Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Panama, Bocas del Toro, Las Cabanas Calle Carretera, Bocas Brewery S.A.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Panama, Bocas del Toro, Las Cabanas Calle Carretera, Bocas Brewery S.A.

    Mały browar rzemieślniczy Bocas Brewery S.A. to jeden z najciekawszych browarów, jakie do tej pory zaliczyłem.
    Atrakcyjność tego miejsca podkreśla przede wszystkim jego lokalizacja. Browar znajduje się na skrawku wyspy Colon w archipelagu Bocas del Toro.
    Niewielki budynek browaru usytuowany tuż przy plaży od oceanu atlantyckiego dzieli zaledwie kilkanaście metrów. Wyspa, słońce, plaża, muzyka reggae... słowem pełen chillout!

    Browar został założony przez bogatego emeryta z U.S.A., który postanowił spędzić resztę życia na wyspie i oddać się pasji warzenia piwa.
    W skromnym budynku są dwa pomieszczenia. W jednym jest bar i sala konsumpcyjna, tu też znajduje się część instalacji. Kuchnia i reszta urządzeń jest w drugim pomieszczeniu, gdzie klienci nie mają wstępu.
    Gdy zapytałem emeryta piwowara czy mogę obejrzeć resztę instalacji, dostałem suchą odpowiedź: "Nie, to tajemnica". Być może to taki, hamerykański śmieszny żarcik
    Na tyłach mikrusa znajduje się naturalny ogródek z drewnianymi ławkami pod palmami. Piwo najlepiej smakuje na świeżym powietrzu w bliskości szumu fal oceanu.
    Klientelę browaru stanowią w 95% "białasy", czyli turyści przeważnie ze Stanów i Kanady.
    Browar oferuje warzone na miejscu piwa, a także gościnne z innego panamskiego browaru rzemieślniczego "Casa Bruja".

    W styczniu na kranach było w sumie 5 piw - trzy z Bocas Brewery i dwa z Casa Bruja:
    - Amber ale (Bocas Brewery)
    - Apricot ale /brzoskwiniowe/ (Bocas Brewery)
    - Petes porter (Bocas Brewery)
    - Fula blonde (Casa Bruja)
    - ChivoPerro Ipa (Casa Bruja)

    Wszystkie piwa w jednej cenie: 2 / 3,50 / 5 USD za 0,2 / 0,3 / 0,5 l.
    Ponadto w ofercie piwa butelkowe z Casa Bruja po 4 USD za 0,33 l.
    Codziennie między 16.00 a 18.00 w czasie Happy Hour każde piwo dowolnej pojemności jest tańsze o pół dolara.

    Z gadżetów dostępne jedynie firmowe koszulki w cenie 20 USD.
    Kuchnia typowa dla amerykańskich turystów - burgery, kanapki z rybą, skrzydełka.

    Czynne codziennie, oprócz niedziel od 12.00 do 21.00


    Zdjęcia:




  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    #2
    Położenie browaru i do tego możliwość degustacji piwa z widokiem na morze wygląda wręcz rewelacyjnie. Mam pytanie, jakiej jakości są piwa z tego browaru? Ze zdjęć wynika, że właściciel-piwowar ma dość lużne podejście do czystości, porządku, nie przeszkadzają mu walające się śmieci, odpadające fragmenty budynku, zniekształcone ogrodzenie itp. Ma to swój urok, zwłaszcza w takich regionach, ale ciężko jest zrobić dobre piwo jak sam piwowar nie przywiązuje uwagi do porządku, czystości, chyba że specjalizuje się w robieniu "kwasów" w każdym stylu.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Gdy tam byłem, żadne z tych piw nie było kwaśne, aczkolwiek d... one nie urywały.
      Moje wrażenia z wizyty znajdziecie tutaj: https://piwnyturysta.wordpress.com/2...ocas-del-toro/
      Last edited by abernacka; 28-03-2016, 13:29.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1412

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Gdy tam byłem, żadne z tych piw nie było kwaśne, aczkolwiek d... one nie urywały.
        Moje wrażenia z wizyty znajdziecie tutaj: https://piwnyturysta.wordpress.com/2...ocas-del-toro/
        Fajny opis.
        Jeśli chodzi o piwo, to mam bardzo dobre wspomnienia, Amber Ale doskonały, Petes Porter poprawny, a Apricot Ale chodzi za mną do dziś

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎