Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Pardubice, nám. Jana Pernera 217, Minipivovar Bahno [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    Czechy, Pardubice, nám. Jana Pernera 217, Minipivovar Bahno [zamknięte]

    Czesi po raz kolejny mnie zaskoczyli. Tym razem otwarciem browaru na terenie stacji kolejowej w byłym bufecie.
    Wchodzimy na teren dworca, skręcamy w prawo i już widzimy szyld browaru (na zdjęciu obok napisu restauracja).
    Przekraczając próg baru cofamy się o jakieś 20 lat wstecz. Odmłodniałem.
    Te zielonkawe kafelki, stoliki do szybkiej konsumpcji na stojaka np. bigosu. Tak to kiedyś było.
    Klimat zachowany. Jedynym nowoczesnym elementem wystroju są nowe nalewaki.
    W środku jest tylko jeden stolik z krzesłami gdzie można usiąść. Przy reszcie stolików picie piwa odbywa się na stojąco.
    Nie ma się co dziwić w końcu jest to dworzec, a klientami w większości są podróżni. Szybkie piwko w oczekiwaniu na pociąg i w drogę.
    Do jedzenia w barze nie zakupimy kompletnie nic. Ale na dworcu na pewno coś się znajdzie.

    Obecne godziny otwarcia to:
    Pon.-czwartek od 16-21
    Piątek od 9-21
    Sob.-niedz. zamknięte.

    Warzy się tam pięć rodzajów piwa: Pils, Rauch, Stout, Weizen, Ale.
    Można też zakupić piwo na wynos w szklanych 0,5l butelkach w cenie 30Kc. + 5Kc za butelkę. Piwo podawane w firmowych szklankach, na firmowych podstawkach.
    Podczas naszej wizyty na kranach były trzy rodzaje piwa, wszystkie w tej samej cenie: 20 / 30Kc.:

    -Weizen. Nie dopiłem nawet małego piwa.
    -Pale Ale. Jak wyżej, bardzo gorzka woda.
    -Pils. Myślałem że nazwa do czegoś zobowiązuje. Myliłem się. Długo męczyłem się z Pilsem o smaku rozwodnionego Weizena. Dziwne, niesmaczne.
    Natomiast jeżeli ktoś lubi ,pszenicę, to może mu smakować. Z ty że to podobno był Pils. Nawet przez chwilę miałem wątpliwości, czy został nam nalany zamówiony Pils, czy przypadkiem nie Weizen.

    Najwidoczniej właściciele, a szczególnie jeden z nich postanowili aby klimat lat 70-tych w barze był zachowany w 100%. Na moje zapytanie o możliwość obejrzenia browaru zachował się jak rasowa, gruba barmanka z lat 70-tych.
    To nie jest muzeum!! To jest teren prywatny!!! Tu się nic nie ogląda!!
    Donośnym głosem dał mi do zrozumienia, że rozmowę ze mną właśnie zakończył.
    Osobiście lokalu, a tym bardziej piwa nie polecam.
    Dodam jeszcze że w środku w upalny dzień jest cholernie duszno i gorąco. Zero jakiejkolwiek wentylacji. Szybko stamtąd udaliśmy się w inne bardziej przyjazne miejsce z o wiele lepszym piwem.
    Attached Files
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1430

    #2
    Z początkiem stycznia br. minibrowar zawiesił działalność.

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1850

      #3
      Uff... Cieszę się, że w Cechach dobrze działa naturalna selekcja i konsumenci wiedzą co to smaczne piwo i przyjazna atmosfera.

      Comment

      • Raciborz
        Senior
        • 06-2004
        • 594

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
        Uff... Cieszę się, że w Cechach dobrze działa naturalna selekcja i konsumenci wiedzą co to smaczne piwo i przyjazna atmosfera.
        Nie kumam Kolegi wypowiedzi, zazdrość ?. Przecież w ciągu sześciu miesięcy jakość piwa mogła się znacznie poprawić !. Starczy poczytać czeskie fora, by zauważyć że jakość piwa poprawiło się o 100 %. A z tego co mi wiadomo, to chwilowy przestój

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1850

          #5
          Zazdrosny?? A o co? Nie rozumiem. Proszę wyjaśnij. Pewnie, że mogła, ale ja go oceniam na podstawie mojej wizyty, a nie ludzi z czeskiego forum. Taka subiektywna opinia.
          Jeżeli jakość faktycznie się poprawiła to bardzo dobrze, ale jak nic się nie zmieniło to dobrze, że go zamykają. Może wtedy zmieni się właściciel i będzie lepiej.

          Comment

          • Raciborz
            Senior
            • 06-2004
            • 594

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
            Z początkiem stycznia br. minibrowar zawiesił działalność.
            Podobno własnie warzą, otwarcie pod koniec lutego

            Comment

            • Raciborz
              Senior
              • 06-2004
              • 594

              #7
              Od dzisiaj znowu otwarte

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1430

                #8
                Odwiedzone w ostatni piątek czerwca.

                Browar rozkręcił się i dobrze prosperuje.
                Miejscówka kapitalna. Obsługa miła i ten wyjątkowy socrealistyczny surowy wystrój.
                W czasie przesiadki z pociągu na pociąg można wpaść na jedno lub dwa, obalić na stojaka, a gdy smak weźmie górę nad rozkładem jazdy to drzwi obok mamy dworcowy hotel Sirius, gdzie można przenocować już za 250 kč.

                Aktualnie na kranach 4 piwa: Pils, Ciemny Weizen, Pale Ale i Red Ale.
                Wszystkie w jednej, przyzwoitej cenie 25 kč za małe i 35 kč za duże.
                Są firmowe podstawki i szklanki. Te ostatnie w wersji 0,3 także na sprzedaż po 100 kč.

                Piwa na wynos w butelkach kapslowanych i Krachl w cenie 35 kč. Za butelki Krachl pobierana jest kaucja w wysokości 10 kč.

                Zdjęcia:






                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1850

                  #9
                  I znowu nie warzą. Tym razem powodem jest wypowiedzenie im z końcem stycznia dzierżawy na lokal. W związku z tym podobno przeprowadzają się do Prachovic, gdzie maja działać w budynku sklepu Coop na osiedlu Bučina.
                  Nejpoužívanější mapový portál v ČR s celou řadou tématických map - základní, turistickou, cyklistickou, dopravní a plno dalších. Nabízí možnost reálného leteckého, panoramatického nebo 3D pohledu. Rozsáhlé množství obsahu, firem a turistických bodů zájmu. Umožňuje vyhledávání, plánování tras, měření a tvorbu vlastních značek.


                  Czy tak będzie czas pokaże. W każdym bądź razie browar na dworcu zakończył swoją działalność.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎