Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Francja, Chambéry, 572 Bd Henry Bordeaux, Brasserie Artisanale Savoyarde (B.A.S)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wiktoria
    Senior
    • 07-2003
    • 796

    Francja, Chambéry, 572 Bd Henry Bordeaux, Brasserie Artisanale Savoyarde (B.A.S)

    Niewielki browar w Chambéry (region Rhône-Alpes [Rodan-Alpy], departament Savoie), w którym można degustować tamtejsze niepasteryzowane i niefiltrowane piwa górnej fermentacji (lane 0, 25l - 2 €):
    - Andret (jasne) 4,8% Vol.
    - Ambrée (bursztynowe) 4,5% Vol.
    - Ubac (ciemne) 4% Vol.
    Do nabycia również firmowa szklanka 0, 25l za 2 €. Poza wakacjami odbywają się tam koncerty, obecnie całe wnętrze zastawione jest skrzynkami z piwem. Przy barze dwa miejsca siedzące. Bardzo miły pan (jeden z nielicznych mówiących po angielsku we Francji) stwierdził, że nie poda piwa lanego (być może nie mieli podpiętych kegów – w końcu są wakacje i prawie nikt tam nie zagląda), natomiast zupełnie za darmo nalał mi butelkowe.

    Poza piwem lanym można zakupić piwa butelkowe o poj. 0,33l i 0,75l oraz kegi 30l. Gratis dodają ulotkę i podstawki (pan zgarnął mi do kartonu to, co akurat leżało na barze). O ile dobrze zrozumiałam, ten mini sklepik jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00 (informacja z ich strony internetowej).

    Koordynaty z ulotki dla posiadających GPS: N 45°33’60” E 5°54’00”.
    Adres strony browaru dla znających francuski: http://www.b-a-s.fr
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎