Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bruksela, Moeder Lambic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Bruksela, Moeder Lambic

    W temacie nie wpisałem adresu, bo chodzi o dwa lokale:

    jeden w Rue de Savoie, 68 - w przyjemnej dzielnicy Saint-Gilles znanej z secesyjnej architektury,
    drugi: Place Fontainas 8.

    Nous servons de belles bieres a de belles personnes avec fierte depuis 2006


    Byłem w tym pierwszym:

    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


    Lokal z piwnicą, w których leżakują lambiki. Dostępne są też piwa innych gatunków kraftowych z małych browarków (między innymi: L'Ermitage, En Stoemelings, La Source, Brasserie de Jandrain-Jandrenouille, Nectar Bohème, Sainte Cru - pierwsze trzy Bruksela, ostatni Francja).

    Obsługa chętnie tłumaczy i wykazuje się sporą tolerancją. Niestety nie mieliśmy dużo czasu na posiedzenie a ja byłem strasznie skołowany, bo trafiliśmy tam przypadkiem, żadnych wcześniej browarów nie próbowałem (może oprócz jakiegoś lambika) a nawet nie słyszałem o nich, a dodatkowo na tablicy było po francusku. Barman/kelner z wyrozumiałością scharakteryzował mi każde z kilkunastu piw, które były na kranie, a opis rzeczywiście oddawał smak piwa

    Z tego wyczytałem organizują różnego rodzaju imprezy degustacyjno-kulinarne, a nazwa i działalność nawiązuje do historii brukselskiego wyszynku:



    Jusqu'à la fin des années 1950 au moins, de très nombreuses vadrouilles - et notamment celle de la Saint-Verhaegen - se sont achevées à l'au...
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎