Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mongolia, Ułan Bator, Sukhbaatar Street 10, Chinggis Beer Brewery

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Mongolia, Ułan Bator, Sukhbaatar Street 10, Chinggis Beer Brewery

    Jedyny w Mongolii browar restauracyjny działa od 1997 roku w stolicy - Ułan Bator.
    Minibrowar składa się z browaru, klubu, restauracji i piwiarni.
    To wszystko rozproszone jest po mieście, każdy z tych przybytków ma inną lokalizację.

    Warzone są dwa rodzaje piwa:
    Chinggis Jasne i Chinggis ciemne.

    Piwo podawane jest w firmowych kuflach o pojemności 0,5 lub 0,3 l.
    Duże jasne kosztuje 3200 Tugrików, czyli niecałe 8 zł, a małe 2500, czyli 6 zł.
    Za ciemne duże zapłacimy 3400 Tugrików (8,30), małe jest w cenie 2700 (6,60).

    Z całą stanowczością stwierdzam że piwo nie jest warte tej ceny, jasne smakuje jak zwykła koncernówa, ciemne jest bez charakteru.

    W restauracji można zjeść potrawy kuchni Mongolskiej za 20 zł.
    Trzeba mieć dużą cierpliwość, ponieważ obsługa jest ospała i olewająca gości, do tego dochodzi brak komunikatywności i minimalnej znajomości podstawowych słów w jakimkolwiek języku obcym.
    Próba interwencji u managera (czekaliśmy na obiad 45 minut) zakończyła się pojawieniem się miłego Pana z kartką, z której odczytał:
    "Dood twenty minuts wait". Po dwóch minutach pojawił się ten sam Pan i odczytał kolejny komunikat: "Dood eighteen minuts wait".

    W lokalu rządzą palacze - palenie dozwolone jest wszędzie, przy barze, przy stolikach, w toalecie, w wejściu.
    Nie ma niestety wydzielonej sali czy nawet stolika dla niepalących.

  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #2
    Czy budynek, który pokazałeś na zdjęciu to ten sam jaki zamieściłem 5 lat temu?



    Odwiedziłeś, może inne mongolskie mikrobrowary?
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      Nie, to ani jedno ani drugie.
      Co do innych to nie mam informacji, ale z tego co wiem Chingiss jest jedynym restauracyjnym w kraju.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)ale z tego co wiem Chingiss jest jedynym restauracyjnym w kraju.
        Ale nie jedynym browarem w kraju. Byłeś w nich również?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
          W lokalu rządzą palacze - palenie dozwolone jest wszędzie, przy barze, przy stolikach, w toalecie, w wejściu.
          Uwielbiam takie kraje z takimi klimatami

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie, to ani jedno ani drugie.
          Co do innych to nie mam informacji, ale z tego co wiem Chingiss jest jedynym restauracyjnym w kraju.
          Nieprawda, w UB są przynajmniej 3 takie przybytki, z pamięci wymienię chociażby Khan Brau.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale nie jedynym browarem w kraju. Byłeś w nich również?
            Nie, nie miałem czasu.

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie, to ani jedno ani drugie.
              Co do innych to nie mam informacji, ale z tego co wiem Chingiss jest jedynym restauracyjnym w kraju.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Uwielbiam takie kraje z takimi klimatami

              Nieprawda, w UB są przynajmniej 3 takie przybytki, z pamięci wymienię chociażby Khan Brau.
              Swojego czasu zamieszczałem nawet odpowiednie fotki w galerii:
              MB: http://www.browar.biz/galeria.php?id=7185
              Chinggis: http://www.browar.biz/galeria.php?id=7124
              Khan Bräu (na fotkach chyba tylko formowy bar bo o ile pamiętam piwo jednak warzą gdzie indziej): http://www.browar.biz/galeria.php?id=7133
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎