Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Prusak
    replied
    Stopniowanie napięcia? Ale i tak chyba wszyscy się domyślają, który browar będzie numerem 1.

    Leave a comment:


  • Ahumba
    replied
    Nr 5 (na osiem) mojego Rankingu Browarów Restauracyjnych TRÓJMIASTO - luty 2019

    Brovarnia

    Do piw nie ma się jak przyczepić, chyba że do cen. A deseczka degustatorska zawierała:
    - jasne
    - pszeniczne
    - AIPA
    - szkockie
    szkockie z beczek po whisky.

    Coraz większym minusem jest dojście z dworca, po drodze tyle innych browarorestauracji.
    No i zdobyć etykiety też nie jest łatwo.

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
    Ten browar odwiedziliśmy jako ostatni, ale już we wtorkowe popołudnie. Jest ładnie i na bogato, ale to nie do końca są moje klimaty.
    Na sali byliśmy chyba jedynymi gośćmi mówiącymi po Polsku. Tego dnia w karcie figurowały cztery rodzaje piwa i wszystkie były w tej samej cenie:

    14 / 16 / 28 zł. za odpowiednio 0.3 / 0.5 / 1 litr.

    -Złoto Brovarni Jasne- najlepsze piwo jakie piłem z pośród czterech odwiedzonych gdańskich browarów.

    -Brovarnia Przeniczne-nie próbowane.

    -Starogdańskie Ciemne. Również mi smakowało.

    -Monasterium, coś na wzór piwa belgijskiego. Smaczne, na prawdę ciekawe piwo.

    Lokal z racji cen na dłuższe biesiadowanie raczej się nie nadaje. Szkoda, bo piwa jak dla mnie mają bardzo smaczne.

    Dzięki uprzejmości młodego piwowara miałem przyjemność ucięcia sobie z nim krótkiej pogadanki, oraz możliwość obejrzenia browaru od środka. I tu kolejny plus dla miejscówki.
    Hotel na wypasie, nocują tam światowe gwiazdy piłki kopanej ( i nie tylko oczywiście), a jednak gość, to gość i nie zostałem tu obszczekany jak przez barmankę w Browarze Piwna.

    Zdjęcia:







    https://www.browar.biz/galeria.php?id=22976
    Moim zdaniem Brovarnia piwnie trzyma poziom.
    Skoda że ceny tak wysokie.

    Leave a comment:


  • heckler
    replied
    Ten browar odwiedziliśmy jako ostatni, ale już we wtorkowe popołudnie. Jest ładnie i na bogato, ale to nie do końca są moje klimaty.
    Na sali byliśmy chyba jedynymi gośćmi mówiącymi po Polsku. Tego dnia w karcie figurowały cztery rodzaje piwa i wszystkie były w tej samej cenie:

    14 / 16 / 28 zł. za odpowiednio 0.3 / 0.5 / 1 litr.

    -Złoto Brovarni Jasne- najlepsze piwo jakie piłem z pośród czterech odwiedzonych gdańskich browarów.

    -Brovarnia Przeniczne-nie próbowane.

    -Starogdańskie Ciemne. Również mi smakowało.

    -Monasterium, coś na wzór piwa belgijskiego. Smaczne, na prawdę ciekawe piwo.

    Lokal z racji cen na dłuższe biesiadowanie raczej się nie nadaje. Szkoda, bo piwa jak dla mnie mają bardzo smaczne.

    Dzięki uprzejmości młodego piwowara miałem przyjemność ucięcia sobie z nim krótkiej pogadanki, oraz możliwość obejrzenia browaru od środka. I tu kolejny plus dla miejscówki.
    Hotel na wypasie, nocują tam światowe gwiazdy piłki kopanej ( i nie tylko oczywiście), a jednak gość, to gość i nie zostałem tu obszczekany jak przez barmankę w Browarze Piwna.

    Zdjęcia:







    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Drogo, restauracyjnie, turystycznie-zagranicznie. I tyle w temacie.
    Piwo piło się z przyjemnością, bez uniesień.

    Leave a comment:


  • jacekwerner
    replied
    Do tego Jasne Jan Heweliusz - nic specjalnego. Ceny : 12/14/24 (0,3/0,5/1,0). Mimo to lokal zapełniony do ostatniego stolika -
    reklama : Najlepsze piwo w Gdańsku - robi swoje

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    W sobotę ok. 19 full na ogródku. Kolejki przed wejściem. Zabiegana obsługa, ale sprawna. Drogo. Światowo. Red AIPA o aromacie, proszę nie bić, zupy ogórkowej zabielanej śmietaną, posypanej koperkiem (wybaczcie skojarzenie, obiecałem że je tu wpiszę) Goryczka całkiem przyjemna, ale aromat zbyt wyuzdany w kontekście piwnym jak dla mnie.

    Leave a comment:


  • tomek35
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Carlo22 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja wolę konkurencję, mają lepsze piwa
    Brovarnia woli zagraniczną klientelę, dla której cena 14 zł to żaden wydatek. Moim zdaniem, jest to celowa polityka browaru. Zamiast zwykłego "Kowalskiego" wolą konsumenta z mocno wypchanym portfelem.

    Leave a comment:


  • Carlo22
    replied
    No cóż, jak ktoś jest naiwny, to niech przepłaca. Ja wolę konkurencję, mają lepsze piwa

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    To chyba w tenisa kobiecego. Zgadza się - kwiecień, ale roku 2015.
    Dokładnie, takich cen już tu ni ma od dawna panie...

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    To chyba w tenisa kobiecego. Zgadza się - kwiecień, ale roku 2015.

    Leave a comment:


  • wojtek_63
    replied
    Możliwe bo to było, na meczu Polska -Szwajcaria

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtek_63 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ceny podnieśli bo zaczął się sezon byłem tam w kwietniu i cena za kufel 0,5 wahała się od 9 do 10 zł w zależności od rodzaju piwa.Pszenica np była za 9zł.
    Dla porównania w Lubrowie ( ceny z 25-06 ) Pils za 9 zeta Keller za 9,50 , Zachmielacz za 10 a Gagat (stout) za 11 zł.
    Dobre i w niezłych cenach.
    12 zł za 0,5 L jest już od około pół roku.
    Chyba trafiłeś na jakąś promocję dla polskich klientów

    Leave a comment:


  • wojtek_63
    replied
    Ceny podnieśli bo zaczął się sezon byłem tam w kwietniu i cena za kufel 0,5 wahała się od 9 do 10 zł w zależności od rodzaju piwa.Pszenica np była za 9zł.
    Dla porównania w Lubrowie ( ceny z 25-06 ) Pils za 9 zeta Keller za 9,50 , Zachmielacz za 10 a Gagat (stout) za 11 zł.
    Dobre i w niezłych cenach.

    Leave a comment:


  • canigggia
    replied
    Zgadza się. Knajpa nie jest nastawiona na polskiego klienta, no chyba że jakiegoś celebrytę lub notabla, stąd takie, a nie inne ceny. Da się to mocno wyczuć odwiedzając lokal i patrząc na miny kelnerek, gdy na powitanie mówi się do nich "dzień dobry", a nie 'Guten Tag", czy "Hi".

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎