Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Kijów, Ul. Hetmana Vadima 6, Brovarnia Cosmopolite.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Ukraina, Kijów, Ul. Hetmana Vadima 6, Brovarnia Cosmopolite.

    Wielkie przeszklone gmachy świadczą niechybnie, że miejsce przeznaczone jest dla celów biznesowo - handlowych. W takim otoczeniu, mieści się browar restauracyjny Cosmopolite. Generalnie nazwa tego kombinatu brzmi: Mercure Kyiv Congress Hall. Moloch z wielkim centrum handlowym.
    Nie powiem, takie miejsca nie przyciągają mnie specjalnie, czuje się tam nieco wyobcowany w tym zblazowanym towarzystwie, ale co zrobić. Jest browar, trzeba zaglądnąć do środka.
    Było jeszcze przed południem, a za razem i pustawo. Biznes śniadania już zostały wchłonięte, korpo-towarzystwo wróciło do swoich zajęć.

    Wystrój lokalu surowy, generalnie pasujący do otoczenia. Technologia jest widoczna praktycznie w całości ale za szkłem. Błyszczy się pięknie, czyli ZIP w całej okazałości. Kotły 1000 litrowe. Warzy się od 2011 roku.

    Na początek wziąłem sobie zestaw degustacyjny, taki po 100 gram, z nadzieją że może coś później powtórzę w większej formie, jeśli posmakuje.

    Asortyment praktycznie jest stały, czasem coś sezonowego się dokłada. Ja trafiłem na set podstawowy, czyli:
    # Svitłe, jasny lager 12*, 4,7%.
    # Pszeniczne, 13*, 5,2%
    # Dry Stout, 12*, 4,7%
    # Brown Ale, 14%, 5%

    Cena dla wszystkich jednakowa: 50, 70, 100 UAH za pojemności: 0,3, 0,5, 1l. Czyli całkiem znośnie jak na takie miejsce.
    Myślałem że piwa będą bardzo sztampowe, a jednak było całkiem nieźle.

    Jasne całkiem fajnie nachmielone, pszenica OK, może trochę zbyt klarowna, Stout taki delikatny, natomiast najbardziej smakowało mi Ale, z bardzo łagodnym owocowym posmakiem.

    Początkowo piwo rozlewano również do litrowych petek, które dekorowano zawieszkami, obecnie widzę że są szklane butelki z etykietkami ( naklejkami)
    Jest dedykowane szkło jak i podstawki.

    Miejsce oczywiście oferuję również wybór różnych dań, w końcu to restauracja.
    Myślę że warto tam wpaść na jedno, może dwa...

    Otwarte codziennie w godzinach: 11.00 - 01.00

    Fotki: ( niestety szyba nieco zniekształca obraz)
    1. Warzelnia.
    2. Tanki
    3. Zestaw degustacyjny.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎