Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litwa, Wilno, Stikliu 7, Bambalyne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    Litwa, Wilno, Stikliu 7, Bambalyne

    Sklepo-bar zlokalizowany w sercu starówki. Trafiliśmy tam zupełnie przez przypadek, ale przez mój piwny nos Lokal trochę bez wyrazu, tylko 4 nalewaki, za to duży wybór ciekawych litewskich piw w butelkach. Na stołach w miseczkach słód karmelowy, który miło się zagryza.
    Poza spożyciem na miejscu piwa sprzedawane są również na wynos, niestety nie wiem czy liczą wtedy w innych cenach.
    To tu zetknąłem się z pierwszymi przejawami rewolucji piwnej na Litwie.
    Ot dobry przystanek dla zwiedzających czy załatwiających interesy na wileńskiej starówce.
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1302

    #2
    jest błąd w nazwie
    brzmi ona 'bambalyne'
    veni, emi, bibi

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
      Sklepo-bar zlokalizowany w sercu starówki. Trafiliśmy tam zupełnie przez przypadek, ale przez mój piwny nos Lokal trochę bez wyrazu, tylko 4 nalewaki, za to duży wybór ciekawych litewskich piw w butelkach. Na stołach w miseczkach słód karmelowy, który miło się zagryza.
      Poza spożyciem na miejscu piwa sprzedawane są również na wynos, niestety nie wiem czy liczą wtedy w innych cenach.
      To tu zetknąłem się z pierwszymi przejawami rewolucji piwnej na Litwie.
      Ot dobry przystanek dla zwiedzających czy załatwiających interesy na wileńskiej starówce.
      Liczą tak samo - z tym, że na wynos można kupić tylko do 22. Byłem w tym lokalu 28 grudnia, Ty też?

      Comment

      • Kazimierz_W
        Senior
        • 05-2009
        • 689

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
        Liczą tak samo - z tym, że na wynos można kupić tylko do 22. Byłem w tym lokalu 28 grudnia, Ty też?
        Nie, ja dotarłem tam w pierwszej połowie grudnia. Ale bez dokładnego adresu, szczęścia, lub piwnego nosa dotarcie tam jest niezwykle trudne. Szczególnie jak nie zna się litewskiego.
        Sprzedaż na wynos do 22 jest związana z przepisami obowiązującymi na Litwie.
        Browar Bociana smaczny od rana
        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Przecież adres można było odnaleźć na tym forum.
          Last edited by Prusak; 03-01-2014, 15:06.

          Comment

          • Kazimierz_W
            Senior
            • 05-2009
            • 689

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież adres można było odnaleźć na tym forum.
            Miejsce opisane jest od niecałego tygodnia, więc można już je odnaleźć.
            Browar Bociana smaczny od rana
            Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

            http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              A proszę bardzo, było. A przed wyjazdem zawsze można zapytać na forum, bo czasem są nowe lokale i coś zawsze "ucieka" przy poszukiwaniach:

              jeśli poszukujesz piwa, browaru, gospody, noclegu, etc w konkretnym miejscu, zadaj pytanie tutaj


              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #8
                Niby podane na RB i na FB, że od 11:00 a po 13 było zamknięte

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  Właśnie, czy jest to bardziej sklep czy bardziej pub? Ale raczej sklep z degustacją. Można wziąć z półki/lodówki/skrzynki i spożyć. Fajny wystrój, ale mimo dobrej lokalizacji nie ma tam tłumów. No i ta loteria z otwartością. Jeden z lokalsów potwierdził, że godziny otwarcia nie są przestrzegane rygorystycznie. Mają też lokalne rzemieślnicze wina owocowe. Ale ceny jak w sztosach.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎