Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Jesenik, Otakara Březiny 1369/2B, Minipivovar Jeseník

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #31
    To ja może zachęcę. Nie wiem czy kiedyś uda mi się zrelacjonować moje tegoroczne rowerowe Tour de Pivovary. Więc napiszę kilka ciepłych słów o tym browarku teraz. W tym roku w siedem dni zatrzymaliśmy się w 35 browarach. Browar w Jeseniku zaliczam do TOP 3 tegorocznego wyjazdu. Akurat w Jeseniku mieliśmy nocleg więc w spokoju i w dużych ilościach mogliśmy degustować ich piwo. Właściciel pokazał nam browar oraz dosiadł się do naszego stołu gdzie długo dyskutowaliśmy z nim o piwie i piwnych podróżach. Wszystkie 3 dostępne piwa były rewelacyjne. Jasna 10 z dodatkiem skórki od limetek zniszczyła system i była jednym z najciekawszych piw pitych przeze mnie w tym roku, jasna 12 była bardzo pijalna i okrągła a kavova 13 bez grama kawy jako dodatku była wybitnie smaczna i kawowa w smaku. Dodatkowo właściciel poczęstował nas czarnym wysokostopniowym piwem chyba coś powyżej 20 stopni. Spędziliśmy w browarze wspaniały wieczór.

    Piwo warzy tam teraz niedostudiowany sladek - syn właściciela i to on stoi za nowymi wybitnymi piwami. Tata był z syna bardzo dumny...
    Są też smaczne przekąski domowego wyrobu pani właścicielki. Oby więcej takich miejsc.
    Także zachęcam bo warto.
    LP

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19170

      #32
      Zmianę pokoleniową trzeba zobaczyć. A jak dojazd koleją? Z aglomeracji śląskiej czy z Wrocka?

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #33
        Dojazd koleją tylko przez Głubczyce. Renowacji trasy "przez Holbę", niczym u nas, nie udało się skończyć na czas.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Raciborz
          Senior
          • 06-2004
          • 594

          #34
          Jakie Głubczyce?,tam od wieków nie kursuje pociąg.Jest połączenie Kędzierzyn-Gluchołazy a stamtąd to już kawałek do granicy.A po czeskiej stronie komunikacja autobusowa.Są też autobusy Prudnik-Głuchołazy.O jest połączenie z Opola
          Last edited by Maggyk; 25-09-2015, 07:29. Powód: ort, nie mogłam się powstrzymać

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #35
            Tak to jest jak się pisze w nocy po kilku piwach. Oczywiście, że Głuchołazy.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • prusakjl
              Member
              • 04-2010
              • 37

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
              Jasna 10 z dodatkiem skórki od limetek zniszczyła system i była jednym z najciekawszych piw pitych przeze mnie w tym roku, jasna 12 była bardzo pijalna i okrągła a kavova 13 bez grama kawy jako dodatku była wybitnie smaczna i kawowa w smaku.
              Na Limetkową dziesiątkę też się załapałem pod koniec sierpnia - na upały jakie panowały tego lata super. Po ochłodzeniu też by się obroniła.
              W Jeseniku byłem już kilka razy i nie trafiłem na nieudane piwa. W strefie przygranicznej to mój ulubiony mikrus.
              Są też smaczne przekąski domowego wyrobu pani właścicielki. Oby więcej takich miejsc.
              Utopence pierwsza klasa - zalewa chyba z olejem, jakaś bardziej gęsta. Fajne są też twarożki Olomuńskie w piwie. Dostałem na nie przepis ale moje nie były takie dobre.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                #37
                W sobotni wieczór pełno, wybitna jasna wędzonka (torfowa jedenastka). A i nie pamiętam żebyśmy w Czechach gdzieś indziej jedli lepsze utopence, mistrzostwo prostej (nie prostackiej) kuchni przekąskowej.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  #38
                  Miała być IPA ( tak przynajmniej informował potykacz przed wejściem ), ale jak wspomniał ART wędzoneczka była przepyszna. Ponadto na kranach : Muzikant ( jasna 11 ), Špičák ( ciemna 13 ) i stały bywalec - Otakar.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika prusakjl Wyświetlenie odpowiedzi
                  Utopence pierwsza klasa - zalewa chyba z olejem, jakaś bardziej gęsta. Fajne są też twarożki Olomuńskie w piwie. Dostałem na nie przepis ale moje nie były takie dobre.
                  Czyli trzymają wysoki poziom. Utopenec - klasa światowa, dla mnie od soboty "wzór metra z Sevres" w swojej kategorii, za jedyne 30 koron
                  Dobry hermelin - w czystej, bezdodatkowej postaci, szkoda że tych ołomunieckich nie było ...
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    wybitna jasna wędzonka (torfowa jedenastka).
                    Potwierdzam, piłem w styczniu, była wspaniała.

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      wybitna jasna wędzonka (torfowa jedenastka)
                      Wybitna jedenastka, ale
                      11° Nakuřovaná polotmavá
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        #41
                        Ostatni punkt programu w niedzielę 26.08. Przejeżdżając przez Jesenik wstąpić nie sposób, tym bardziej że genialne utopence kuszą, oj kuszą.
                        Na kranach tym razem Muzikant, Julius ( jasna 12-tka ) i SPAcí 12o ( Stanley Pale Ale ) - pivo které léčí oraz jak zwykle gościnnie Otakar.
                        Piwa dobre, utopenci jak wyżej
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • heckler
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 1850

                          #42
                          W tą sobotę w lokalu zastaliśmy taki sam zestaw piw jaki wymienił Jacek. Była to już moja czwarta wizyta w tym browarze i cieszę się, że w końcu trafiłem na poprawne piwa .
                          Takiego pecha zawsze miałem, że piwo smakowało jak ,szmata, albo było kompletnie bez wyrazu .
                          Spróbowałem również zachwalanego utopenca i w pełni zgadzam się z kolegami. Poza tym w lokalu bez zmian, ale za to w browarze o dodatkowe pięć ,doniczek, powiększono spilkę i obecnie jest ich dziesięć. Tanków dalej brak.
                          Od godziny 20 lokal świecił pustkami , a o 21 na sali zostaliśmy tylko my. Czyżby miejscowym przestało smakować piwo z Jesenika?? Trochę dziwna to sprawa jak na lokal który w soboty czynny jest do 23. A może po prostu akurat w tą sobotę panowała tak skromna frekwencja?



                          Comment

                          • heckler
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 1850

                            #43
                            Utopenec dalej pyszny, a na kranach trzy piwa, plus Otakar. W lokalu ludzi całkiem sporo, a dodatkowo wieczorem, przed browarem odbywał się jakiś ewent. Piwa smaczne, a miejsce ma swój klimat. Za barem sam sladek, więc i browar powtórnie sobie zobaczyłem

                            - Muzikant jasna 11-ka 40 Kc.

                            - Julius jasna 12-ka 42 Kc.

                            - Špičák ciemna 13-ka 45 Kc.



                            11-ka, 12-ka, 200 litrowa warzelnia, spilka i leżakownia.
                            Attached Files

                            Comment


                            • e-prezes
                              e-prezes commented
                              Editing a comment
                              ło matko...
                          • darekd
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 12217

                            #44
                            Z końcem listopada browar kończy swoją działalność.

                            Comment

                            • heckler
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 1850

                              #45
                              Niestety
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎