Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ruda Śląska, Tylna 17, Alternatywa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Ruda Śląska, Tylna 17, Alternatywa

    Od czerwca działa knajpka przy browarze Alternatywa. Niewielkie, ale sympatyczne wnętrze, spory, ładny ogródek, z miejscem na ognisko (można sobie upiec kiełbasę - 10 zł.)
    Do picia są piwa z miejscowego browaru - jest pięć nalewaków, piwa często się zmieniają. Wczoraj była lana Słodka Pszenica, Desitka, APA z trawą cytrynową, Witbier z kafirem, i cośtam malinowe (nie pamiętam dokładnie nazwy, nie piłem). Ponadto kilka rodzajów butelkowych. Wszystkie w cenie 8 zł, poza Whisky Pilsem - ten po 14 zł.
    Ogólnie bardzo sympatyczne wrażenia, mimo poniedziałkowego popołudnia całkiem sporo ludzi, ale bez tłoku.
  • Doodeck
    Senior
    • 05-2003
    • 1612

    #2
    Spotkajmy się po latach.
    Napisz kiedy Ci pasuje, a podjadę chętnie.
    Mam teraz wolne, więc wskoczyć w tramwaj nie problem.
    Last edited by Doodeck; 09-08-2018, 09:50.
    Dalekosiężny
    Obserwator
    Obiektów
    Dynamicznie
    Epatujących
    Ciekawymi
    Koncepcjami

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1426

      #3
      Dojście z dworca kolejowego Ruda Chebzie (1,8 km) zajęło 20 minut.
      Trasa nie jest przyjemna i im bliżej browaru tym bardziej napawa grozą.
      Najpierw wędrujemy przez familoki, potem przechodzimy ciemnym tunelem pod torami kolejowymi, dalej polną drogą wśród garaży, śmietników, magazynów.
      Choć wszystko wskazywało na to, że dotrę do jakiegoś wysypiska śmieci, na szczęście moim oczom ukazał się biały komin z napisem "Browar".

      Firmowy lokal rozbudował się.
      Aktualnie dostępne są dwie sale, gdzie jest kilkanaście stolików, do tego duży ogródek ze stolikami pod namiotem i leżaki.
      Zalatuje umiarkowaną hipsterką. Lemoniady podawane są w pojemnikach w kształcie żarówy :P
      W ostatnią niedzielę sala przy warzelni była wynajęta na przyjęcie. W obliczu instalacji minibrowaru wóda lała się strumieniami.

      Na kranach dostępnych było 8 pozycji, ale piwospis zmienia się dynamicznie.
      W czasie mojej wizyty trzy pozycje wypisane na ścianie zostały zaktualizowane przy pomocy gąbki i kredy.
      1. Keller Pils 5% - 7 / 9 zł.
      2. Black APA 5% - 6 / 8 zł.
      3. Podwójna pszenica 7% - 8 / 10 zł.
      4. Bursztynowe Ale 6% - 8 / 10 zł.
      5. Bawarskie Dymione 5,5% - 7 / 9 zł.
      6. Apa z trawą cytrynową ? - 8 / 10 zł.
      7. Podwójny Milk Stout 5% - 8 / 10 zł.
      8. Woda chmielowa 0% - 3 / 5 zł.

      Piwa wyborne, ceny godne, jest też deska degustacyjna.
      Obsługa miła i fachowa, ale był drobny incydent z próbą łyżeczkowania Bawarskiego Dymionego. Stanowczo zaprotestowałem, oświadczając, że mogę czekać aż do skutku.
      Piwa na wynos dostępne w kapslowanych butelkach półlitrowych z etykietami.

      Oferta kuchni jak na takie miejsce jest imponująca.
      Są burgery (25 zł), Śląskie Golonko (35 zł), rewelacyjny podpłomyk /na zdjęciu z piwem Podwójny Milk Stout/ (15 zł), kartofle z pieca (13 zł), oraz prażone orzechy (8 zł).
      W weekend 19 - 21 lipca dostępne było specjalne "Menu Country" obejmujące trzy pozycje: Kolba kukurydzy (8 zł), Country Burger Wołowy (19 zł) i Country Steak z grillowaną kukurydzą i pieczonymi ziemniakami za 42 zł

      Na miejscu można kupić całą kolekcję firmowych gadżetów Browaru Alternatywa, a są to: Podstawki (2 zł), kapsel (3 zł), firmowe szkło (5 rodzajów od 12 do 16 zł), etykiety samoprzylepne (3 zł za sztukę).
      Etykiety samemu wybiera się z wielkiego segregatora. Ponadto w ofercie są piwne kosmetyki (10 - 20 zł), ale jak się później okazało są to produkty browaru Svijany.

      Aktualne godziny otwarcia:
      pon - czw: 8:00 - 22:00
      pią: 8:00 - 24:00
      sob: 14:00 - 24:00
      nie: 12:00 - 22:00


      Dorzucam kilka zdjęć:

      Attached Files

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Z Chebzie Pętla można podjechać 2 przystanki tramwajem 9 w strone Bytomia.Z przystanku będzie coś 10-15 min piechota tyle,że w ładniejszej scenerii.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎