Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Kijów, Płoszczad Sołomianska 2b, Sołomianska Brovarnia.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Ukraina, Kijów, Płoszczad Sołomianska 2b, Sołomianska Brovarnia.

    Kiedy wejdzie się do lokalu koło południa, nieco zaskakuje tłumek nienagannie ubranych pań i panów ( o pozostałych 35 płciach nie wspominając) z zacięciem pałaszujących zawartości talerzy. To czas lunchu, gdzie pracownicy okolicznego Mordoru, posilają się przed kolejnymi godzinami wpatrywania się w ekran komputera.
    Jest to czas, gdy załoga lokalu wchodzi na podwyższone obroty, co by wszystko załatwić szybko i sprawnie.
    Kilka chwil potem, robi się pustawo i nadchodzi sielankowy czas oczekiwania na wieczorny nawał klientów. Wykorzystałem właśnie ten spokojniejszy moment, by spokojnie wypić sobie miejscowe piwa.

    Gwoli wyjaśnień, mamy tu do czynienia z dwupoziomowym brew-pubem, czy też po naszemu browarem restauracyjnym, który otworzył swoje podwoje w 2011 roku.
    Warzelnia która jest widoczna w sali na parterze, tak jak i cała technologia pochodzi od znanej na tamtejszym rynku firmy ZIP.
    Wyżej na piętrze mieści się ''tankowa'' część browaru.

    Piwowarem od dłuższego czasu jest pani Oksana Lazarenko i już to mogło mnie ukierunkować w mniemaniu, że piwa raczej rekordów IBU bić nie będą, bo któraż to dama lubi gorzkie piwa. Chociaż nie powiem bywały czasem wyjątki...

    Piw było na tyle rodzajów ( 7) że nie byłem w stanie tak na full tego ogarnąć.
    Wziąłem sobie zestaw degustacyjny, z postanowieniem powtórzenia piwa w normalnej pojemności które mi zasmakuje, co też i później uczyniłem.

    Warzy się zazwyczaj 6 rodzajów piw + jakiś sezonowy specjal.
    Z setu podstawowego były:

    # Pilsner 13*, 5%, 23 IBU
    # Weissbier 13*, 5%, 14 IBU.
    # American Amber Ale 14,5*, 5,6%, 33 IBU.
    # Hoppy Lager 14,5*, 5,5%, 28 IBU.
    # Golden Ale 20*, 7%, 14 IBU.
    # Stout ( w typie Imperial) 22*, 7,5%, 21 IBU.

    Oraz sezonowa dyscyplina dodatkowa:
    # Summer Ale 12,3*, 3,8%, 13 IBU.

    Wybór dla tych co wolą coś lżejszego jak i coś z grubej rury.
    Jednak zauważalne jest stosunkowo niskie IBU, u nas raczej razy dwa by było.
    Mimo to większość piw mi mocno posmakowała, chyba jedno z lepszych rozdań dotąd na Ukrainie, a na pewno w Kijowie.
    Numer jeden to American Amber Ale, ze swoją goryczką, ale i świetną kontrą słodową.
    Natomiast jako bardzo dobre, oczywiście w moim mniemaniu uważam Hoppy Lagera, Pilsnera i Pszenicę.

    Piwa mają swoją ''stoliczną'' cenę.
    38/40 hrywien za 0,3l i 55 / 60 ( 10 zł) za pół litra.
    Na litrowe petki, do których rozlewa się piwo, nakładane są sporej wielkości dedykowane zawieszki, na których mieszczą się wyczerpujące informacje na temat danego piwa.
    Takie litrowe piwa są w cenie 110/120 hrywien.

    Na miejscu dostępne również i inne przedmioty westchnień różnorakiej maści kolekcjonerów, jak podstawki i szkło.

    Lista dań długa, a kuchnia z gatunku jak ja to mówię - 3 deko mięska, 5 zieleninki, pac, pac, maź, maź, jakaś smużka po talerzu i pindziesiąt się należy
    Zwyczajnie nie moja bajka, co wcale nie zaprzecza temu, że być może w smaku jest wybornie.

    Na odwiedziny polecam godziny wczesno popołudniowe, jest spokojnie, bo gdy byłem innym razem w weekendowy wieczór, można było dostać pomieszania zmysłów od tłumów ludzi.

    Na piwnej mapie Kijowa, to dosyć jasny punkt.

    Otwarte od niedzieli do czwartku w godz. 12.00 - 24.00 i piątek - sobota 12.00 - 02.00.

    Strona własna :http://solobeer.kiev.ua/

    Tradycyjnie kilka fotek:




Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎