Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Dąbrowa Górnicza, Morcinka 6, Gastronomia Rzułf

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nickidg
    Junior
    • 12-2010
    • 2

    #16
    miodowe

    wczoraj w Mini-Maxie byla premiera ich wlasnego piwa miodowego
    w degustacji brali udzial ludzie z Browar.Biz
    piwo w porzadku, warto sie wybrac i sprobowac
    piwo jest w butelkach, ale za miesiac ma byc tez z kija

    Comment

    • Arecki71
      Member
      • 05-2011
      • 37

      #17
      Próbowałem dziś tego piwka miodowego. Całkiem dobre, przynajmniej jak dla mnie. Jak na razie mają butelkowe po 5 zł wyprodukowane przez czeski Litovel dla katowickiej hurtowni piw naturalnych SOLUT - tak napisano po polsku na butelce.

      Comment

      • volodos
        Senior
        • 09-2008
        • 717

        #18
        No proszę, kolejny kontrakcik. Brawo Darku!

        Comment

        • asisko44
          Junior
          • 05-2013
          • 4

          #19
          Byłam wczoraj w kebabie. Zmienił nazwę na "gastronomia RZUŁF" (www.facebook.com/RzulfDabrowa) Nazwa fajna i logo zabawne. Przynajmniej nie kojarzy się z fast foodem poprzez nazwę "kebab", a moim zdaniem nie powinno się kojarzyć z fast foodem miejsce gdzie można napić się piw takich jak Litovel, Ciechan Wyborne, Czerna Hora albo Svyturys, no i zjeść kiełbaskę z grilla.
          Lokal ma teraz dobudowany osłonięty ładną zieloną plandeką podest (można tam usiąść w zimniejsze wieczory). Ogródek ma ładny trawnik z wbitymi w ziemię drewienkami i ławeczkami. Super miejsce w Dąbrowie żeby sobie usiąść przy piwie, nawet jeśli się ma dzieci (są huśtawki i plac zabaw).

          Podobno ma być tam w wakacje 6 piw lanych (głównie czeskie) i ponad sto różnych piw (Litovel, Solut, Ciechan, Gambrinus, Fortuna, Holba, Raciborskie i takie tam...)
          No, ponad sto piw brzmi ambitnie, wybiorę się na pewno jak tylko pogoda będzie lepsza i przekonam się...

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #20
            Przeczytać:

            i zastosować proszę.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #21
              Działa, czy zdechł?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1843

                #22
                Podobno żyje, tak mówią znajomi mieszkający w pobliżu. Osobiście byłem tam jakoś dwa lata temu.
                Wtedy dalej lali Litovela, a w wyłączonych lodówkach stało butelkowe, ciepłe piwo.
                Nagminną praktyką w lokalu było odklejanie z butelek kontretykiet z podanym terminem przydatności do spożycia. Straszna nędza.
                Knajpa swoje najlepsze czasy ma już za sobą i to za sprawą właścicieli.
                Poprzedni właściciel( obecnie ma Pub Praga) dbał o lokal i to co w nim było sprzedawane. Nowym właścicielom widocznie już nie zależy.

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1843

                  #23
                  Jednak okazało się że od jakiegoś czasu lokal jest zamknięty.

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1843

                    #24
                    Kolejna aktualizacja tematu. Jest czynny. Na jak długo, zobaczymy.

                    Comment

                    • heckler
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 1843

                      #25
                      Wczoraj postanowiłem zrobić sobie wycieczkę i osobiście sprawdzić co się w barze dzieje.
                      Lokal był zamknięty z powodu remontu. Obecnie jest już otwarty, ale jeszcze trwają drobne prace budowlane. Zmieniło się praktycznie wszystko. Nie ma już kebabu, więc nie ma wszechobecnego smrodu.
                      Są nowe stoliki, nowa ubikacja, powiększona sala wewnątrz. Widać i czuć ,dobrą zmianę,.
                      Docelowo w lokalu ma być pizza wypiekana w piecu, obiady domowe oraz katering.
                      Z lanych piw mają samo czeskie piwo: Regent, Opat-piwo produkowane w browarze Regent na zamówienie katowickiej hurtowni, Bakalar, Zatec-tego akurat nie było, W lodówce również same czeskie piwka z wymienionych browarów, plus Litovel, Holba.
                      Jak na Dąbrowę to nie jest źle. Nareszcie coś innego niż Holba i Litovel.
                      Cieszę się że na piwnej dąbrowskiej pustyni znowu w letnie upały bedzie można się napić innego piwa niż Tyskie.
                      Za lanego Regenta i Bakalara zapłaciłem 10zł.
                      Lokal na pewno nie będzie już się nazywał Rzułf. Szyld jest już zdjęty.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎