Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Karmelicka 1, Browar Trójmiejski Lubrow [przeniesiony do Borcza]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #76
    Konformista.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      No pewnie, jeszcze wtedy diacetyl mi bardzo smakował
      Aaa, chyba że tak
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #78
        Przedziwny lokal. Kicz, postmodernizm i dekonstruktywizm w jednym
        Trafiłem na czwartkowy "iwent" czyli biesiadę piwną zatem zmuszony byłem słuchać smęcenia przyśpiewującej do kufla blondyneczki ale za to bez zbytnich wygibasów udało się zamienić kilka słów z Filipem, oficjalnie pomocnikiem piwowara.

        Piwa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Nie dlatego, że wszystkie rzuciły mnie na kolana ale przynajmniej wszystkie pozbawione były wyraźnych wad, co w minibrowarach nie jest codziennością.
        Najmniej posmakowały mi Karmelickie i kilkudniowy Czerwony Październik. Oba były zbyt karmelowe a Karmelickie nieco przysłodkie.
        Z kolei Zachmielacz Trójmiejski był lekko acetonowy w zapachu i mocno treściwy i słodowy w smaku, dużo jednak rekompensował bardzo świeży aromat cytrusowy.
        Bardzo dobre SKM, lekkie, mocno goryczkowe i pachnące solidnym kontynentalnym chmielem.
        I hit czyli Trójmiejskie Piwniczne w stylu kellerbier. Bardzo pełne, jednocześnie nie pozbawione świeżości. Lekko kwaskowate i delikatnie goryczkowe. Obok Parowego z Widawy jest to chyba najoryginalniejsze piwo oferowane w mikrusie a nie bazujące na anglosaskiej kulturze piwnej.

        Generalnie na plus i żałuję, że minęły czasy kiedy spędzałem w Barbadosie długie chwile czekając przy herbatce na nocny pociąg. Byłoby czym zastąpić ta herbatę a powrotna podróż sypialnym zdecydowanie by się skróciła

        Comment

        • Antylop
          Senior
          • 10-2009
          • 1415

          #79
          Kupony na darmowe piwo

          Na FB można wygrać kupony na darmowe piwo w Browarze Trójmiejskim Lubrow (wczoraj zgarnąłem taki).
          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1412

            #80
            Odwiedziliśmy Lubrow 22.12.2013.

            Tego dnia dostępnych było 5 piw (SKM, Zachmielacz, Piwniczne, Karmelowe i Noworoczne 2014).
            Obsługiwała nas niezwykle miła, uprzejma i wyluzowana kelnerka.
            Gdy zapytałem co to jest to Noworoczne 2014, usłyszałem, że to piwo trochę lagerowate
            Na wynos w litrowych krachlach z firmowymi etykietami były wszystkie, oprócz Noworocznego, a ponadto kupiliśmy dwie przedostatnie butelki Czerwonego Października.
            Nasza sympatyczna pani od nas dowiedziała się że tak nazywają się te butelki i spuentowała: Ale jaja

            Kilka fotek do galerii:





            Comment

            • Antylop
              Senior
              • 10-2009
              • 1415

              #81
              Info

              Dostępne są na wynos "lubrowskie" piwa w butelkach 0,5L w cenach identycznych jak na miejscu.
              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

              Comment

              • ptc
                Senior
                • 11-2001
                • 366

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                Dostępne są na wynos "lubrowskie" piwa w butelkach 0,5L w cenach identycznych jak na miejscu.
                Tudzież w litrowych w cenie *jak na miejscu* - 1 + kaucja 7

                Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

                Comment

                • piokl13
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 946

                  #83
                  Miejsce godne polecenia dla kogoś kto nie pamięta jak to w PRL bywało.
                  Wczoraj przyszliśmy koło 21:30 i usiedliśmy przy stoliku dość blisko baru. Tłoku nie było. Przez pierwsze kilkanaście minut uśmiechaliśmy do wszystkich przechodzących kelnerów. Koło 21:45 poszedłem do baru zapytać, czy tam mogę zamówić piwo. Barman zawołał kelnera i ten przyjął zamówienie. Koło 21:53 wciąż nasze piwo nie było nalewane, podszedłem do kelnera i poprosiłem o anulowanie zamówienia. Wyszliśmy.
                  Nie planujemy kolejnej wizyty

                  Comment

                  • Karol3090
                    Junior
                    • 04-2014
                    • 1

                    #84
                    Witam. Lokal godny polecenia. Za każdym razem gdy przychodzę do restauracji/browaru ze znajomymi czujemy się tam bardzo, bardzo dobrze. Obsługa się uśmiecha, mają bardzo dobre relacje z gośćmi restauracji. Widać, że nie robią tego bo muszą, tylko z uśmiechem na twarzy po prostu chcą. Zaskakuje mnie też piwko,które co jakiś czas jest wymienne. Teraz piłem Koźlaka pszenicznego. Szczerze?- lepszego jak narazie nie piłem. Bardzo dobrą opcją dla nowych (i nie tylko) gości w browarze jest deska piw. spośród 5 piwek, króre bardzo fajnie umieszczone są na "desce" mozna wybrać takie, które najbardziej przypada do gustu. Oczywiście kelnerzy opowiadają o piwku całą "historię" (jakiego typu, jakie smaki, jakiej fermentacji, jakiej mocy, itp.). Kuchnia również rewelacyjna. Sporo potraw robionych jest własnie na bazie własnego piwa! Nigdy nie przepadałem np. za golonką, a w barbadosie ją po prostu uwielbiam Na pewno każdy znajdzie coś dla Siebie. Jeszcze raz szczerze polecam lokal. Do zobaczenia

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4305

                      #85
                      Dziwne. Dwa posty obok siebie sprzeczne, do tego ten drugi jako debiut na forum. Nawet jeśli jest inaczej, to ton i stylistyka tegoż postu wyglądają na kontrę lub kryptoreklamę...
                      Żeby było jasne: jeszcze nie byłem w tym przybytku, więc żadnych interesów nie mam w czymkolwiek. Ot, taka obserwacja.
                      Może warto śledzić konsekwencję (lub niekonsekwencję) pewnych użytkowników.

                      Comment

                      • coachu
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 225

                        #86
                        Moim zdaniem jedyne piwo godne polecenia z oferty Lubrowa to Zachmielacz Trójmiejski, reszta jest co najwyżej poprawna. Co do golonki mam nadzieję, że forumowicz Karol3090 ma rację, postaram się to wkrótce zweryfikować Z golonką w 3mieście jest taki problem, że lokale, które mają ją rewelacyjną, niestety z piw mają tylko koncernówkę a tam gdzie dobre piwo nie ma niestety golonki w menu.
                        golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

                        (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
                        - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

                        Comment

                        • Antylop
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1415

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Moim zdaniem jedyne piwo godne polecenia z oferty Lubrowa to Zachmielacz Trójmiejski, reszta jest co najwyżej poprawna. Co do golonki mam nadzieję, że forumowicz Karol3090 ma rację, postaram się to wkrótce zweryfikować Z golonką w 3mieście jest taki problem, że lokale, które mają ją rewelacyjną, niestety z piw mają tylko koncernówkę a tam gdzie dobre piwo nie ma niestety golonki w menu.
                          Zgadzam się - Zachmielacz jest najlepszy w ich ofercie.
                          Kuchni nie próbowałem.
                          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                          Comment

                          • Carlo22
                            Senior
                            • 05-2012
                            • 182

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zgadzam się - Zachmielacz jest najlepszy w ich ofercie.
                            Kuchni nie próbowałem.
                            Czyżby SKM i Piwniczne się popsuło? Ja byłem ostatnio gdzieś pod koniec lutego i te były najlepsze. W takim razie Zachmielacz się poprawił? Bo kiedyś był z bardzo słabym aromatem chmielowym.

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4538

                              #89
                              Browar zwizytowaliśmy 2-3.05.14. Położenie idealne, oczekiwanie na pociąg nie będzie czasem straconym. Wnętrze trochę zaskakuje, w pierwszej chwili czujemy się jakbyśmy weszli do dyskoteki. Półmrok, zmieniające się co chwila kolorowe światła oświetlające błyszczącą warzelnię, dolna sala z widocznymi za szkłem pozostałymi urządzeniami browaru i długim barem - wrażenia są pozytywne choć może trochę odmienne od standardowych wyobrażeń browaru restauracyjnego.

                              W ofercie było 5 piw:

                              - SKM http://www.browar.biz/forum/showpost...17&postcount=4
                              - Trójmiejskie Piwniczne http://www.browar.biz/forum/showpost...21&postcount=6
                              - Karmelickie http://www.browar.biz/forum/showpost...43&postcount=5
                              - Koźlak Pszeniczny http://www.browar.biz/forum/showpost...11&postcount=2
                              - Zachmielacz Trójmiejski http://www.browar.biz/forum/showpost...49&postcount=5

                              próbowałem wszystkich, i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że każde z nich było warte pieniędzy jakie za nie zapłaciliśmy. Kunszt piwowara jest niezaprzeczalny.

                              Niestety, jego wysiłki pomniejszane są przez podawanie piw w ciepłych lub wręcz gorących kuflach (2 razy) lub co gorsza w niedomytych (1 raz).

                              Obsługa słabo zauważa puste kufle i naczynia, choć kelnerzy (-rki) regularnie przechodzą koło nas na zewnątrz na papierosa - to o następne piwo trzeba się dopraszać. Ale gdy już są to nawet mili i dobrze poinformowani o piwach.

                              Obecnie w poniedziałki, wtorki i środy obowiązuje promocja: kup 3 x SKM a czwarte dostaniesz gratis.
                              Wszystkie piwa można kupić na wynos w litrowych butelkach z krachlą, w sprzedaży także kufle (20 zł), etykiety (4 szt. 10 zł), podkładki (?). Przynoszone są one razem z piwem, ale nie zawsze czyste.
                              Jedzenie dość drogie choć smaczne i wybór dobry.

                              Fotki w galerii:


                              Comment

                              • Antylop
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1415

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Browar zwizytowaliśmy 2-3.05.14. Położenie idealne, oczekiwanie na pociąg nie będzie czasem straconym. Wnętrze trochę zaskakuje, w pierwszej chwili czujemy się jakbyśmy weszli do dyskoteki. Półmrok, zmieniające się co chwila kolorowe światła oświetlające błyszczącą warzelnię, dolna sala z widocznymi za szkłem pozostałymi urządzeniami browaru i długim barem - wrażenia są pozytywne choć może trochę odmienne od standardowych wyobrażeń browaru restauracyjnego.

                                W ofercie było 5 piw:

                                - SKM http://www.browar.biz/forum/showpost...17&postcount=4
                                - Trójmiejskie Piwniczne http://www.browar.biz/forum/showpost...21&postcount=6
                                - Karmelickie http://www.browar.biz/forum/showpost...43&postcount=5
                                - Koźlak Pszeniczny http://www.browar.biz/forum/showpost...11&postcount=2
                                - Zachmielacz Trójmiejski http://www.browar.biz/forum/showpost...49&postcount=5

                                próbowałem wszystkich, i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że każde z nich było warte pieniędzy jakie za nie zapłaciliśmy. Kunszt piwowara jest niezaprzeczalny.

                                Niestety, jego wysiłki pomniejszane są przez podawanie piw w ciepłych lub wręcz gorących kuflach (2 razy) lub co gorsza w niedomytych (1 raz).

                                Obsługa słabo zauważa puste kufle i naczynia, choć kelnerzy (-rki) regularnie przechodzą koło nas na zewnątrz na papierosa - to o następne piwo trzeba się dopraszać. Ale gdy już są to nawet mili i dobrze poinformowani o piwach.

                                Obecnie w poniedziałki, wtorki i środy obowiązuje promocja: kup 3 x SKM a czwarte dostaniesz gratis.
                                Wszystkie piwa można kupić na wynos w litrowych butelkach z krachlą, w sprzedaży także kufle (20 zł), etykiety (4 szt. 10 zł), podkładki (?). Przynoszone są one razem z piwem, ale nie zawsze czyste.
                                Jedzenie dość drogie choć smaczne i wybór dobry.

                                Fotki w galerii:


                                http://www.browar.biz/galeria.php?id=18754
                                Proszę napisz coś więcej o tym jak smakował Ci Zachmielacz i Pszeniczny Koźlak.
                                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎