Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Warszawska 29, Browarnia Stara Warszawska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #46
    Prawda, ale używanych było 9.

    Comment

    • abelincoln
      Senior
      • 01-2010
      • 287

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
      Prawda, ale używanych było 9.
      Aktualna (stan na sobotę ok. 18) prawda brzmi tak, że na 14 nalewaków w barze używanych było 4: Irish (4/6 zł), jakieś litewskie pszeniczne (4,5/6,5 zł), Śliwka w piwie (7/9 zł) i Rześkie (6 zł).

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #48
        No niestety Stara Warszawska po perturbacjach właścicielskich to już inna klasa. W czwartek dostępnych było 6 piw z kranu i z każdym dniem ich liczba się zmniejszała dochodząc w niedzielę do trzech. Wybór mocno średni - Tucher Pils, Senojo Vilniuas jasne, Erdinger pszenica, Rześkie, Miodne, Prometeusz.
        Ceny właściwie warszawskie (zgodnie z nazwą?). Wybór z lodówek też nie porywał, dobrze że chociaż udało się spróbować ciekawych Kormorana niefiltra oraz Warnijskiego na citrze.

        Głównym pozytywem tego miejsca jest wczesna godzina otwarcia - w niedzielę o 12 tylko tu można napić się pszenicy
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Wujek_Satyr
          Member
          • 11-2009
          • 36

          #49
          A ostatnio ciekawostki i świeże warki m.in Witbiera z Podróży Kormorana. Zadziwiła mnie cena 10 PLN (w sklepie 7,5) - z czego oni żyją? Brać póki jest, ja już robie zapasy i skupuje zapasy na lato Kolejna warka pewnie nieszybko.
          BTW. Iron Maidenowy Trooper - był i znikł, a ja nawet butelki na pamiątkę nie przytuliłem

          Comment

          • zerom_ol
            Member
            • 10-2011
            • 50

            #50
            Jest światełko w tunelu ostatnimi czasy coraz ciekawsze piwa na nalewkach. Między innymi: Szalony michał czy Golden monk ale również ostatnio był Pacyfik z Artezana. Podobno mają więcej beczek Artezana.

            Comment

            • krzak
              Junior
              • 01-2005
              • 8

              #51
              Światło jest bo to tylko jedyne miejsce w Olsztynie gdzie można się czegoś napić :P .
              Ale powiedzcie mi dlaczego ich strona nie działa ?

              Comment

              • Kazimierz_W
                Senior
                • 05-2009
                • 689

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzak Wyświetlenie odpowiedzi
                Światło jest bo to tylko jedyne miejsce w Olsztynie gdzie można się czegoś napić :P .
                Ale powiedzcie mi dlaczego ich strona nie działa ?
                Ale powiedz mi dlaczego jedyne?
                Browar Bociana smaczny od rana
                Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #53
                  Skalak 12 - 7 zł
                  Tucher pszenica - 8,5 zł
                  Celtyckie - 7,5 zł
                  Vilniaus pszeniczne - 7 zł
                  PLON czerwony - 8 zł

                  Spora oferta lanego piwa jak na tak wielką liczbę klientów pijących piwo z butelki.

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1303

                    #54
                    w pierwszy dzień świąt spory ruch i wybór butelek
                    lecz zaledwie cztery pozycje na kranach, nic ciekawego
                    (perła, krakonos za 7,5 zł, coś jeszcze nieinteresującego)
                    w niedzielę na kranach jeszcze mniej i taaakie puchi
                    inna sprawa, że i tak nie było dla kogo podpinać
                    istny poświąteczny marazm
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #55
                      No nie mogę z tego Olsztyna, kolejna świetna knajpa z ciekawą muzyką i "piwnym" wystrojem.
                      Z kranów - Rowing Jack za 10,5 zł, Rauchbock z Kormorana za 10 i chyba jakieś czechy, ale nie pamiętam jakie, skupiłem się na polskich wyrobach.
                      Reasumując moje olsztyńskie wojaże - knajpy w stolicy Warmii deklasują knajpy warszawskie - muzyką, wystrojem, cenami; niestety mało gawiedzi w tych olsztyńskich przybytkach.

                      Comment

                      • sandacz
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 345

                        #56
                        Wystrój i klimat wnętrz bardziej restauracyjny niż typowo pubowy, ale i tak cieszy oko i zachęca do dłuższego pobytu. Nawet tak oklepany pomysł jak stare zdjęcia miasta na ścianach w przypadku tak zacnego Olsztyna to gwarancja sukcesu :-) Atmosfera przy barze przyjazna, bardzo dobre beczkowe Lager 55 z Gościszewa za 8,50 (ponadto m.in. lepsza niż z butelki AIPA z Kormorana). Muzyki, co ciekawe, nie pamiętam - widocznie była w porządku.

                        Kolejny, po oddalonym o 5 minut spaceru pubie Vinyl, lokal olsztyński, do którego chciałoby się wracać. Gratuluję i zazdroszczę olsztynianom :-)
                        Co do frekwencji, w moim przypadku, w środku tygodnia (w środę) wieczorem w obu knajpach zajęta była około połowa miejsc.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #57
                          Hmm ja odniosłem kompletnie inne wrażenie. Właśnie w ogóle nic wspólnego z restauracją - tym bardziej, że nie ma tam jedzenia poza przekąskami typu chipsy, za to jest to fajny, bardzo klimatyczny bar piwny. Duży wybór piw z butelki, trochę słabiej jest na kranach. Ceny dobre, są też promocje. Atmosfera - musiałbym porównać jak jest "normalnie" bo my byliśmy podczas gali KSW, a ma to wpływ na rodzaj klienteli. Mnie się bardzo podobało w tym lokalu, jedynie wybór piw z beczki mógłby być większy.
                          ps. większość osób piła piwa z butelki, za to Kormorana więc lokalnie
                          Last edited by VanPurRz; 31-05-2016, 13:44.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎