Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Warszawska 29, Browarnia Stara Warszawska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • volodos
    Senior
    • 09-2008
    • 717

    #16
    Lokal zwizytowany podczas pobytu w Olsztynie pod koniec stycznia b.r. Kilka nalewaków robi wrażenie, szczególnie z zawartością opisaną wyżej. Ja spróbowałem Irisha, Primatora Weizen oraz Krakonosa jasną 12. Dzięki uprzejmości Maćka (pozdro) otrzymałem również piwa domowe. Tak trzymać, super miejsce!

    PS Podobno sklep zlokalizowany tuż obok kończy działalność w tym miesiącu. Piszę, bo na sklepie wiszą piękne neony z Fortuny i Suwałk - może by ktoś z forumowiczów się o nie zatroszczył? Sorry za OT.

    Comment

    • HaJni
      Member
      • 06-2009
      • 77

      #17
      Jako były student UWM odwiedzam miasto nad Łyną(i kolegów w nim mieszkających)regularnie.W sobotę byliśmy w lokalu od 18 do 23.Znajomi,spożywający masówkę,bardzo chwalili smak PIWA,mają bywać i próbować często.Ja skosztowałem Primatora pszenicznego i Irisha z kija,wkręcił mi się Staropramen,dołożyłem kilka porterów z Piotrkowa,a na koniec,może za bardzo nie przepadam,ale pozostałej 7-ce bardzo smakowało,miodne z BK.
      Lokal przestronny,jako fan sportu byłem wdzięczny za włączenie C+ i mozliwość podziwiania kolejnego zwycięstwa Barcy i męczarni Realu w Depor.
      Fajny pomysł w łazience z kranami-nie ma jako takich zlewów,"blaty"nachylone w kierunku ściany.
      Miła,ale nie "słodko-pierdząca"obsługa,to cieszy.
      Jedyny minus-brak smoków z Fortuny.
      Do kolekcjonerów:ze szklanek widziałem Primatora pszenica,Fortunę,BK,Obolon,Krakonoś.Podstawki:Krak onoś,Lech(?).

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #18
        Świetny lokal, piwa z beczki zróżnicowane, (28.III był BK Pils, Boss Porter, Pszenica z Primatora, Irish z BK) no i sporo butelkowych. Cieszą niewyżyłowane ceny i przyjazne podejście. Lokal z wizualnie dopracowanym wnętrzem w 90%. Umywalka w łazience to cudo! Pozostałe 10% to te strasznie kiczowate imitacje kamieni na ścianach, co prawda ten tynk "co to nie odpadł" rozjaśnia wnętrze ale ogólnie ten element z podoklejanymi kamieniami dość mocno ranił moje poczucie estetyki Na szczęście i towarzystwo i piwo przednie Chciałoby się mieć takie miejsce w Opolu.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #19
          umywalka owszem ładna, panie szefie, ale ja bym wolał tę marmurową płytę w pionie widzieć i wygodną ścianę płaczu mieć, bo na średniej wielkości piwiarnię trzy oczka w klopie to jednak niewiele. moim zdaniem, pomieszczenie od wejścia robi świetne wrażenie. im dalej w głąb knajpy, tym bardziej przeziera brak pomysłu na wystrój (może kasy zabrakło?). no ale to są jednak sprawy zupełnie przyziemne i drugorzędne, a chodzę tam przecież duszę ubogacać...
          veni, emi, bibi

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #20
            Nie analizowałem problemu oczkowego - choć lokal był wypełniony w 2/3, nie musiałem czekać w kolejce.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #21
              Przed lokalem stanął piękny ogródek w barwach Obolonia. Niestety oferta piw lanych nie wzbudziła mojego entuzjazmu: BK Rześkie, Wiśnia w piwie, Miodne, potem zamiast Rześkiego do wyboru było podpięcie lanego Staropramena, Złotego Bażanta lub 12-tki Primatora. A ja się pytam: gdzie lana pszenica?!? Ratowałem się butelkowym, na szczęście dojechała spora dostawa pszenic niemieckich.

              Ważne info: strona internetowa raczej nie będzie prędko zaktualizowana. Aktualna godzina otwarcia to codziennie OD 12-tej.
              Attached Files
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • hrbt
                Member
                • 05-2010
                • 34

                #22
                W "twojej starej" wciąż pozytywnie. Na przestrzeni kilku tygodni piłem z kija niezłą pszenicę Ciechana, bardzo dobrego ciemnego Primatora oraz Pintowe 70/- szylingów. Przy innych stolikach dominował lany Kormoran (jasne i wiśnia) i przede wszystkim jasny Ciechan z butelki.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #23
                  Zwłaszcza, że przeżyli "rozpoznanie walką", wykonane przez komando ZUYCH, jakoś tak w drugi łikend września...

                  Comment

                  • nynek
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 274

                    #24
                    Z nalewaka:

                    - Zawiercie Jasne Pełne
                    - Wiśnia w Piwie
                    - Irish Beer
                    - Ciechan Pszeniczny
                    - i jakiś Czech

                    Comment

                    • zerom_ol
                      Member
                      • 10-2011
                      • 50

                      #25
                      Dziś nawiedziłem ten lokal z beczki dostępne:
                      -Pszenica z Ciechanowa za 8zł
                      -Miodne z kormorana 5,5zł
                      -Mocno chmielone w/w - chyba też za 5,5zł
                      - 4 nalewak nie wiem coś co miało bodajże 11% i było legarem ceny niestety nie spamiętałem
                      W butelkach ogromny wybór a że dopiero wchodzę w prawdziwe piwo wiec za wiele nie powiem na pewno był kormoran , noteckie, z pinty odsiecz wiedeńska , pierwsza pomoc i atak chmielu . Ceny nie za duże wręcz bardzo przyzwoite z powodu braku czasu spróbowałem jedynie 2 piwek była to pszenica z nalewka która była świetna i "atak chmielu" z pinty 1 raz miale docenienia z tym browarem i byłem bardzo ale to bardzo zaskoczmy że piwo od nich jest tak dobre, Sam chciał bym uwarzyć tak dobre piwo a mam zamiar to zrobić nie długo

                      Wystrój lokalu mi osobiście przydał do gustu Olsztyn wamlowany na każdej praktycznie ściana stół z piłkarzykami jak by komuś piwo nie starczyło. Łazienka z "zlewem" jest rewelacyjna. I te dekle od beczek na ścianach w tym jeden z plastiku.

                      ps. Kolega poza piwem wypiła kawę podobno nie była za dobra w odróżnieniu od piwa

                      Comment

                      • krzychal1
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 236

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zerom_ol Wyświetlenie odpowiedzi
                        ....... Kolega poza piwem wypiła kawę..........


                        Hmmmm.......... to bardzo ciekawy przypadek.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zerom_ol Wyświetlenie odpowiedzi
                          - 4 nalewak nie wiem coś co miało bodajże 11% i było legarem ceny niestety nie spamiętałem
                          Nymburk, czy jakoś tak, za 7,5 zł. Takie sobie, następne w kolejce Rześkie było sporo smaczniejsze.

                          Byłem wczoraj. Wieczorem lokal ma fajny klimat: ławy, lekki półmrok, odsłonięte cegły, tłok i gwar. Do tego dobre piwo z beczki, czegóż chcieć więcej? Żałuję tylko, że pszenicy i mocno chmielonego nie było.

                          Comment

                          • zerom_ol
                            Member
                            • 10-2011
                            • 50

                            #28
                            Jak ja byłem do liczbę osób można by było zliczyć na palcach obu rąk. Co prawda anie poro bo koło 17 ani dzień niedziela nie była zbyt odpowiednia na tłumy

                            Comment

                            • ef-ef
                              Junior
                              • 07-2007
                              • 8

                              #29
                              "anie poro bo koło 17 " toż tego się czytać nie da!

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                #30
                                Golnij Imperatora, od razu wszystko się da odczytać
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎