Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Norwegia, Flåm, Flåmsbrygga, Ægir Bryggeri

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Demandred
    Member
    • 04-2007
    • 34

    Norwegia, Flåm, Flåmsbrygga, Ægir Bryggeri

    Ta znajdująca się w malowniczej scenerii Sognefjordu miejscowość ma jedynie 450 mieszkańców, ale nie przeszkadza to w tym, aby znajdował się tam też browar. Browar Ægir znajduje się w drewnianym budynku przy nabrzeżu jakieś sto metrów od końcowej stacji kolejki Flamsbana. Niestety, podczas naszej wizyty pub był zamknięty, więc nie mogliśmy spożyć na miejscu lanego piwa. Udostępniono nam za to możliwość zakupienia piw butelkowych oraz szkła w firmowym sklepie, z czego chętnie skorzystaliśmy. Dostępne były akurat trzy piwa: Amber, Blond Ale oraz Porter. Wszystkie w półlitrowych butelkach w cenie 55 koron za jedną (ok. 30 zł). Dostępne są także piękne szklanki z logiem browaru w cenie 60 koron (ok. 34 zł).

    Dla osób wybierających się w te rejony warto wspomnieć o tym, że pub przy browarze otwarty jest w okresie od maja do września, natomiast w zimę zamknięty.

    Poza piwami dostępnymi do kupienia w sklepie firmowym, w całym kraju w państwowej sieci sklepów Vinmonpolet można kupić także inne rodzaje piwa, produkowane przez ten browar. Parametry oraz ceny niektórych z nich poniżej (przelicznik 1 korony to ok. 0,557 zł):
    - Ægir Amber: 4,7%, 55,- koron / butelka 0,5 litra
    - Ægir Sumbel Porter: 4,7%, 55,- koron / butelka 0,5 litra
    - Ægir Skumring Dubbel: 7,0%, 70,- koron / butelka 0,5 litra
    - Ægir Tors Hammer (Barleywine): 13,2%, 130,- koron / butelka 0,5 litra
    - Ægir Boyla Blonde Ale: 4,7%, 55,- koron / butelka 0,5 litra
    - Ægir Natt Imperial Porter: 10,0%, 110,- koron / butelka 0,5 litra
    Attached Files
  • baania
    Senior
    • 10-2009
    • 317

    #2
    Butelkowy blond jest bardzo dobry, amber jest pyszny, a porter czeka na swoją kolej
    Podcast o piwie
    Podcast o piwie | Facebook

    Comment

    • ElDesmadre
      Senior
      • 05-2010
      • 155

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
      porter czeka na swoją kolej
      Natt? U mnie też
      http://thebeervault.blogspot.com

      Comment

      • baania
        Senior
        • 10-2009
        • 317

        #4
        Niestety, ale Sumbel. Piotr, od którego dostałem te piwa wybrał akurat Sumbela. Ale myślę, że i tak będzie dobry
        Podcast o piwie
        Podcast o piwie | Facebook

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Demandred Wyświetlenie odpowiedzi
          Poza piwami dostępnymi do kupienia w sklepie firmowym, w całym kraju w państwowej sieci sklepów Vinmonpolet można kupić także inne rodzaje piwa, produkowane przez ten browar.
          Na razie piwa butelkowe są warzone na zlecenie, w belgijskim browarze DeProef. z Butelkowych tylko Natt Imperial Porter jest warzony we Flåm. Ale to ma się wkrótce zmienić, bo lada-chwila ma wystartować nowy, większy browar. Albo już wystartował, tylko że się tym nie pochwalili. Kontakt nie jest ich mocną stroną, dwa miesiące temu wysłałem im maila z pytaniem o parametry porterów i odpowiedzi ani widu, ani słychu.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
          Niestety, ale Sumbel. Piotr, od którego dostałem te piwa wybrał akurat Sumbela. Ale myślę, że i tak będzie dobry
          Dobrze myślisz
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎