Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
    Lokal świetny, z super widokiem na gdańska marinę i starówkę, no i bardzo miłą obsługą. (...)
    No no no, tylko pozazdrościć sokolego wzroku
    Dla wyjaśnienia: w Gdańsku nie ma starówki. Mogłeś co najwyżej widzieć Główne Miasto. No i nasze ulubione ruiny, czyli Wyspę Spichrzów.

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek Wyświetlenie odpowiedzi
      No no no, tylko pozazdrościć sokolego wzroku
      Dla wyjaśnienia: w Gdańsku nie ma starówki. Mogłeś co najwyżej widzieć Główne Miasto. No i nasze ulubione ruiny, czyli Wyspę Spichrzów.
      A mi się wydaje tak:
      Nie ma Starówki, starówka jest. Nie ma Starego Miasta, stare miasto jest.

      Comment

      • Rolek
        Senior
        • 08-2001
        • 1038

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
        A mi się wydaje tak:
        Nie ma Starówki, starówka jest. Nie ma Starego Miasta, stare miasto jest.
        Na upartego z tym się mogę zgodzić; w tym wypadku rozmiar ma znaczenie
        Jednakże w mowie trudno o duże litery, stąd też posługując się nazwami w piśmie warto na przyszłość pamiętać o prawidłowych.
        No to na tyle oftopikowania z mojej strony.

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #19
          Stare Miasto oczywiście jest, tylko zupełnie na takie nie wygląda.

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
            Lokal świetny, z super widokiem na gdańska marinę i starówkę, no i bardzo miłą obsługą. Piwo tak samo dobre, albo i lepsze. Niestety dzisiaj nie było już pszenicznego, tylko jasne
            Od jutra w ofercie piwo ciemne.
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • tomek35
              Senior
              • 02-2007
              • 497

              #21
              Mam pytanie, czy w Brovarni dostepne są rury piwne? Coś takiego widziałem w CK Browar w Krakowie i bardzo mi się to spodobało, a do tego fajna rzecz dla wiekszej grupy piwoszy siedzących przy jednym stole.

              Comment

              • biermann
                Senior
                • 09-2001
                • 2552

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam pytanie, czy w Brovarni dostepne są rury piwne? Coś takiego widziałem w CK Browar w Krakowie i bardzo mi się to spodobało, a do tego fajna rzecz dla wiekszej grupy piwoszy siedzących przy jednym stole.
                Nie ma rur piwnych i raczej nie są przewidziane.
                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie ma rur piwnych i raczej nie są przewidziane.
                  Całe szczęście, jak ktoś chce sobie przy rurze potańczyć, może przyjść ze swoją rurą...

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Całe szczęście, jak ktoś chce sobie przy rurze potańczyć, może przyjść ze swoją rurą...
                    To ja w takim razie przyjde z rurą wyciętą z Pancernika (takiego z demobilu)
                    Last edited by tomek35; 08-08-2008, 19:49.

                    Comment

                    • bayern71
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1004

                      #25
                      Właśnie wrociłem. Ciemne jest. pszenicznego brak. Wędzone ma być w listopadzie. Ładnie ale trochę zbyt sterylnie. Tłum obsługi kręci się w tą i z powrotem. dziś było pustawo pomimo pobliskiego jarmarku. Jak dla mnie brakuje klimatu piwiarni. Ale pójdę tam jutro i pojutrze a i w poniedziałek chyba też. Głównie na ciemne

                      Comment

                      • piokl13
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 946

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Właśnie wrociłem. Ciemne jest. pszenicznego brak. Wędzone ma być w listopadzie. ...
                        Na pewno byłeś? Właśnie ciemne jest podwędzone, a jesienią to ma być koźlak.

                        Comment

                        • bayern71
                          Senior
                          • 06-2006
                          • 1004

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na pewno byłeś? Właśnie ciemne jest podwędzone, a jesienią to ma być koźlak.
                          No to podwędzone to dobre słowo. Nie za bardzo czuć. Jak dla mnie lekko kawowy, a poza tym dość neutralny w smaku. Dużą zaletą jest piana (czasem podają bez). Drobna, gęsta przypominająca tą znad stoutów.
                          Info na temat wędzonego uzyskałem od obsługi. O koźlaku barman zmilczał

                          Comment

                          • ada13
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 128

                            #28
                            Dziś dostępna była tylko pszenica . To zdecydowanie za mało. Po wypiciu dwóch piw musieliśmy przeprosić się z Degustatornią . A myśleliśmy,że już nigdy tam nie wrócimy...

                            Comment

                            • piokl13
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 946

                              #29
                              Czuję się trochę głupio pisząc to, ale trudno. Starałem się przekonać swojego "starego" kumpla do dobrego piwa. Zabrałem go go Brovarni pierwszy raz. Było jasne i pszeniczne. Pszenicznego kolega nie lubi, jasne bardzo mu zasmakowało, i nawet polecił je swoim innym znajomym (przyszli, nawet ich następnym razem widzieliśmy). Podczas kolejnej wizyty było jasne i ciemne, ciemnego kolega też nie lubi, jasne było dobre, ale sporo przegazowane (znaczy dla niego gorsze niż poprzednio) . Dziś namówiłem go na trzecią wizytę, była tylko pszenica. Powiedział, że więcej nie przyjdzie, bo już pewnie następnym razem żadnego piwa nie będzie.
                              Mam próbować przekonywać go dalej?

                              Comment

                              • tomek35
                                Senior
                                • 02-2007
                                • 497

                                #30
                                Ja chciałem wybrać się z kumplami w tą sobotę po raz pierwszy do Brovarni, no ale na samą pszenicę chyba nie pójdziemy. Podobno mają awarię (tak tłumaczą chwilowy brak piwa jasnego i ciemnego) i dlatego tylko pszenica jest dostępna, pozostałe piwa najwcześniej w poniedziałek się pojawią. Mam nadzieję, że to jedynie chwilowe trudności minibrowaru.
                                Last edited by tomek35; 15-08-2008, 22:38.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎