Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Kounice, Kounice 70, Minipivovar Lisý dědek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    Czechy, Kounice, Kounice 70, Minipivovar Lisý dědek

    W malutkich Kounicach od 2014 roku działa drugi browarek. Oba browarki są oddalone względem siebie o jakieś sto metrów
    Przywitał nas bardzo miły właściciel. Zaprowadził nas do pomieszczeń gdzie znajduje się aparatura i co nieco poopowiadał o swoim browarku.
    Kadź ma pojemność 150 litrów, a piwo leżakuje w kegach.
    Na zdjęciu widzimy właściciela, drewniane drzwi to wejście do małej warzelni, a za drewnianym płotkiem jest zejście do ,spilki,.
    Warzy się tam tylko trzy rodzaje Czeskiej klasyki:

    -polotmavy lezak
    -vycepni svetle
    -svetly lezak 12-ka. Akurat to piwko leżakowało sobie w spilce. W cenie 55Kc. można je zakupić w 1,5l butelkach pet.

    Piwo o pięknym aromacie i bursztynowej barwie smakowało wyśmienicie!! Według mnie o wiele lepsze od lezaka z konkurencyjnego browaru.
    Attached Files
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1430

    #2
    Odwiedzone w drugie połowie lipca.

    Nic nie zdradzający parterowy dom przydrożny, jest tylko mała tabliczka z informacją że mieści tu się browar i dzwonek do drzwi, uruchamiający piwne okienko.
    Po użyciu dzwonka okienko otworzyło się, po czym pojawiła się panienka z okienka (domyślam się, że żona pivovara), pytając czego sobie życzę.
    Wyboru nie było, w ofercie półtoralitrowa PET-ka svetly lezak 12-tka za 90 kč.
    Podając banknot o nominale 100 kč ubiłem interes, otrzymując zamiast 10 kč reszty dwie firmowe podstawki
    Piwo zostało skonsumowane w pociągu osobowym do Pardubic.
    Attached Files

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23807

      #3
      Ale że... Łysy Dadek?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎