Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Köln (Kolonia), Martinstraße 32, Craftbeer Corner Coeln

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    Köln (Kolonia), Martinstraße 32, Craftbeer Corner Coeln

    W Köln gdzie nie spojrzeć wszędzie kölsch, jak dla mnie styl niepijalny. Miejscowi są pewnie przyzwyczajeni bo to ich tradycja, a poza tym ciężko dostać coś innego, jednak turyści szukają urozmaicenia. Ale na szczęście da się znaleźć miejsca gdzie można się napić prawdziwego piwa. Takim jest na pewno Craftbeer Corner Coeln, multikran zlokalizowany w samym centrum kölneńskiej starówki. Na 15 kranach oprócz (zazwyczaj dziesięciu) piw z całych Niemiec w różnych stylach, można znaleźć także piwa z całej Europy. W czasie naszej wizyty 27.07.2023 można było spróbować piw z takich krajów jak np. Ukraina, Wielka Brytania, Francja, Holandia, a ze Słowenii było nawet grodziskie! Oczywiście asortyment się ciągle zmienia, każdego dnia może być podłączona nowa beczka. Ceny piw niemieckich to zasadniczo 3/5 € za 0,3/0,5 l, niektóre zagraniczne mogą mieć ceny wyższe choć to nie reguła. Piwa o wysokich Blg i % (zazwyczaj z importu) są podawane wyłącznie w pojemnościach 0,3 a nawet 0,2 l.
    Knajpa ma firmowe szkło do właściwie każdego stylu piwa (nie spytałem czy sprzedają), oraz własne podkładki dostępne na stołach.
    Obok baru lodówki pełne butelek i puszek z całego świata, o dziwo z Polski stanowczo dominował Maltgarden.
    Na temat jedzenia nie wiem nic, nie zauważyłem żadnego jadłospisu ani też nikogo jedzącego cokolwiek, z resztą nie po to tu przyszliśmy w upalny wieczór.

    Klimat bardzo międzynarodowy, niemiecki miesza się z angielskim, hiszpańskim, językami skandynawskimi, ludzi pełno nawet w środku tygodnia. Oprócz typowych turystów dało się zauważyć hipsterskich "mlaskaczy" zamawiających po 0,2 lub 0,3 l na długą degustację.
    Lokal składa się z głównej sali z dość długim ceglanym barem i mniejszej z boku. Oprócz mniejszych i większych stolików, kanap, stołków, do stawiania kufli i siedzenia wykorzystywane są również drewniane beczki. Nad barem girlandy z chmielowych pnączy z szyszkami poprzeplatane szeregami żaróweczek i kolorowymi flarami, w bocznej sali wielki żyrandol z butelek. Na jednej ze ścian wielka kolekcja puszek po piwie z całego świata, są też półeczki ze starymi kuflami i butelkami. We wnęce kilkadziesiąt pudełek z różnorakimi planszówkami, można też porzucać lotkami do tarczy.
    Fajne miejsce, dobry wybór piw, ważne że nie kölschy.
    Czynne: pon-czw. 18-24, pt,so. 17-1.

    Click image for larger version

Name:	DSC08011.JPG
Views:	55
Size:	36,1 KB
ID:	2335586 Click image for larger version

Name:	DSC08010.JPG
Views:	44
Size:	34,4 KB
ID:	2335587
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎