Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo na co dzień w Nowym Jorku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    Piwo na co dzień w Nowym Jorku

    Niedługo lecę na ok. 2-tygodniowy wyjazd do Nowego Jorku i ciekawi mnie jedna rzecz jako, że w NY i generalnie w USA nigdy nie byłem. Ogólnie piwo koncernowe w US cieszy się podłą sławą, jeszcze gorszą niż koncernowa EUsieczka. A że wyjazd jest służbowy i czeka mnie pewnie ostry zapieprz od rana do wieczora, obawiam się, że nie będę miał za bardzo czasu na poszukiwania bardziej wyszukanych piwnych sklepów, pubów itd. A zatem konkretnie - jak to jest w takim NY z ogólnie i łatwo dostępnym piwem w hipermarketach, supermarketach, małych sklepach spożywczych itd? Co browarbizowicze, którzy tam mieszkają lub mają ten rynek ogarnięty, mogliby mi polecić z piw "nacodzieńdostępnych", do regularnej konsumpcji? Czy w regularnej koncernowej sieczce są jakieś perełki? Albo coś na kształt naszych Ciechanów, czyli piw regionalnych ale przy odrobinie dobrej woli i logistycznego ogarnięcia dostępnych? No i czego z piwnej sieczki unikać, a co ogólnie jest do przyjęcia? I jak to wygląda cenowo?
    PS. Nie wiem, czy ten wątek w zamieszczam w dobrej sekcji. Miałem wątpliwości czy tu, czy w piwo gdzie. Jeżeli skucha, to proszę mnie pouczyć i odpowiednio wymoderować
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Najlepiej namierzyć 1-2 sklepy na ratebeerze i tam uderzyć. Zrobić jedne zakupy ale porządne. Z koncernówek myślę, ze Goose Island się wyróżnia na plus, szeroko dostępne Coorsy czy Budy można sobie darować.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Click for New York beer guide containing Breweries, Brewpubs and Beer Retailers in New York


      i wszystko jasne
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2868

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
        A że wyjazd jest służbowy i czeka mnie pewnie ostry zapieprz od rana do wieczora, obawiam się, że nie będę miał za bardzo czasu na poszukiwania bardziej wyszukanych piwnych sklepów, pubów itd.
        Zatem poszukaj jeszcze przed wyjazdem i zarezerwuj hotel, do którego dotrzesz łatwo/szybko zarówno z miejsca pracy, jak również jakiegoś lokalnego mikroborowaru lub wielokranu piwnego. Będziesz tam 2 tygodnie, zatem lepiej wszystko dokładnie zaplanować wcześniej.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Kwaterę już mam dawno ogarniętą, gdzieś we wschodnim Queens, wpływu na to nie miałem. A z tym ratebeer to wstydliwie przyznam, że nie znałem tej opcji ale wielkie dzięki

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Pamiętaj, ratebeer to podstawa Jak planuje urlop za granicą to pierwsze co sprawdzam to zakładka "places" i dany region. To jest jak biała laska dla ślepca i pies przewodnik zarazem

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #7
              Oraz jeszcze ta mapa:

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Rzut oka wystarczy zeby zobaczyc, ze w Queens jest pustynia z piwami
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4999

                  #9
                  Wpisz w Google Maps adres gdzie bedziesz mieszkal.
                  Gdy pojawi sie czerwony balonik miejsca, kliknij go a pojawi sie opcja Search nearby, w polskiej wersji chyba jest Szukaj w poblizu. Kliknij je i wpisz slowo liquor.
                  Pojawia sie nazwy i adresy sklepow z alkoholami. Teraz porownaj te nazwy z baza danych Ratebeer lub Beeradvocate i dowiesz sie gdzie warto pojsc na zakupy.
                  A co kupic mozesz wybrac z bazy browar.biz, w dziale piwo konkretnie jest opisanych ponad 900 piw z USA.
                  Powodzenia!
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • rivendel
                    Senior
                    • 06-2010
                    • 262

                    #10
                    Brooklyn Brewery lub Blue Point Brewery to znajdziesz w każdym monopolowym, też na stacjach benzynowych.



                    Zobacz ile tego tam jest.

                    Możesz się też do browaru Brooklyn wybrać. Mają knajpkę.
                    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                    Comment

                    • rivendel
                      Senior
                      • 06-2010
                      • 262

                      #11
                      Jak Ci się uda trafić do BROOKLYN BREWERY to koniecznie spróbuj BROOKLYN BLAST IPA lane tylko z kija.
                      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                        jak to jest w takim NY z ogólnie i łatwo dostępnym piwem w hipermarketach, supermarketach, małych sklepach spożywczych itd?
                        Pierwsze co mnie zdziwilo po przyjezdzie do USA to brak piwa i innych alkoholi w sklepach.
                        Tu nie jest jak PL, ze w kazdym spozywczaku, od jednoosobowego do hiperwielkiego mozesz kupic piwo.
                        Sprzedaz alkoholu wymaga specjalistycznej licencji, ktora kilka lat temu kosztowala podobno ponad 100 tys. dolarow.
                        Dlatego przygotuj sie na szukanie Liquor Store'ow, ktore sprzedaja alkohol.
                        Oczywiscie zdarzaja sie duze sklepy, np Whole Foods Market, majace przyzwoite stoiska z piwem, ale musza miec w/w licencje.
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pierwsze co mnie zdziwilo po przyjezdzie do USA to brak piwa i innych alkoholi w sklepach.
                          Tu nie jest jak PL, ze w kazdym spozywczaku, od jednoosobowego do hiperwielkiego mozesz kupic piwo.
                          Sprzedaz alkoholu wymaga specjalistycznej licencji, ktora kilka lat temu kosztowala podobno ponad 100 tys. dolarow.
                          Dlatego przygotuj sie na szukanie Liquor Store'ow, ktore sprzedaja alkohol.
                          Oczywiscie zdarzaja sie duze sklepy, np Whole Foods Market, majace przyzwoite stoiska z piwem, ale musza miec w/w licencje.
                          A to jest cenna i ciekawa informacja. Czyli trzeba się nachodzić nie tylko za dobrym piwem, ale w ogóle za piwem? I w pierwszym lepszym supermarkecie czy na stacji benzynowej lodówek z piwem nie uświadczysz? To jak oni żyją? I czemu tak dużo ludzi chce tam wyemigrować? Biedni ci Amerykanie...

                          Comment

                          • Gambrinus
                            • 06-2001
                            • 696

                            #14
                            W stanie Nowy Jork mamy troche lepiej niz w New Jersey, bo piwo sprzedaja w sklepach spozywczych, jesli maja licencje (wina juz nie).
                            Popieraj małe browary!!!
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment


                            • #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                              A to jest cenna i ciekawa informacja. Czyli trzeba się nachodzić nie tylko za dobrym piwem, ale w ogóle za piwem? I w pierwszym lepszym supermarkecie czy na stacji benzynowej lodówek z piwem nie uświadczysz? To jak oni żyją? I czemu tak dużo ludzi chce tam wyemigrować? Biedni ci Amerykanie...
                              To przez ten okropny "kapitalizm".
                              Teraz już wiemy, dlaczego w Stanach tak prężnie rozwija się browarnictwo amatorskie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎