Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rumunia, Bukareszt, Aleea Căuzasi 57, Berestroika

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1416

    Rumunia, Bukareszt, Aleea Căuzasi 57, Berestroika

    Jeden z najstarszych browarów restauracyjnych w Rumunii znajduje się w samym sercu Bukaresztu.
    Berestroika istnieje od 2011 roku, znajduje się kilkaset metrów od monumentalnego pałacu Ceausescu.
    Aby tu dotrzeć trzeba zboczyć z głównej alei, przejść przez blokowiska, za którymi pod wskazanym adresem ukaże się murowany budynek w stylu
    Trzeba skręcić z głównej alei w blokowiska i zaraz ukaże się murowany budynek nawiązujący architekturą do stylu rumuńskiego.

    Wewnątrz bardzo mało miejsca. Są tylko dwie niewielkie sale, a od frontu widoczna jest instalacja browaru za szybą.
    Pierwsze skrzypce gra tu dużych rozmiarów ogródek, a właściwie dwa. Jeden z pełnym zadaszeniem, drugi z parasolami w otoczeniu drzew.
    Do dyspozycji gości jest Kilkadziesiąt stolików czteroosobowych i osobny bar z grillem.

    W ofercie są 4 rodzaje piwa:
    - White (Wheat) 12º 4%
    - Blondie 12º 4,5%
    - Rosie 14º 5,5%
    - Blackie 16º / 7%

    W czasie mojej wizyty w czerwcu br. Blondie nie było, a White właśnie wyszło (załapałem się na ostatnie).
    Jedynym pijalnym piwem było Rosie, Blackie mocne jak szatan i w dodatku niezdatne do konsumpcji - kwas.
    Wszystkie piwa w jednej cenie 13 lei (12,50 zł) za 0,4 l.
    Wzorem wielu pozaeuropejskich krajów podają piwo w zmrożonych kuflach, które są wyjmowane z zamrażarki przed napełnieniem.
    Jest firmowe szkło, podstawek nie widziałem.

    Dla amatorów dobrej uczty bogaty wybór dań, zarówno grill, jak i sałaty, zupy, oraz dania wegetariańskie.
    Osobny rozdział to kuchnia hinduska, która dominuje w karcie. Mają kucharza z Indii.
    Ceny dość wysokie, ale wiadomo - stolica.
    Ja wybrałem Ciorba crema. Był to krem z ziemniaków z dużą ilością kminku, z wędzonym boczkiem i grzankami. Przyjemność taka kosztowała mnie 19 lei (18 zł).

    Minibrowar czynny codziennie od 11:00 do 1:00 (w poniedziałki otwiera się 16:00).

    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎