Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sopot, Mamuszki 22, Bulaj Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Sopot, Mamuszki 22, Bulaj Pub

    Mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy ulicy. Lokal mieści się przy samej Zatoce (świetny widok) przy ścieżce rowerowej, w parku, bliziutko Mońciaka ale już na tyle daleko, że nie docierają .... Chyba nie może być lepszej lokalizacji. Do picia Amber niefiltrowany (czasem "wychodzi"), Koźlak i Amber niepasteryzowany, wszystko za 6 PLN za 0,5 litra. ZNAKOMITE jedzenie, pyszne ciasta, świetna obsługa (BARDZO przyjazna dla dzieci, zabawiająca je i przychylająca im nieba), chyba najlepsza toaleta w polskim lokalu (kilka miejsc, przestronnie, czysto, ręczniki papierowe itp itp). Wszystko to sprawiło, że bywaliśmy tam codziennie podczas pobytu i uważamy z Miłką, że jest to najlepsze miejsce w Sopocie na PIWO.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    A to stony internetowe tego lokalu: http://www.bulaj.pl, na których znajdziemy m. in. mapkę dojazdową.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • coachu
      Senior
      • 09-2005
      • 225

      #3
      Masz rację.
      Bulaj Pub to mój ulubiony lokal w Sopocie, wreszcie piwo inne niż wszędzie
      pozdrawiam
      golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

      (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
      - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

      Comment

      • huanghua
        Senior
        • 10-2005
        • 1910

        #4
        Dołączam się do opini i potwierdzam.
        Tylko kiedy na stronie pojawią się w końcu jakieś przepisy?
        Last edited by huanghua; 30-03-2006, 08:05.
        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Amberowski Koźlak, Żywe niefiltrowane i Złote Lwy - wszystko po 7 zł za 0,5 litra.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • lenin
            Member
            • 03-2005
            • 41

            #6
            Będę w sobotę w Sopocie.
            Może ktoś mnie poinformować czy w "Bulaju" wciąż leją z "cycka" piwo "Żywe" z browaru "Amber"?

            Dziękuję za wszelkie informacje

            Comment

            • coachu
              Senior
              • 09-2005
              • 225

              #7
              Tak, wciąż leją, ale cena skoczyła do 8 zł;-( (stan na lipiec-sierpień 2008).
              pzdr
              golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

              (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
              - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

              Comment

              • lenin
                Member
                • 03-2005
                • 41

                #8
                Byłem w sobotę w "Bulaju".
                Cena "Żywego", niefiltrowanego 8 PLN za 0,5 l, ale naprawdę warto. Dawno nie piłem tak dobrego piwa.
                Obsługa lokalu bardzo miła.

                Comment

                • Piwosz306
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 214

                  #9
                  A ja bylem w srode Z kija bylo Zywe niefiltrowane, Kozlak i Zlote Lwy, wszystkie po 8zl/0,5L. Zywe rzeczywiscie pyszne. Natomiast jedzenie bardzo drogie.

                  Comment

                  • coachu
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 225

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ja bylem w srode Z kija bylo Zywe niefiltrowane, Kozlak i Zlote Lwy, wszystkie po 8zl/0,5L. Zywe rzeczywiscie pyszne. Natomiast jedzenie bardzo drogie.
                    Jedzenie owszem drogie, ale za to Bulaj ma jednego z najlepszych w Polsce szefów kuchni, p. Moroza. Osobiście jadam tam bardzo rzadko (właśnie ze względu na ceny), głównie zamawiam Żywe albo Koźlaka, ale jak już jem to palce lizać, strona smakowa i wizualna przygotowywanych potraw w pełni rekompensuje poniesiony wydatek, na dodatek lokal promuje tradycyjne polskie potrawy (polskie nie PRL-owskie), np. raki, żeberka z dzika, kaczka, królik, jesiotr ze smardzami.

                    No ale jak ktoś spędza w Sopocie urlop, to szczerze polecam tu zjeść obiad (oczywiście z Amberowskimi piwami), wszak na urlopie nie liczy się pieniędzy

                    Cena piwa wciąż 8 zł (lato 2009)
                    golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

                    (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
                    - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Cena piwa wciąż 8 zł (lato 2009)
                      I nadal po ósemce za niefiltra i koźlaczka sobie liczą. Poza dniem spotkania w Bravarni codziennie popijałem to piwko w rodzinnym gronie.
                      Zarówno "Trzech Braci" jak i pozostała obsługa trzyma poziom.
                      Tu na prawdę warto zajrzeć.
                      Last edited by Ahumba; 12-02-2010, 22:20.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #12
                        Jak zwykle miło tu posiedzieć i odseparować się od gwaru Monciaka.

                        Szef przygwoździł od strony plaży tabliczkę z zakazem wstępu w gaciach plażowo-kąpielowych, Julka siu... a zresztą nieważne

                        Złote Lwy niezłe na ten upał. Chwilowo niefiltra brakowało. Z racji temp. Koźlak tylko wieczorem.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • coachu
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 225

                          #13
                          Cena piwa skoczyła niestety do 9 zł. Żywe jak zwykle pyszne, choć teraz (po sezonie) częściej filtrowane niż niefilter (nawet w weekend).
                          Śledź w oleju (jeden z najlepszych w 3mieście) także podrożał z 12 na 16 zł.
                          golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

                          (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
                          - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
                            Cena piwa skoczyła niestety do 9 zł. Żywe jak zwykle pyszne, choć teraz (po sezonie) częściej filtrowane niż niefilter (nawet w weekend).
                            Śledź w oleju (jeden z najlepszych w 3mieście) także podrożał z 12 na 16 zł.

                            Na szczęście w mijającym tygodniu niefilterek był

                            Bardzo dobra też jest zupa rybna (13 zeta) oraz podobno (to słowa dziewczyny mojego syna) wspaniała czekolada ze śmietanką>
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • lucifuge
                              Senior
                              • 11-2009
                              • 309

                              #15
                              niefiltrowane "wyszło" (ma być jeszcze w tym tygodniu), był zwykły amber po 9 zł za 0,5. Miłe miejsce z sympatyczną obsługą.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎