Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Pacov, Jana Autengrubera 318, Rodinný minipivovar Pacov

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1446

    Czechy, Pacov, Jana Autengrubera 318, Rodinný minipivovar Pacov

    Nowy sympatyczny minibrowarek zaczął działać w 2009 roku w malutkim Czeskim mieście Pacov (województwo Vysočina).
    Łatwo jest tam dojechać pociągiem. Do Pacova dojeżdżają pociągi osobowe z Taboru i z Horni Cerekev, jednak sama stacja jest daleko, niecałe 3 km od miasta.
    Jeśli ktoś nie lubi pieszych wycieczek może dojechać taksówką (około 80 KČ) lub autobusem 8 KČ. Autobusy z dworca kolejowego jeżdżą tylko kilka razy dziennie.
    Browar mieści się przy ulicy Jana Autengrubera 318 (jedna z głównych ulic) w sąsiedztwie rynku.
    Niepozorny odrapany z tynku budynek browaru łatwo przeoczyć, gdyż nie stoi przy samej ulicy, tylko w podwórzu, a poza tym na budynku jest tylko mała tabliczka z logo browaru, której można nie zauważyć.
    Na miejscu jest bardzo sympatyczny lokal, którego wnętrze jest bardzo kolorowe.
    Knajpka jest niewielka, jednak nie ma tłumów i miejsce na przy stoliku zawsze się znajdzie.
    Miejsc siedzących jest na 35 osób.
    Klimatu dodaje ostry i miły zapach wydobywający się z kadzi, które są w osobnym pomieszczeniu.
    Można tam jednak zajrzeć przez szybę lub nawet wejść za przyzwoleniem miłej obsługi.
    Mankamentem lokalu są godziny otwarcia.
    W dzień powszedni czynny jest tylko 4 godziny dziennie od 17.00 do 21.00, w piątki nieco dłużej do 23.00
    Najlepszy dzień na dłuższe piwkowanie to sobota (czynne od 15.00 do 23.00). W niedzielę też otwarte od 15.00 do 21.00
    Warzone są dwa gatunki piwa:
    Jasne - Pacovský Golem 12%
    Ciemne - Pacovský Černý Rabín 12%

    W mojej ocenie jasne jest rewelacyjne, a ciemne niezbyt udane. W ciemnym brak jest głębi smaku, czuć też posmak metalu.
    Piwo podawane jest w firmowych kuflach. Małe 0,3 kosztuje 18 KČ, duże 0,5 - 23 KČ.
    Można też poprosić na wynos w butelkach PET 1,5 L. Zapas butelek jest, ale nie są to butelki firmowe i nie dopłaca się za nie.
    Do piwa serwowane są tradycyjne Czeskie zimne zakąski w bardzo rozsądnych cenach. Do wyboru Marynowany Hermelin za 40 KČ, lub Utopenec za 25 KČ.
    Kolekcjonerzy mogą kupić firmowy kufel w cenie 100 KČ lub szklankę za 130 KČ. Na sprzedaż są tylko kufle i szklanki 0,5 L.
    W sprzedaży także firmowe koszulki polo za 350 KČ.
    Podkładki (Pivní tácky) - bezpłatne.

    Zdjęcia w galerii:




  • slawekkazek
    Senior
    • 01-2003
    • 544

    #2
    Lokal wielce sympatyczny.
    Aktualne godziny otwarcia:
    niedziela, poniedziałek - zamknięte (!!!).
    wtorek, środa, czwartek - od 17 do 21
    piątek - od 17 do 23
    sobota - od 15 do 23
    Jak widać, trudno się "wstrzelić". Zarówno jasne, jak i ciemne w cenie 24 koron. Można zamówić "łamane" w tej samej cenie. Jasne urzeka. To jedno z tych niewielu piw, po wypiciu którego żadne inne (w ten wieczór) już nie posmakuje. Do piwa tradycyjny hermelin lub utopenec. Zastanawiają dania z domowej wieprzowiny, które należy zamówić z ... czterodniowym wyprzedzeniem. Mając chwilę wolnego czasu (o co, biorąc pod uwagę godziny otwarcia, nietrudno) warto udać się na zwiedzanie miasteczka, a w szczególności pacovskiego browaru, zamkniętego w 1969 roku. Wychodząc spod minipivowaru zaułkiem w górę, po schodkach pomiędzy domami dojdziemy do rynku. Następnie ukosem do góry (po prawej ręce pozostawiając kościół) przecinamy rynek i wchodzimy w uliczkę wybiegającą z jego narożnika. Na wprost zobaczymy stary browar. Klasyczna słodownia, w pozostałych budynkach funkcjonowała przez kilka lat mleczarnia. Obecnie wszystko zamknięte i opuszczone. Dla zainteresowanych: budynki na sprzedaż, cena (podobno) niewygórowana.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      #3
      Odwiedziliśmy browarek 26.09. Ze stacji kolejowej są równo 2 km, dojście ul. Nádražní nie jest skomplikowane, choć co prawda pod górkę, zajmie 20 minut. Za to z powrotem, "po spożyciu" jest znacznie łatwiej i z pomocą grawitacji w 15 minut byliśmy na peronie.
      Godziny otwarcia od wizyty slawekkazek się nie zmieniły. Czekaliśmy już przed 17, otworzyła nam pani, która podjechała furgonetką firmową. Już gdy nalewała nam piwa, okazało się w czasie rozmowy, że to pani Němcová współwłaścicielka a jednocześnie małżonka piwowara. Ich syn, także poszedł w ślady ojca i uczy się w kierunku chemiczno - fermentacyjnym w szkole w Veselí nad Lužnicí. Obecnie on pełni rolę sládka gdyż tata na zlecenie buduje minibrowar aż w Azerbejdżanie. Przemiła pani oprowadziła nas po browarku, miło rozmawiało się o piwie i okolicznych minibrowarach, z których właścicielami jej rodzina dobrze się zna i często uczestniczy w piwnych świętach. Wyjaśniła, że krótkie godziny otwarcia są podyktowane tym, że ich rodzinna firma zajmuje się też obróbką drewna i wyposażaniem kuchni, a browarek to raczej hobby z miłości do piwa.

      Tego dnia można było spróbować piw:

      - Pacovský Golem světlý ležák 12°

      - Pacovský Černý Rabín tmavý ležák 12°

      - Malinové 12°

      Można też zamówić Řezané czyli mieszankę jasnego (2/3) i ciemnego (1/3).

      Na piątek 28.09 przewidziana była premiera nowego piwa Medový speciál 14°. Dzięki pani szefowej miałem okazję spróbować go przedpremierowo prosto z tanku. Bardzo dobre, szkoda że po opadnięciu piany było go tylko 1/3 kufla.

      Piwo na wynos w 1,5 l PET kosztuje 60 kč+6 za butelkę.
      Pokale w cenie 110, a kufle 120 kč. Podkładki i etykiety dostaliśmy gratis, tak jak na odchodnym i piwo do zakupionego szkła, by jak powiedziała pani sládkova "nie chodzić po ulicy z pustymi bo to źle wygląda".

      Bardzo przyjemne miejsce o rodzinnej atmosferze i z pysznym piwem.

      Fotki w galerii:


      Comment

      • slawekkazek
        Senior
        • 01-2003
        • 544

        #4
        Rodzinny browarek jakby nabiera rozpędu. Trafiliśmy akurat na premierę "Wiedeńskiego". Do tego w lokalu odbywała się spora imprezka miejscowych nauczycielek. Dzięki temu mogliśmy posiedzieć prawie do pierwszej rano. Wiedeńskie udane. Pozostałe bez zmian.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13951

          #5
          Chyba wiem z jakiej okazji ta wizyta
          No chyba, że szykuje się kolejny browarek w Polsce na sprzęcie z Pacova?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1863

            #6
            Moja relacja z browaru nie będzie najnowszą, ale widzę że i tak dawno nikt nic nie napisał.
            Do browaru udaliśmy cztery dni przed świętami Bożego narodzenia. Wtedy to firmowa restauracja w soboty czynna była dopiero od godziny 17-ej. A np. w niedzielę lokal był zamknięty.
            Jako pierwsze zamówiłem oczywiście moje ulubione jasne -12-ka Golem. Muszę przyznać, że piwo prawie rzuciło mnie na kolana. Przepyszne piwo. Może to ta świąteczna atmosfera tak na mnie zadziałała, sam już nie wiem. W każdym bądź razie zamówienie na Golema ponawiałem parokrotnie.
            Jak to w Czechach przed świętami bywa zawsze pojawi się jakieś mocniejsze ,vanocni,. Nazwy piwa już nie pamiętam, ale była to bodajże 16-ka.
            Podana w pokalu smakowała bardzo dobrze. Myślę że to właśnie dzięki temu piwu musieliśmy ,już, iść na kwaterę
            Bardzo mile wspominam to świąteczne, wieczorne biesiadowanie w klimatycznej piwiarni browaru Pacov.
            Piwa na wynos dostępne były w 1,5l pet-kach.

            Na dzień dzisiejszy jak podaje stronka browaru lokal jest czynny w bardziej cywilizowanych godzinach.
            Piątek od 17-23
            Sobota od 13-23
            Niedziela od 13-20.
            Nareszcie wracając w niedzielę będę mógł podjechać do Pacova po piwo . Pozostaje mieć tylko nadzieję, że browar dalej trzyma poziom warzonych tam piw.
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎