Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Włochy, Rimini, Piazza Tre Martiri 19, Elettro Manifattura Birra 1843

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Włochy, Rimini, Piazza Tre Martiri 19, Elettro Manifattura Birra 1843

    Jedyny działający browar restauracyjny w popularnym wypoczynkowym mieście Rimini nad Adriatykiem znajduje się w samym centrum, niecały kilometr od dworca.
    Obiekt istnieje od od 2018 roku i jest to pierwszy minibrowar w Rimini

    Lokal wciśnięty jest między kamienicami w oszklonym wewnętrznym dziedzińcu.
    Dla gości urządzono pub w stylu barokowym. Wewnątrz zgromadzono stylowe krzesła, ściany wytapetowano, na wysokości lamperii jest miękkie obicie, a złoty wiatrak i ciężkie kotary dopełniają formy.
    Pomyślano też o elementach nawiązujących bezpośrednio do piwa i piwowarstwa. Jest żyrandol zrobiony z butelek i miedzianych rurek z kolanami.
    Przeszklone pomieszczenie z instalacją znajduje się tuż obok baru w sąsiedniej kamienicy.
    Poznany na miejscu piwowar twierdził, że słód i chmiel sprowadzają z Niemiec, Szwajcarii i Belgii.
    W czasie mojej wizyty (początek lipca 2020) leżakowało piwo Keller.
    Dzięki uprzejmości piwowara mogłem spróbować Kellera prosto z tanku i obejrzeć wszystkie zakamarki browaru.

    W stałej ofercie jest 6 rodzajów piw:
    - Helles "Zampano" 11,8° 4,9%
    - Amarillo American IPA "AAIPA" 14° 6%
    - Blanche 12° 5%
    - Bitter 10,8° 4%
    - Stout 10,5° 4,3%
    - Belgian Strong Ale 17° 7%

    W lipcu na kranach dostępne były wszystkie, oprócz Blanche.
    Piwowar tłumaczył, że każdego wieczoru Blanche przelewają z kegu do butelek i podają w ten sposób bo podobno jest lepsze.
    Sensu nie zrozumiałem.
    Wszystkie piwa podawane w firmowych szklankach o pojemności 0,3 w cenach od 4 do 5 €.
    Do pierwszego zamówienia podają paczkę chipsów naturalnych.
    Na miejscu nie ma kuchni, nie oferują więc żadnych dań, ani nawet przekąsek.
    Można jednak przyjść z własnym prowiantem co jest jak najbardziej akceptowalne przez obsługę

    Minibrowar czynny w środy, czwartki, piątki i soboty od 18:00 do 2:00.


    Zdjęcia:







  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Jak te zdjęcia dodałeś skoro galerii nie ma?, Klikam w link i Service Unavailable

    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1412

      #3
      Zdjęcia dodałem jeszcze przed przenosinami, a z opisem zwlekałem.
      Zakładam, że jak za rok galeria będzie już przeniesiona to zdjęcia się wyświetlą, a nowych opisów na razie nie robię bo to nie ma sensu.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎