Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Stěžery, Zámecká ul. 3/11, Pivovar Beránek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Stěžery, Zámecká ul. 3/11, Pivovar Beránek

    Nieopodal Hradca Kralove w wiosce Stěžery jesienią ubiegłego roku zaczął działać browar Beránek. Browar połączony jest z restauracja w której możemy dobrze zjeść, oraz napić się tutejszego piwa. Całość została otwarta w pięknie odrestaurowanym, pochodzącym z 1737 roku Harrachovskim Spichlerzu.
    Do tej pory nie ukończono jeszcze wszystkich prac budowlanych m.in. wokół spichlerza i dla tego nie wszystko tam wygląda tak jak zaplanowano. Docelowo wokół budynku ma powstać park ze stawem, a w zabytkowym spichlerzu dla gości dostępne będą klimatyczne pokoje. Najważniejsze, że browar, restauracja już działają, a dla kierowców jest duży parking .

    Cała instalacja znajduje się z lewej strony budynku i możemy ją podejrzeć przez dwoje drzwi, lub przez dużą, szklaną ścianę bezpośrednio z restauracji. Mnie na szybką sesję fotograficzna do wnętrza udało się dostać dzięki miłemu sladkowi. Niestety obowiązki służbowe wzywały go do pracy, wiec nawet o krótkiej rozmowie nie było mowy. Ja i tak jestem mu wdzięczny, bo normalna wycieczka w tym browarze jest płatna, a ja co miałem zobaczyć to zobaczyłem i czym prędzej udałem się do restauracji na obiad i piwo .

    Zaraz po wejściu do niezbyt dużej sali (według mnie na góra 80 ludzi) po lewej stronie mamy wspomnianą prze ze mnie dużą, szklana ścianę dającą wgląd na instalacje, a po prawej znajduje się długi bar, oraz reszta stolików. Zajęliśmy jeden z wolnych stolików, oczywiście zaraz przy szklanej ścianie. Sala, może i nie jest za duża, ale robi wrażenie. Zarówno w restauracji jak i w browarze zachowano piękne, ręcznie rzeźbione, drewniane kolumny które służą jako podpory dla drewnianych belek podpierających sufit. Po prostu drewno tam rządzi.
    Pora była akurat obiadowa i udało nam się jeszcze załapać na dwie ostatnie porcje ,denni menu,. Całkiem smaczne posiłki z zupą do wyboru, a i cena wynosząca 119 Kc. była jak na taki lokal ok. Jeżeli chodzi o piwa to w stałej ofercie są zawsze trzy rodzaje plus jeden speciał, którym podczas naszej wizyty w dniu 28.12 była svetla 14-ka Vanocni. Wyglądało to następująco:

    -Beranek svetla 10-ka 28 Kc. za małe. Genialne piwo, na prawdę byłem bardzo miło zaskoczony . O dziwo z butelki smakowało fatalnie.

    -Beran svetla 12-ka w cenie 30/40 Kc. Myślę że przy tym piwie kopara jeszcze bardziej mi opadła. Mód w gębie!

    -Vanocni special 14-ka. To piwo zakupiłem na wynos i skonsumowałem w domu. Cena to 105 Kc. z szklaną butelkę 0.7 l. Również bardzo mi smakowało, ale ,świątecznych, akcentów typu goździki itP. tam nie wyczułem. Piwa na wynos oferowane są tylko w szklanych butelkach.

    -Czerna Ovce w cenie j/w. Bardzo smaczne!

    Wszystkie piwa bardzo dobre, aż żałowałem, że już musimy jechać dalej. Natomiast zdziwił mnie brak podanej ceny w menu za poszczególne piwa. Zapytana o nią kelnerka odparła, że wynosi ona 30/40 Kc. za wszystkie piwa. Ale po późniejszym przejrzeniu paragonu okazało się, że tak do końca nie jest. Bo już za jasną, małą 10-kę płaciłem 28 Kc., a i za oba jasne kupione na wynos płaci się mniej, bo po 95 Kc. Z drugiej strony, to najważniejsze, że piwo jest genialne.
    Restauracja w poniedziałki jest nieczynna, a w pozostałe dni wygląda to następująco: wtorek-czwartek od 11-22, piątek-sobota do 23, a w niedzielę do 21.

    I jeszcze parę szczegółów dotyczących instalacji: warzelnia ma 22 hl. sześć tanków CK 4 po 40 hl. oraz 2 po 20 hl. to plus informacja co tu warzą to jedyne co zdążyłem od sladka wyciągnąć. Miejsce z czystym sumieniem mogę polecić, ale w weekendy na sali bez rezerwacji mogą być problemy z miejscem. Po zakończeniu wszystkich prac wokół spichlerza i otwarciu w ciepłe dni letniego ogródka, może tam być bajkowo. Mam nadzieję, że właśnie wtedy wybiorę się tam po raz drugi .

    Zdjęcia:










  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Rezydując przez parę dni w Hradci Králové oczywiście mieliśmy w planach odwiedzenie Beránka. Jak zwykle przed taką wizytą staram się umówić ze sládkem by porozmawiać i obejrzeć browar. Zadzwoniłem do pana Ivana Chramosila z takim pytaniem ale oświadczył mi, że w Stěžerach już nie pracuje. Pomimo to postanowiliśmy odwiedzić browar by chociaż spróbować piw. Na miejscu okazało się, że rozstanie z tak sławnym w Czechach sládkem będzie właścicieli trochę kosztować, jako że jego imię, nazwisko i podpis widnieje na podkładkach pod szkło, etykietach piw oraz jest wymienione w menu. Należy się domyślać, że będą używane do wyczerpania zapasów, ale czy na kolejnej edycji będzie figurował nowo zatrudniony sládek śmiem wątpić. Zapytana o niego obsługa nie umiała powiedzieć kiedy będzie obecny w browarze. Gdy odwiedzaliśmy inne browary w okolicy "ptaszki ćwierkały", że do Beránka pan Ivan desygnował Martina Melzera swojego ucznia i pomocnika z praskiego browaru U Supa ale nie jest to sprawdzona informacja.
    W czasie naszej wizyty 30.01.2022 na kranach zastaliśmy 4 piwa domyślając się, że jeszcze spod ręki pana Chramosila.

    - Ovečka světlý ležák 11° https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...37#post2324537
    - Beran světlý ležák 12° https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...39#post2324539
    - Beerštajn 15° https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...jn#post2324543
    - Černá ovce 15° https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ce#post2324545

    Wszystkie piwa dostępne na wynos w PET-ach 1 l, szklanych butelkach 0,7 l z krachlą oraz beczułkach 5 l. Poza powyższymi można było również dostępne piwo Vánoční speciál 13°.

    Budynek browaru jest bardzo ładny, z pietyzmem wyremontowany, a jego otoczenie już w pełni uporządkowane, przyjemne jest także wnętrze. Podobno od wiosny na dużym placu przed budynkiem będzie funkcjonował letni ogródek co znacznie zwiększy ilość dostępnych miejsc, przewidziane są także piwne imprezy. Czyli będzie po co znów tu przyjechać, szczególnie ciekawe jak się będą prezentować tutejsze piwa warzone przez nowego sládka.

    Obecne godziny otwarcia: pon. 11-16, wt-sob. 11-22, nd. 11-21.

    Na fotkach: 1. Ogólny widok budynku browaru 2. Wnętrze 3. Warzelnia widziana z sali restauracji 4. Miejscowe piwa na wynos

    Click image for larger version  Name:	DSC04958.JPG Views:	0 Size:	24,5 KB ID:	2324584Click image for larger version  Name:	DSC04959.JPG Views:	0 Size:	30,8 KB ID:	2324585Click image for larger version  Name:	DSC04961.JPG Views:	0 Size:	31,0 KB ID:	2324586Click image for larger version  Name:	DSC04960.JPG Views:	0 Size:	40,6 KB ID:	2324587
    Last edited by dadek; 18-03-2022, 03:26.

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Będąc a Hradcu, na pyszne piwko obowiązkowo należy wpaść do Beranka. Wprawdzie w Hradcu na rynku można już napić się ich piw, ale tylko dwa rodzaje i niestety nie jesteśmy u źródła. W browarnianej restauracji ruch spory, pora obiadowa to i stolik w cieniu było trudno.
      Na kranach ogólnie rozumiana ,czeska klasyka, pod postacią czterech piw:

      - Jahne 10-ka 46/36 Kc. Pyszne piwko, mistrzostwo

      - Ovečka světlý ležák 11-ka 47/37 Kc. j/w wicemistrzostwo

      - Beran světlý ležák 12-ka 48/38 Kc. Pewne trzecie miejsce

      - Černá ovce 15 -ka 50 Kc. za 0.4l. bardzo smaczne
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎