Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Budapeszt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wojtekfeduni
    Senior
    • 09-2010
    • 133

    Węgry, Budapeszt

    Witam,
    W związku z tym że wybieram się do Budapesztu.
    Mam pytanko dla ludzi którzy tam byli.
    Co polecacie odwiedzić, zobaczyć?
    Czy warto na trasie z Opola gdzieś zajechać po drodze?


    Jedyne co wiem to że odbywa się tam festiwal Buda Castle Beer Festival info oczywiście znalazłem na forum.
  • duvel88
    Senior
    • 12-2012
    • 134

    #2
    Byliśmy kilka razy w Budapeszcie i wrócimy jeszcze wiele razy. Naprawdę jest tam sporo ciekawych miejsc:
    -Legenda Sörfőzde, Szlovák út 116 - jak dla mnie najlepszy mikrobrowar w mieście
    -Legenda Sörfőzde, Dob u. 101 - pub firmowy
    -Rizmajer - mikrobrowar - Szebeni u. 16, minus - trochę na zadupiu
    -Csak a jó sör, Kertész utca 42 - najciekawaszy sklep z piwem + kilka kranów (crafty węgierskie+zagraniczne)
    -Kis Kapucinus - Százados út 25-27, firmowy pub mikrobrowaru Kapucinus
    -Eleszto - Tűzoltó u. 22, 21 kranów z węgierskim craftem
    -Lehuto - Holló u. 12-14, nieduży lokal z ciekawym piwem
    -Csupor Pub, Dessewffy u. 5, firmowy pub Martona Csupora, węgierskiego kontraktowca działającego również w Legendzie, 2 krany i pompa z jego piwami
    -Mister Söröző, Thörköly út. 20 -naprzeciw dworca Keleti, obowiązkowy przystanek podczas piwnego zwiedzania Budapesztu


    Nie wiem ile masz czasu, ale ciekawych miejsc jest duzo więcej
    Last edited by duvel88; 21-05-2015, 08:11.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtekfeduni Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy warto na trasie z Opola gdzieś zajechać po drodze?
      Zależy którą drogą jedziesz.
      Możesz np. tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=81295

      Po drodze masz Słowację - tam też warto się zatrzymać.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • wojtekfeduni
        Senior
        • 09-2010
        • 133

        #4
        Jadę na tydzień wiec czas się znajdzie
        Last edited by wojtekfeduni; 21-05-2015, 16:26.

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Kilka uwag odnośnie list sporządzonej przez duvell88. Większość miejsc godnych polecenia
          Ale proponuję:
          - zamiast adresu Rizmajer na Szebeni u. ( bo tam jest tylko produkcja w typowym domu jednorodzinny) odwiedzić firmowy lokal na Táncsics Mihály u. 110, dosłownie 2 przecznice bliżej idąc od linii kolejki podmiejskiej
          - zamiast Mister Söröző, Thörköly út. 20 (typowa tania piwiarnia, a czasami nie ma gdzie usiąść) proponuje odwiedzić sam browarek na Régi Fóti út 31. Bardzo dobra węgierska kuchnia w umiarkowanych cenach. Na miejscu piwo lane jak i w butlach PET.
          Browary Lehman, ER-PE można sobie darować, to tylko miejsca produkcji bez wyszynku, a produkty nie zachwycają.
          Spokojnie można sobie darować minibrowar restauracyjny Kaltenberg Sörház & Étterem na Kinizsi u. Piwo przęcietne i drogie, restauracja również z mocno wysokimi cenami.

          Proponuję natomiast odwiedzić obowiązkowo mało znane miejsca:
          - Jónás Kézműves Sörház na Fővám tér 11-12 (charakterystyczny szklany budynek w kształcie wieloryba na Dunajem - firmowy lokal powstałego w ubiegłym roku browarku Reketye. Polecam stoliki na zewnątrz z widokiem na Dunaj i Budę. Do tego serwują piwa ze znanych węgierskich minibrowarów.
          - Monyó Café na Kálvin tér 7- lokal firmowy całkiem nowego mikrusa z Budapesztu . Sam browarek w przemysłowej części Budapesztu, tuż za browarem Dreher nie co odwiedzać. Na miejscu ciekawe piwo z Monyó plus dodatkowo z innych mikrusów
          - mało znane miejsce Skanzenclub na Köztelek u. 4/b. Pub gdzie można spróbować piw z mikrusów i browarów kontraktowych. Jeśli ktoś pali to miejsce wymarzone, bo jest to jednocześnie muzeum tytoniu i oficjalnie można palić.
          - no na koniec polski akcent w Budapeszcie. Gdansk Könyvesbolt és Büfé na Bartók Béla út 46. Polska księgarnia, bar ze specjalnym piwem Gdansk ( ciemne piwo jaglane) z jednego z węgierskich mikrusów. Do tego polski śledzik i smakołyki. Można mówić po polsku.

          Comment

          • wojtekfeduni
            Senior
            • 09-2010
            • 133

            #6
            Dzięki świetne info i nawet pojawiła się dobra węgierska kuchnie wiec nie omieszkam odwiedzić browarku na Régi Fóti út 31.

            A pytanie ten festiwal piwny warto zaliczyć?

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Jeśli zamierzasz objechać część browarów spoza Budapesztu to mniej konieczny. Nie wiem jak w tym roku lista wystawców, ale idea takiego festu jest fajna, bo masz większość browarów w jednym miejscu.
              Natomiast jeśli planujesz jechać wcześniej, jeszcze w maju to 29-30 maja będzie Piknik Palota, gdzie główną rolę ma grać kraft spod znaku IPA. Patrz FB. Adres plac Mikszáth Kálmán i ulica Krúdy Gyula oraz okolica. Ja akurat jadę do Rygi, ale jakbym wiedział wcześniej to bym pojechał.

              Comment

              • wojtekfeduni
                Senior
                • 09-2010
                • 133

                #8
                Jadę 8smego dopiero. Na ten festiwal chyba sie wybiore bo nie wiem czy dam rade objechać pobliskie browary.

                Comment

                • dryx
                  † 1966-2017 Piwosz w Raju
                  • 04-2002
                  • 1735

                  #9
                  Ale festiwal jest w dniach 5-7

                  Comment

                  • wojtekfeduni
                    Senior
                    • 09-2010
                    • 133

                    #10
                    Z info strony wynika że 11-14

                    Comment

                    • dryx
                      † 1966-2017 Piwosz w Raju
                      • 04-2002
                      • 1735

                      #11
                      Myśłałem że chodzi Tobie o festiwal Főzdefeszt - festiwal małych i kontraktowych browarów - bo ten szczególnie polecam
                      Ty natomiast piszesz o Buda Castle Beer Festival - niestety to przede wszystkim festiwal z dużymi browarami/koncernami, małe też są ale nie w takiej ilości jak na Főzdefeszt - dosłownie kilka browarków. No i jeszcze dużym minusem jest opłata za wejście 2000 Ft. ( 30 zł od osoby)

                      Comment

                      • wojtekfeduni
                        Senior
                        • 09-2010
                        • 133

                        #12
                        Jakiś link do strony festiwalu Főzdefeszt.
                        Bo plany się zmieniły i jednak się wybiorę.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          FB i WWW.

                          Comment

                          • wojtekfeduni
                            Senior
                            • 09-2010
                            • 133

                            #14
                            A jak wyglądają Piwa w marketach coś ciekawego można dostać?

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Karpackie

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎