Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żywiec, Świętokrzyska 8, Żywiecki Browar Rzemieślniczy Krajcar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #31
    Browar odwiedzony w ramach przedzlotowej "rundrajzy".
    Fajna lokalizacja, stosunkowo nieduże wnętrze, na parterze kadzie, na tyłach ogródek.
    Pachnie jeszcze nowością, myślę, że trochę "zużycia" dodałoby mu nieco więcej przytulności, ale i tak jest nieźle.
    Zastałem piwa: pszeniczne, jasne i marcowe, choć w karcie są jeszcze ciemne i koźlak. To, co jest, jest w bączkach na wynos, także w kartonowych czteropakach - super!
    Byłem dość wcześnie, w dzień roboczy, więc klientów niewiele - głównie panie "po wojsku" na damskich plotach .
    Gastronomicznie trudno mi ocenić, jadłem zupę dnia - tego dnia była to zupa marchewkowa, jadłem ją po raz pierwszy w życiu, uczucia mam mieszane .

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #32
      Browar zaliczony 3 września. Zastałem wówczas zestaw: pils, pszenica, marcowe. Miałem nadzieję na witbiera, trochę zdziwiłem się że tak szybko zniknął, no ale trudno. Z tej trójcy najlepsze jest marcowe, pils dobry a pszenica dość nijaka.

      Jest tam kilka niezłych okazji, jak np: piwo + 5 skrzydełek kurczaka za 14,99 bodajże. Do tego jadłem krajcburgera - i spokojnie się nim najadłem. Dobra lokalizacja, przyjemny, spokojny ogródek, ładne piętro.

      Comment

      • zywiec72
        Junior
        • 09-2010
        • 10

        #33
        Wiadomość z Facebooka : Już w piątek 12.10.2012 zapraszamy na premierę piwa KLASZTORNEGO.
        Piwo klasztorne należy do gatunku Golden Belgian Ale.

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zeko Wyświetlenie odpowiedzi
          Tak. Sprzedają w butelkach 330ml. 5zł buteleczka.
          Czy wszystkie piwa w butelkach są po 5zł?
          Zrobiłem zakupy, ale nie wziąłem paragonu i teraz mam problem z DP.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy wszystkie piwa w butelkach są po 5zł?
            Zrobiłem zakupy, ale nie wziąłem paragonu i teraz mam problem z DP.
            No to masz problem chłopie
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • zeko
              Senior
              • 07-2004
              • 708

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy wszystkie piwa w butelkach są po 5zł?
              Zrobiłem zakupy, ale nie wziąłem paragonu i teraz mam problem z DP.
              Tak, wszystkie są w cenie 5zł/butelkę
              Polakom gratulujemy BRACKIEGO
              "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
              http://picasaweb.google.com/d.jochman

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zeko Wyświetlenie odpowiedzi
                Tak, wszystkie są w cenie 5zł/butelkę
                Dzięki!
                Wychodzi na to, że lepiej kupić 3 butelki np. Doppelbocka za 15zł (0,99l) niż 2 kufle za 16zł (0,8l).

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #38
                  Czy ktoś wie coś więcej na temat tego piwa:


                  Czy jest w sprzedaży w butelkach (ostatnio Doppelbock był tylko z kranu)?

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #39
                    Nigdy nie mogę nadziwić się browarom restauracyjnym, które zamiast opisać nieco lepiej skład surowcowy swoich produktów, ograniczają się do lakonicznego "zawiera słód jęczmienny". Kiedy producent z jednej strony nazywa siebie browarem rzemieślniczym, a z drugiej do opisania swojego piwa stosuje język chratakterystyczny dla towarów koncernowych produkowanych masowo, to ja czuje się trochę rozbity. To trochę tak jakby chcieć serwować wykwintne potrawy po stosunkowo wysokiej cenie i podawać je na gazecie zamiast na talerzu.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #40
                      To prawda. Pinta powinna być wzorem... Przy czym dobrze byłoby, żeby w minibrowarach, takie dane były w karcie (choćby najdrobniejszym drukiem).

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nigdy nie mogę nadziwić się browarom restauracyjnym, które zamiast opisać nieco lepiej skład surowcowy swoich produktów, ograniczają się do lakonicznego "zawiera słód jęczmienny". Kiedy producent z jednej strony nazywa siebie browarem rzemieślniczym, a z drugiej do opisania swojego piwa stosuje język chratakterystyczny dla towarów koncernowych produkowanych masowo, to ja czuje się trochę rozbity. To trochę tak jakby chcieć serwować wykwintne potrawy po stosunkowo wysokiej cenie i podawać je na gazecie zamiast na talerzu.
                        Zgadzam się w 100%.
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • pirackamuza
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1903

                          #42
                          Byłem przez parę minut. Podobało mi się. Najbardziej z całego dnia (a odwiedziłem cztery mikrobrowary - opisuję we właściwych wątkach).
                          Z racji bycia kierowcem tego dnia, spytałem, czy są jakieś małolitrażowe próbki. Miła dziewczyna odpowiedziała, że owszem, darmowe setki w miniaturowych kufelkach (jak na giełdzie żywieckiej cztery lata temu). W dodatku opowiedziała o obu piwach (niestety, mieli przedwczoraj tylko dwa, dziś mieli mieć kolejne). Gdy wspomniałem, skąd jestem, zadała parę pytań o "Olbrachta". Kompetentna, młoda osoba.
                          Zajrzałem w karę dań. Fajne, regionalne potrawy, w dodatku niedrogie. Na pewno wdepnę tutaj na dłuższe posiedzenie.
                          No a piwo - pszenica świetna, goździkowa, taka, jakie lubię. Marcowe rewelacyjne.
                          Zakupiłem dwa bączki. Wypiliśmy z Gwizdkiem wieczorem. Rewelka!
                          Etykiety i wafelki dostałem.
                          Reasumując - piątka z dużym plusem.
                          Toruń przeprasza za Radio Maryja
                          www.bobofruty.pl

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z racji bycia kierowcem tego dnia, spytałem, czy są jakieś małolitrażowe próbki.
                            Zboczeniec
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • przemo70
                              † 1970-2019 Piwosz w Raju
                              • 05-2007
                              • 1501

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                              Byłem przez parę minut. Podobało mi się. Najbardziej z całego dnia (a odwiedziłem cztery mikrobrowary - opisuję we właściwych wątkach).
                              Z racji bycia kierowcem tego dnia, spytałem, czy są jakieś małolitrażowe próbki. Miła dziewczyna odpowiedziała, że owszem, darmowe setki w miniaturowych kufelkach (jak na giełdzie żywieckiej cztery lata temu). W dodatku opowiedziała o obu piwach (niestety, mieli przedwczoraj tylko dwa, dziś mieli mieć kolejne). Gdy wspomniałem, skąd jestem, zadała parę pytań o "Olbrachta". Kompetentna, młoda osoba.
                              Zajrzałem w karę dań. Fajne, regionalne potrawy, w dodatku niedrogie. Na pewno wdepnę tutaj na dłuższe posiedzenie.
                              No a piwo - pszenica świetna, goździkowa, taka, jakie lubię. Marcowe rewelacyjne.
                              Zakupiłem dwa bączki. Wypiliśmy z Gwizdkiem wieczorem. Rewelka!
                              Etykiety i wafelki dostałem.
                              Reasumując - piątka z dużym plusem.
                              A jak do żarełka wziąłbyś wątróbkę, przeżyłbyś orgazm
                              Save water, drink beer ...

                              http://www.parowozy.com.pl/
                              http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                              https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                #45
                                Jedzenie bardzo dobre a chleb nawet wyśmienity.Ja do zupki dostałem jeszcze ciepły prosto z pieca.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎