Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Potštejn, Školní 2, Pivovar Clock [tylko wyszynk]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12241

    Czechy, Potštejn, Školní 2, Pivovar Clock [tylko wyszynk]

    Řemeslný pivovar CLOCK w ten piątek otworzył swój lokal. Ten browar restauracyjny znajduje się w miejscowości Potštejn, w malowniczej okolicy Gór Orlickich, ok 40 km. od polskiej granicy w Międzylesiu/Boboszowie. Generalnie w tej okolicy robi się zagłębie piwowarskie - 12 km do Rychnova, ok. 20 km Żamberk z dwoma browarkami, 25 km Ceska Trebova, niecałe 30 km Dobruszka, 35 km Dolní Ředice (Mordýř).

    Na kranach:

    Hektor - jasna dziesiątka - 27 kc
    Goldie 11% - pszenica - 29 kc
    Maid 12% - półciemne - 29 kc
    Clock 12% - American Pale Ale - 31 kc

    Dostępny ma być także m.in. Twist - American Red Ale 14%

    Póki co do jedzenia typowe czeskie przekąski /sery, utpoence, tlaczenki itp./, Niebawem ruszą z daniami obiadowymi.

    Strona browaru:

    Pivovar Clock je řemeslný pivovar z Potštejna, který vznikl v roce 2012. Od té doby získal řadu ocenění a vyrábí piva všeho druhu. Objevte s námi fascinující svět pivní rozmanitosti.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4592

    #2
    Browarek znajduje się w samym centrum Potštejna, 10 minut od stacji ČD. Miejscowość jest sielankowo położona wśród zalesionych gór, i jak to w Czechach z pięknie utrzymaną zabytkową zabudową i zamkiem. Jedynie budynki browaru (zaprzestał on produkcji w 1914 roku) przed remontem psuły ogólny wygląd. Teraz wygląda on w 80% jak nowy. Z poprzednim stanem można zapoznać się w nieruszonym jeszcze przez ekipy remontowe lewym skrzydle kompleksu budynków.
    Idąc od stacji kolejowej i mijając kościół, nie dobijamy się do dwóch łukowych bram (prowadzą do fermentowni i leżakowni) ani do wejścia pod daszkiem (tu jest kuchnia). Wejście do restauracji jest z drugiej strony budynku co widać po firmowych parasolach na tarasie i rozstawionych ławach dla piwoszy.
    Wnętrze jest jasne, ławy i stoły z jasnego drewna, białe ściany ozdobione obrazami robotów odnoszących się do poszczególnych piw (co akurat niespecjalnie pasuje i mi się nie podoba, ale takie sobie wymyślili logo). Na stołach stoją szklane butelki 0,7 l od miejscowych piw z ciekawymi, kręcącymi się roślinami. Butelki są również popodwieszane do sufitu (ale już bez roślin) i stoją na półkach. Lewą ścianę zajmuje prosty bar, nad nim tablica z wypisanymi kredą piwami, w przeciwległym końcu sali zlokalizowano srebrną, 1000 litrową warzelnię.
    Reszta urządzeń browaru mieści się w pomieszczeniu się za ścianą. Spilka to 3 duże tankofermentory o pojemności 2000 l każdy, jednak ździwiła mnie też obecność sześciu tanków leżakowych. Jak się okazało fermentacja odbywa się w fermentorach ale prawie na zasadach otwartej, bez ciśnienia i na leżakowanie piwo wędruje do tanków.

    W czasie naszej wizyty były dostępne 3 piwa:
    - Hektor světlý ležák 10° http://www.browar.biz/forum/showpost...06&postcount=4
    - Maid polotmavý ležák 12° http://www.browar.biz/forum/showthre...08#post1202508
    - Twist red IPA http://www.browar.biz/forum/showthre...11#post1202511

    Nie było niestety pszenicy i APA.

    Wszystkie piwa dostępne są na wynos w kapslowanych butelkach szklanych 0,7 l w cenach 39-50 kč zależnie od gatunku. Same etykiety można kupić po 20 kč, kufle, szklanki (5 rodzajów) są po 100 kč. Podkładki dostępne na stołach.

    Do jedzenia wciąż jeszcze tylko typowo czeskie przekąski w cenach 15-45 kč, deska serów kosztuje 129 kč.

    Obsługa sprawna i bardzo miła, byliśmy przed czasem gdyż zmieniły się godziny otwarcia, jednak specjalnie dla nas wcześniej rozstawiono na tarasie stół i parasol.

    Obecne czynne: pon.-czw. 13-22, pt. 13-23, sob. 10.30-23, nd. 10.30-22.
    Browarek jak najbardziej wart odwiedzenia.

    Fotki w galerii:





    Comment

    • darekd
      Senior
      • 02-2003
      • 12241

      #3
      Minibrowar uznany w jednym z konkursów branżowych za najlepszy nowy minbrowar roku 2014.

      W roku 2015 uwarzyli już foreign stouta, żytnią ipę oraz właśnie pojawił się bitter.

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        Browar znajduje się w ładnej okolicy, jest przy nim ogródek, chociaż wczoraj już był nieczynny. W środku - ładny wystrój, do tego kominek który przyjemnie nagrzewał pomieszczenie.

        Z kranu dostępne było 6 piw:
        Hektor - Světla 10°
        Goldie - Pszeniczna 11°
        Maid - Poltmava 12°
        Clock - APA 12°
        Nakuoření Huz - Rauchweizen 13°
        Twist - Red AIPA 14°

        Z czego Goldie nie było na tablicy, więc lane było tak "z tajniaka". Wszystkie piwa dobre, tylko od Maid się jakoś odbiłem, ale chyba po prostu to nie był mój dzień na takie piwo. Hektor bardzo goryczkowy, w pierwszym momencie myślałem że to APA . Zamówiłem deseczkę piwną, 5x0,2l za 90 koron, dostałem do spróbowania wszystkie sześć piw, nie wiem czy wskutek pomyłki czy taki był zamiar kelnerki. Nie narzekam W lekką konsternację wpędził mnie sposób podania "deseczki" - dostawałem po jednym piwie, po kolei od Hektora do Twista. Z kolejnym piwem pani czekała, aż grzecznie dopiję poprzednie. Ciekawe co by było, gdyby któreś mi nie smakowało Wszystkie próbki podawane były w TeKu, teoretyczne 0,2l. było lane hojnie.

        Do jedzenia mają dostępne wciąż tylko typowe, czeskie przekąski. Miałem wówczas bardziej obiadowe pragnienia, więc na nic się nie skusiłem.

        Clock to browar z bardzo dobrym piwem, podawanym w przyjemnym lokalu.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23811

          #5
          Odwiedzony wczoraj ogródek, dwie ekipy gitarilejros naparzaly w struny. Czynne do 23, ale polewano do północy. W punkt. Mozna było wynegocjować flaszkowe przy wyjściu. Na kranach sporo i zacnie. Ipl, Hektor, rye ipa, twist, goldie,nina. Ostatnie to kwas z końską derką. Utopence dobre - 36 ck.

          Nocowanie na polu namiotowym pod zamkiem w kemp western za 165 ck, ok 1500m za Potstejnem. W księżycową noc zamek klimatycznie góruje nad miejscowością.
          Last edited by ART; 05-08-2017, 08:09.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1863

            #6
            Jakieś dwa lata temu będąc w Žamberku zafundowaliśmy sobie wycieczkę rowerową do Potštejna. Po drodze obejrzeliśmy sobie dwa zamki.
            Pierwszy to zamek Litice nad Orlicí, a drugi to już zamek Potštejn. Może nie są to najbardziej okazałe Czeskie zamki, ale na nas czekała nagroda w postaci piwa w browarze Clock.
            Próbowałem tylko jasnej 10-ki w cenie 19 / 27Kc. Bardzo smaczne, treściwe piwo. Aż dziw, że to tylko 10-ka?? Śmiało mogła by uchodzić nawet za 12-kę.
            Tym bardziej po wysiłku smakowała wyśmienicie. Niestety przed nami była jeszcze droga powrotna wiodąca przez okoliczne pagórki, a wiadomo że sił po piwie raczej nie przybywa.
            Mam nadzieję, że kiedyś dokonam degustacji pozostałych piw z tego browaru.
            Attached Files

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Wizyta 24.08.2018. Ogródek znacznie powiększony w porównaniu z fotką hecklera, parę stolików pod zadaszeniem przy barze, czynne też pięterko ( ale akurat odbywał się tam jakiś koncert - nie nasza bajka ). Aktualną ofertę lanych i butelkowych piw można zawsze sprawdzić na stronie browaru : www.pivovarclock.cz/pivnice. Do jedzenia zimne przekąski - tlačenka, serki, różne pomazánki. Piwa dobre, najsłabsza ( nie chodzi mi oczywiście o moc ) niestety desítka.
              Last edited by jacekwerner; 03-09-2018, 15:17.
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4329

                #8
                A mają jeszcze inne lane dolniaki, poza dziesiątką?

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1863

                  #9
                  Może kiedyś coś innego w jakiejś limitowanej wersji uwarzyli, ale mając na myśli ich stałą ofertę to jest jeszcze 12-ka polotmava Maid.

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    12° Polotmavý ležák - Maid - smaczny.
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23811

                      #11
                      Obecnie 8 piw na kranach, np. 13tka brut ipa. Ceny ok 46 ck za duze piwa. Dzisiaj deszcz ns przemian ze słońcem. Dalej przyjemnie i na luzie. Masek brak na twarzach.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23811

                        #12
                        Obecnie 8 piw na kranach, np. 13tka brut ipa. Ceny ok 46 ck za duze piwa. Dzisiaj deszcz ns przemian ze słońcem. Dalej przyjemnie i na luzie. Masek brak na twarzach.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23811

                          #13
                          Pardon, 6 kranów z piwem, 2 z napojami
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • darekd
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 12241

                            #14
                            Są dostępne piwa z serii Fenetra?



                            Coś wiadomo jak idą postępy z ich nowym browarem?
                            Last edited by darekd; 11-07-2020, 22:21.

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Są dostępne piwa z serii Fenetra?



                              Coś wiadomo jak idą postępy z ich nowym browarem?
                              Jeszcze w proszku, sprzęt stoi, ale przed nimi jeszcze montaż. Fenetra jest w butelce.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎