Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Piotrków Trybunalski, Szewska 2, Hospoda Vojak Švejk [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • xborsuk
    Senior
    • 01-2011
    • 133

    #46
    Po zmianie właściciela lokalu zmieniły się również obyczaje. Zmiana piwa => tutaj może bym nie narzekał bo napić się Bernarda z kija to rzadkość ale za to jaka przyjemność. I z przyjemnych rzeczy to by było na tyle. Wraz z poprzednim właścicielem (Jackiem) zniknął klimat wszelako rozumianej swobody, zniknęły piotrkowskie piwa, zniknęły przystępne ceny. Pojawił się za to wszechobecny monitoring i zarośnięty pan (być może prywatnie mąż nowej właścicielki), który włada świetną polszczyzną ("wziełem", itp.) i spode łba nachalnie obserwuje wszystkich gości lokalu dając do zrozumienia swoim zachowaniem, że są intruzami. Szkoda. Chodze tam jeszcze tylko ze wzgledu na miłość do Bernarda i dzieki temu, że obsługa stara się nie dopasowywać do "nowych" standardów.

    P.S. Ostatnio chciałem kupić oryginalny kufel Bernarda i mimo, że powiedziałem, że jestem w stanie zapłacić prawie każdą cenę właścicielka powiedziała "nie". Dlaczego? "Bo nie."
    w butelkach: RIS
    fermentuje: APA, wędzone
    w planach: bawarska pszenica

    Comment

    • roka
      Junior
      • 09-2010
      • 12

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xborsuk Wyświetlenie odpowiedzi
      Po zmianie właściciela lokalu zmieniły się również obyczaje. Zmiana piwa => tutaj może bym nie narzekał bo napić się Bernarda z kija to rzadkość ale za to jaka przyjemność. I z przyjemnych rzeczy to by było na tyle. Wraz z poprzednim właścicielem (Jackiem) zniknął klimat wszelako rozumianej swobody, zniknęły piotrkowskie piwa, zniknęły przystępne ceny. Pojawił się za to wszechobecny monitoring i zarośnięty pan (być może prywatnie mąż nowej właścicielki), który włada świetną polszczyzną ("wziełem", itp.) i spode łba nachalnie obserwuje wszystkich gości lokalu dając do zrozumienia swoim zachowaniem, że są intruzami. Szkoda. Chodze tam jeszcze tylko ze wzgledu na miłość do Bernarda i dzieki temu, że obsługa stara się nie dopasowywać do "nowych" standardów.

      P.S. Ostatnio chciałem kupić oryginalny kufel Bernarda i mimo, że powiedziałem, że jestem w stanie zapłacić prawie każdą cenę właścicielka powiedziała "nie". Dlaczego? "Bo nie."
      No tak. Ten zarośnięty Pan to Pan S. ze śląskiego Rybnika. Ale nie groźny, tylko tak wygląda. Potwierdzam. A szklanke w końcu wydali po mojej interwencji?

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #48
        Jakie to konkretnie te Bernardy z kija?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • xborsuk
          Senior
          • 01-2011
          • 133

          #49
          Własciwie zazwyczaj jest wszystko co w menu pod tym linkiem http://szwejk.eu/piwa-z-beczki-lane.html
          w butelkach: RIS
          fermentuje: APA, wędzone
          w planach: bawarska pszenica

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #50
            No tak, tego można się było spodziewać, że nie wiadomo czy to jest jasna 11-tka, czy 12-tka. Kogo to by obchodziło. Jasne, to jasne...

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xborsuk Wyświetlenie odpowiedzi
              Własciwie zazwyczaj jest wszystko co w menu pod tym linkiem http://szwejk.eu/piwa-z-beczki-lane.html
              Ale dziwny podział: 300 ml, 400 ml i 500 ml. Pierwszy raz widzę by ktoś w ten sposób serwował. No i do każdej pojemności oddzielne szkło powinno być!
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #52
                Posty zostały usunięte z powodu złamania regulaminu - nieopłacona reklama asortymentu.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • roka
                  Junior
                  • 09-2010
                  • 12

                  #53
                  O co tutaj chodzi? Gdzie ten błąd ? Nie rozumię .

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #54
                    Lokal odwiedzony przedwczoraj. Bernard niefiltrowany w cenie 7 zł smakował całkiem nieźle, choć nalewał się dobre 20 min. Duży plus dla niezwykle uprzejmej i profesjonalnej obsługi.

                    Comment

                    • olie
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 777

                      #55
                      Obecnie są lane dwa piwa: jasny i ciemny Bernard. Obydwa w cenie 7 zł. Do tego dostępna jest też liczna reprezentacja Primátorów w butelkach (10 zł).

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #56
                        Czyli od kilku już lat nie ma tam piotrkowskich piw? A tak fajnie się zapowiadało...

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          #57
                          Nawet lepiej, w całym mieście nie ma w tej chwili lanego piotrkowskiego piwa.

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #58
                            Widać zatem, ile jest warta "piwna rewolucja".
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • xborsuk
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 133

                              #59
                              W firmie Sulimar nie czują piwnej rewolucji. Mało tego nie czują piwa i dla ludzi, którzy tam pracują piwo nie jest pasją życia A od knajp trudno wymagać żeby lansowały na siłę słabe piwa.
                              w butelkach: RIS
                              fermentuje: APA, wędzone
                              w planach: bawarska pszenica

                              Comment

                              • rohozecky
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2008
                                • 1837

                                #60
                                Jakkolwiek wyroby Sulimara rzeczywiście nie zachwycają, to jednak nie sądzę, by były gorsze od napojów, które - jak łatwo sobie wyobrazić - dominują zapewne w piotrkowskich lokalach...
                                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎