

                  Karmelickie
                  0,4 L - 9,00

                  Dominikańskie
                  0,5 L - 8,50

                  Przy zakupie każdego z piw, chleb ze smalcem w cenie 1 zł.

                  Smacznego
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przy zakupie każdego z piw, chleb ze smalcem w cenie 1 zł.
                    Obowiązkowo?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Obowiązkowo?
                      Nie zdzierżyłbym zestawienia: Karmelickie + chleb ze smalcem
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Obowiązkowo?
                        Obowiązkowo! Tak jak w "Misiu" - biją się o złotą patelnię
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • Antylop
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1415

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie zdzierżyłbym zestawienia: Karmelickie + chleb ze smalcem
                          )

                          Fakt, takie zestawienie jest zbyt hardcorowe...
                          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                          Comment

                          • j_Q
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 176

                            #58
                            W dniu 4 sierpnia zrobiłem sobie wypad do browaru Lubrow. Lokalizacja browaru wręcz genialna - 2 kroki od dworca, wystarczy mieć nieco ponad pół godziny na przesiadkę z pociągu na pociąg, aby wpaść sobie na całkiem dobre piwko Jeśli chodzi o wystrój i nastrój miejsca, to jestem pozytywnie zaskoczony. Większość klienteli siedziała - co dla mnie trochę dziwne - na zewnątrz w skwarze, natomiast w środku całkiem przyjemna sala, choć trochę pusta, utrzymana w ciemnych barwach (stoły czarne), oświetlona na czerwono i fioletowo. Na lewo od baru wyeksponowany osprzęt do warzenia piwa z nierdzewnej blachy. Nie sprawia w żadnym wypadku, wbrew temu co miałem okazję poczytać w innych opiniach, wrażenia dyskoteki. Co do obsługi, kelnerek sporo, nawet za dużo bym powiedział, bo znudzone zajmowały się plotkami przy barze zapominając o klientach
                            Miałem przyjemność spotkać pana Zenona Niderlę, głównego piwowara, który akurat szykował się do drugiej warki Zachmielacza. Był bardzo zaskoczony tym, że go poznałem, co i zaskoczyło mnie, gdyż przecież osobiście zachwala browar na jego stronach. Z początku zabiegany niechętnie chciał rozmawiać, ale gdy znalazł chwilę opowiedział co nieco o swoich dziełach. Ogólnie odniosłem wrażenie, że mimo iż pierwsze warki wyszły całkiem udane (moim zdaniem uleżały się już), nie jest do końca z nich zadowolony i chce wprowadzić troszkę zmian. Między innymi druga warka "Zachmielacza", którą właśnie szykował, będzie miała bardziej aromatyczne chmielenie.
                            Co do samego piwa, bardzo smaczne. W żadnym nie wyczułem jakiś obcych, niepożądanych smaków. Jedyne, co mnie zdziwiło, to to, że 3 gsatunki: SKM, dominikańskie i kellerbier, mimo iż są to zupełnie inne gatunki, smakowały dość podobnie - główną nutę nadawał mocny, chlebowy posmak.
                            Reasumując - miejsce bardzo przyjemne, piwa na wysokim poziomie, piwowar otwarty na eksperymenty. Oby tak dalej! Szczegółowe opisy zamieściłem w dziale "piwo - konkretnie"

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika j_Q Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na lewo od baru wyeksponowany osprzęt do warzenia piwa z nierdzewnej blachy. Nie sprawia w żadnym wypadku, wbrew temu co miałem okazję poczytać w innych opiniach, wrażenia dyskoteki.
                              To nie osprzęt sprawia wrażenie, tylko tam na dole odbywają się dyskoteki - obok tego "osprzętu".

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • j_Q
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 176

                                #60
                                Miałem na myśli salę, nie osprzęt A dyskoteki jak rozumiem są w podziemiu?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎