Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Kijów, Basseina 2a, Arena Beer House

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    Ukraina, Kijów, Basseina 2a, Arena Beer House



    Browar restauracyjny w pobliżu ulicy Chreszczatyk (głównej ulicy Kijowa). Część ogromnego kompleksu rozrywkowego (piwiarnia, dyskoteka, night club). Na dole jest beer house, nowoczesny wystrój i ogromna przestrzeń sprawia dobre wrażenie. Niestety gorzej z atmosferą. Bardzo głośna muzyka elektroniczna (gra DJ), wysokie ceny i specyficzna klientela (chcociaż trzeba przyznać, że jak wszędzie w Kijowie dziewczyny prima sort).

    Warzą cztery rodzaje piwa: Pils filtrowany i niefiltrowany, Weizen oraz Bock. Wypiłem Pilsa w cenie 48 грн. za 0,5l. Piwo znacznie smaczniejsze niż to pite w Shato, przyzwoita średnia dla browarów restauracyjnych.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Ile? 20 zł za 0,5l pilsa?
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Ile? 20 zł za 0,5l pilsa?
      nawet trochę więcej cena jak to w Kijowie w modnym lokalu...
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1117

        #4
        Kilka lat temu i ja zawitałem do tego przybytku. Już na wejściu przywitał mnie jakiś menago pytając o rezerwację. Stoły zastawione jak pod jakieś wesele. Wystrój nieco pompatyczny, taki dla nowo bogackich. Już wiedziałem że nie zagrzeje tam zbyt wiele czasu, wypiję jakieś piwo i dalej w drogę.
        Piwa mimo że warzone na miejscu jakoś nie są nachalnie promowane. To raczej miejsce dyskotekowo- imprezowe.

        W dniu odwiedzin były 4 rodzaje:
        # Munich Helles - 12,1*, 4,6%.
        # American Amber Ale - 12*, 4,5%.
        # Schwarzbier - 12*, 4,5%.
        # Blanches - ?.
        Cena- 60 i 90 UAH za 0.3 i 0.5l. Po deprecjacji ukraińskiej waluty pite ponad 10 lat później niż Tomolek, było przeliczając na złotówki prawie 40% tańsze...

        Wziąłem sobie zestaw degustacyjny- 4 razy 100ml za 60 UAH.
        Piwa były różne, od słabych, jak Blanches który zalatywał apteką, średnie jak Amber i Munich, do dobrego Schwarzbiera, solidnie palonego i gorzkiego.
        Można było tam spokojnie wstąpić na jedno, nie oczekując cudów.
        Można było, ponieważ Covid uziemił ten browarek i już go nie ma...
        Ponoć ma być wskrzeszony w innym miejscu.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎