Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Chorzowska 107 (Silesia City Center), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Doodeck
    Senior
    • 05-2003
    • 1612

    Katowice, Chorzowska 107 (Silesia City Center), Bierhalle

    Otwarcie browaru restauracyjnego nastąpiło dziś ok. 17.45.
    Udało mi się przestąpić próg jako pierwszy klient .
    Wystrój bardzo ładny (drewno, metal, cegła - bez żadnych tandetnych plastików) i pomysłowy (m. in. bardzo nastrojowe kinkiety z obciętych butelek), za barem górują dwie przeźroczyste kadzie z "przyszłym" piwem.
    Obsługa młoda i niedoświadczona (w sensie pozytywnym – bez niektórych uprzykrzających życie kelnerskich manier), żeńska część apetycznie wystrojona w pseudobawarskie sukienki po kolana.
    Karta dań zawiera sześć albo siedem rodzajów piwa (dostępne jak na razie tylko Weizenbier), mnóstwo przekąsek / dań / potraw które można spożywać z piwem lub bez oraz napojów bez- i alkoholowych. Dodam, że karta dań nie występuje w formie tabelki z cenami, lecz każdy z tutejszych przysmaków ma swoją stronę w grubej księdze menu okraszoną pięknym zdjęciem.
    Piwo jest przednie – tutaj żadnych zastrzeżeń. Zasłużone ukłony w stronę Krzysztofa. Mógłbym je pić non-stop, gdyby nie…
    …CENA !!!
    7 złotków za szklanicę 0,4 l i 17,50 za litrowy kufel ; można też kupić beczki 5 i 10 l, ale ceny były dla mnie tak kosmiczne, że nawet nie starałem się ich zapamiętać.
    Ceny przeniesione chyba żywcem z Warszawy… Pocieszyć się można tylko, że w Monachium jeszcze drożej , ale na śląskim rynku moim zdaniem bardzo wygórowane.
    Ceny jedzenia także dość wysokie, chociaż przypuszczam (niczego nie kosztowałem), że jedzonko też jest pierwsza klasa i w niczym nie ustępuje piwu.
    Niestety zapomniałem wziąć aparatu fotograficznego.
    Dalekosiężny
    Obserwator
    Obiektów
    Dynamicznie
    Epatujących
    Ciekawymi
    Koncepcjami
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
    Otwarcie browaru restauracyjnego nastąpiło dziś ok. 17.45.
    Udało mi się przestąpić próg jako pierwszy klient .
    Wystrój bardzo ładny (drewno, metal, cegła - bez żadnych tandetnych plastików) i pomysłowy (m. in. bardzo nastrojowe kinkiety z obciętych butelek), za barem górują dwie przeźroczyste kadzie z "przyszłym" piwem.
    Obsługa młoda i niedoświadczona (w sensie pozytywnym – bez niektórych uprzykrzających życie kelnerskich manier), żeńska część apetycznie wystrojona w pseudobawarskie sukienki po kolana.
    Karta dań zawiera sześć albo siedem rodzajów piwa (dostępne jak na razie tylko Weizenbier), mnóstwo przekąsek / dań / potraw które można spożywać z piwem lub bez oraz napojów bez- i alkoholowych. Dodam, że karta dań nie występuje w formie tabelki z cenami, lecz każdy z tutejszych przysmaków ma swoją stronę w grubej księdze menu okraszoną pięknym zdjęciem.
    Piwo jest przednie – tutaj żadnych zastrzeżeń. Zasłużone ukłony w stronę Krzysztofa. Mógłbym je pić non-stop, gdyby nie…
    …CENA !!!
    7 złotków za szklanicę 0,4 l i 17,50 za litrowy kufel ; można też kupić beczki 5 i 10 l, ale ceny były dla mnie tak kosmiczne, że nawet nie starałem się ich zapamiętać.
    Ceny przeniesione chyba żywcem z Warszawy… Pocieszyć się można tylko, że w Monachium jeszcze drożej , ale na śląskim rynku moim zdaniem bardzo wygórowane.
    Ceny jedzenia także dość wysokie, chociaż przypuszczam (niczego nie kosztowałem), że jedzonko też jest pierwsza klasa i w niczym nie ustępuje piwu.
    Niestety zapomniałem wziąć aparatu fotograficznego.

    Dziękuje za wizytę i mimo wszystko serdecznie zapraszam.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
      (...) można też kupić beczki 5 i 10 l, ale ceny były dla mnie tak kosmiczne, że nawet nie starałem się ich zapamiętać (...)
      Ja wpadłem do Bierhalle w niedzielne popołudnie. Na momencik i w przelocie, na dodatek jako kierowca. Zapytałem tylko o możliwość zakupu na wynos ("nie sprzedajemy na wynos") i nikt nie poinformował mnie że można beczułkę kupić... Szkoda, bo pewno bym skorzystał mając w planach wieczorne spotkanie ze znajomymi...
      W każdym razie w najbliższych tygodniach zawitam na dłużej, już z planami konsumpcji na miejscu.
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • Doodeck
        Senior
        • 05-2003
        • 1612

        #4
        Nie wiem, jak z dostępnością beczek - były w karcie, ale nie pytałem, czy są w sprzedaży.
        Dalekosiężny
        Obserwator
        Obiektów
        Dynamicznie
        Epatujących
        Ciekawymi
        Koncepcjami

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
          Ja wpadłem do Bierhalle w niedzielne popołudnie. Na momencik i w przelocie, na dodatek jako kierowca. Zapytałem tylko o możliwość zakupu na wynos ("nie sprzedajemy na wynos") i nikt nie poinformował mnie że można beczułkę kupić... Szkoda, bo pewno bym skorzystał mając w planach wieczorne spotkanie ze znajomymi...
          W każdym razie w najbliższych tygodniach zawitam na dłużej, już z planami konsumpcji na miejscu.

          Beczułki bedą sprzedawane np dla grupy gości w celu konsumpcji na miejscu. Czekam w chwili obecnej na dostawę osprzętu do beczek tj. kranów i odpowietrzników.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
            Beczułki bedą sprzedawane np dla grupy gości w celu konsumpcji na miejscu. Czekam w chwili obecnej na dostawę osprzętu do beczek tj. kranów i odpowietrzników.
            Czyli wszystko jasne. Następnym razem wezmę własną litrową krachelkę, żeby przy okazji zapasik zrobić...
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • ZIOMEK2
              Gość
              • 09-2004
              • 2523

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
              Piwo jest przednie – tutaj żadnych zastrzeżeń. Zasłużone ukłony w stronę Krzysztofa. Mógłbym je pić non-stop, gdyby nie…
              …CENA !!!
              7 złotków za szklanicę 0,4 l i 17,50 za litrowy kufel ; można też kupić beczki 5 i 10 l, ale ceny były dla mnie tak kosmiczne, że nawet nie starałem się ich zapamiętać.
              Ceny przeniesione chyba żywcem z Warszawy… Pocieszyć się można tylko, że w Monachium jeszcze drożej , ale na śląskim rynku moim zdaniem bardzo wygórowane.
              Ceny jedzenia także dość wysokie
              ceny piw mrożące krew w żyłach a miały wahać się w granicach 5 zł !

              Tak sobie patrzę na niektóre ceny piw w polskich lokalach i dochodzę do wniosku,
              piwo w Polsce zaczyna być rarytasem od święta a nie codziennością dla zdrowia !

              Budując SCC w Katowicach mówiono i pisano , że ma służyć ludziom ze Śląska jak i Zagłębia
              ( w jednym miejscu " handlowe miasto " ). Dziś patrząc tam na piękne pasaże / galerie i jeszcze piękniejsze ceny zadaje sobie pytanie - " komu to wszystko było potrzebne ? "

              Plan i dojazd tu:
              SCC - Największe centrum handlowe na Śląsku - rozrywka, moda, market, puby, restauracje, butiki.

              Comment

              • strzelczyk76
                Senior
                • 11-2003
                • 823

                #8
                Racja Ziomku! - powiedzmy sobie wprost - piwo za prawie 9 zł - i jeszcze ten chwyt, którego nie cierpię - kufel 0,4 - i cena od razu wygląda lepiej - ale wypijając 5 piw - faktycznie wypiło się 4

                To nie trzeba było tych milionów PLN inwestować w browar - bo lanego pszenicznego za tą cenę (albo taniej) to można się napić Paulanera, Tuchera - i inwestycja szybciej by się zwróciła.

                Ciekawe jak będzie schodzić to "bezcenne" piwo - bo w Spiżu - z tego co wiem pszeniczne za 5,5 zł - nie schodzi rewelacyjnie, a co dopiero za prawie 9 zł.
                Chyba się jednak nie przyczynicie do popularyzacji Weizena na Śląsku - ciekawe jak wam pójdzie z innymi piwami...
                NORMALNOŚĆ



                Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  #9
                  Dyskusja o cenach została przniesiona tu.
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • Doodeck
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1612

                    #10
                    Przeniesiono także (pewnikiem niechcący) informację, że pomimo cen przybywamy na spotkanie dnia 22.09.06.
                    Dalekosiężny
                    Obserwator
                    Obiektów
                    Dynamicznie
                    Epatujących
                    Ciekawymi
                    Koncepcjami

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                      Przeniesiono także (pewnikiem niechcący) informację, że pomimo cen przybywamy na spotkanie dnia 22.09.06.
                      A zauważyłeś, że to nie jest dział Spotkania forumowiczów
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #12
                        Całkiem przyjemnie w tym Bierhalle, jak na hipermarket. Kelnerki jakieś takie uprzejme, obsługa mocno się stara, by jak najlepiej wypaść w oczach klienta. Zmienianie popielniczki co jednego papierosa i prowadzenie do toalety przez panią manager jest troszke przesadą, ale nie ma co czułam sie jak VIP
                        Weizen też całkiem, całkiem mi smakował. Jak na nie ciemną pszenicę
                        A jedzonko też było niczego sobie, gdyby nie to, że zamówiłam kurczaka na ostro, a on nie był ostry. Na szczęście te niedobory zrekompensował mi sos czosnkowy. A i żeby nie było, że to "odgrzewane kotlety" i trzeba było pójść do kucharza i mu zwrócić uwagę, przypomniałam sobie o tym, że miało być na ostro, jak już zjadłam.
                        Prawie nie mam się kurka do czego doczepić, ale nie byłabym sobą jakbym nie znalazła dziury w całym. Otóż w toalecie damskiej kosze do wyrzucania papierowych ręczników są za nisko i za małe zdecydowanie. Co prawda obsługa świetnie radziła sobie z opróżnianiem kosza na bieżąco, ale nie było znowu, aż takiego naporu klientów. No i nie lubię się schylać.
                        Ogródek na tarasie może być całkiem przyjemnym miejscem do spotkań. Szkoda, że był nieczynny.
                        A jeszcze bym zapomniała - jeden Pan urwał klamkę do drzwi na taras, ale zębów sobie nie wybił, więc nuda.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          A i jeszcze sobie przypomniałam - ilość telewizorów plazmowych w tym lokalu poraża. Mnie jak najbardziej negatywnie Ot takie ma mankamenty w mojej ocenie to Bierhalle, ale ogólnie przyjemnie się tam wznosi toasty z sekcją górnośląską
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                            A i jeszcze sobie przypomniałam - ilość telewizorów plazmowych w tym lokalu poraża. Mnie jak najbardziej negatywnie Ot takie ma mankamenty w mojej ocenie to Bierhalle, ale ogólnie przyjemnie się tam wznosi toasty z sekcją górnośląską
                            One tam są dla "Bawarskich Przypadków" czy jakoś tak... ustaliliśmy
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                              ale ogólnie przyjemnie się tam wznosi toasty z sekcją górnośląską
                              Z sekcją Górnośląską ZAWSZE dobrze wznosi się toasty

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎