Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tajemniczy lokal we Lwowie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Tajemniczy lokal we Lwowie

    Drodzy bracia (i siostry) piwosze,

    Kilka miesięcy temu w trakcie spaceru po Lwowie odkryłem maluteńką knajpkę z rozmaitymi piwami lanymi z kranów wystających ze ściany. Nie mieli tam piw powszechnie dostępnych, a jakieś inne, ciekawe, z którymi nie spotkałem się nigdzie indziej w tym mieście. Poza tym w trakcie konsumpcji piwa można było sobie czas umilać różnymi przekąskami w stylu suszonych kalmarów czy wędzonych ryb.

    Oczywiście nie zapisałem sobie adresu ani nazwy tej knajpki, czego bardzo teraz żałuję. I tutaj właśnie stawiam pytanie - wie ktoś, o jakim lokalu mówię i jest w stanie podać mi jego nazwę, stronę internetową, adres, cokolwiek?

    Lokal był w odległości nie większej, niż 2-3 kilometry od centrum. W środku były dwa albo trzy małe stoliki i (chyba - byłem tam w zimie) ogródek piwny na zewnątrz. Lokal był na parterze kamienicy lub niewysokiego bloku.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Gdyby nie te 2-3 km od centrum i krany wystające ze ściany to opis pasuje do tego http://browar.biz/forum/showthread.p...tarojewriejska

    PS: pała za brak bbizowej czujności

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      To raczej nie jest to miejsce - na zdjęciu widzę ładną, białą ścianę; knajpa, o którą pytam, była bardziej... Obskurna? Poza tym jednak było to nieco dalej od rynku; mogła to być ulica Zelena lub jej okolice.

      PS: obiecuję poprawę, tylko nie wzywajcie rodziców

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4325

        #4
        Jeśli Zelena i okolice, to czy schodziło się schodkami w dół i czy było to w bezpośredniej bliskości skrzyżowania ulic?

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Tak, to było nieco poniżej poziomu ulicy, kilka schodków w dół. Czy było obok skrzyżowania? Możliwe, niestety nie pamiętam.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4325

            #6
            Ponadto polecam adres we Lwowie: ul. Zielona (Zełena) 4, sklep-knajpa "Żywe Piwo" z nalewakami i markami piw także ze wschodniej Ukrainy.

            Powyżej wklejam ze swojego postu w innym temacie, być może chodzi o tę naliwajkę...

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Na pewno Zelena 4? Patrzyłem na street view na Google Maps i nie widziałem tam takiego sklepu.

              Za to przy pomocy tego samego narzędzia znalazłem miejsce, o które mi chodzi Zelena 22 lub 20, nazwa... Żywe Piwo. Nie mówimy o tym samym?

              (na Google Maps można to zobaczyć w lepszej rozdzielczości).
              Attached Files
              Last edited by WojciechT; 28-03-2013, 13:43.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #8
                Panie! Tabliczka obok pokazuje 77, więc lokal jest albo na Zelenej 77 albo 75.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Tak też napisałem w pierwszej wersji posta, jednak wyedytowałem na 22 lub 20. Czemu? Bo widać miałem poważne zaćmienie umysłu

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #10
                    No to teraz już możesz śmiało założyć temu miejscu odpowiedni temat.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎