Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warszawa Zach. multitap w pobliżu dworca PKP.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meszek0009
    Senior
    • 04-2014
    • 247

    Warszawa Zach. multitap w pobliżu dworca PKP.

    Wiem wiem, jest opcja szukaj, Ale jestem na wsi i jedna strona ładuje się średnio 10 min. Więc mam nadzieję, ze mi wybaczycie i pomożecie. Otóż mam sporo czasu oczekiwania na przesiadkę w Warszawie Zach. i wybrałbym się na jakieś dobre piwo, korzystając z uroków stolicy. Więc moje pytanie brzmi jakie jest najlepsze piwne miejsce w jak najbliższej okolicy dworca.
  • domaluj
    Senior
    • 04-2012
    • 303

    #2
    Najbliżej będzie chyba Chmielarnia na Twardej. Każdy pociąg KM, wysiadasz na Wawa Ochota i 6 minut spacerem.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      W okolicach Zachodniego ciężko znaleść jakiekolwiek uroki a już zwłaszcza stołeczne.
      Nie przychodzi mi nic do głowy co mógłbym doradzić osobie która powiedzmy nie chce się oddalać na więcej niż 200-300m od stacji, mimo że swego czasu okolice te odwiedzałem dosyć często. Jeśli aktualnie nie pojawiło się nic ciekawego (aktualni tubylcy pewnie niedługo przeczytają ten post i może coś doradzą) to niestety pozostaje tylko dworcowa tandeta w postaci budek w przejściu podziemnym lub powyżej niego z lanymi koncerniakami. W sumie to nawet nie daje pewności że wszystkie są lane a nie np tylko butelkowo/puszkowe
      Będę w mocnym zdziwieniu jeśli ktoś znajdzie Ci jakąś okoliczną atrakcję w postaci dobrej knajpy z dobrym piwem, o jakiś craftowych multitapach już nawet nie wspominając.
      Chyba jedynie pokonanie okropnej, miejskiej autostrady i ronda Zesłańców w kierunku centrów handlowych przy Alejach Jerozolimskich (odległość kilkuset metrów na pewno) może dawać Ci jakieś minimalne szanse na znalezienie czegoś z niekoncerniakami.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • beaviso
        Senior
        • 02-2010
        • 215

        #4
        Warszawa Zachodnia to nie stolica. Syf jakich mało, jedno z najgorszych miejsc na ziemi Kilka barów z disco polo i lanym Królewskim, hamburgerami z kotletem z psa, kebab i podejrzane typy. Nie cierpię tego miejsca, heh, choć sama Warszawa jest w porządku.
        W kierunku wskazanym przez poprzedników też nie marnowałbym czasu - dwa centra handlowe, Blue City i Reduta, zlokalizowane vis-a-vis siebie, nie mają wiele do zaoferowania poza sieciowymi jadłodajniami. Może gdzieś coś do picia by się znalazło, ale raczej przypadkiem, a na pewno nie jako miejsce do zwiedzenia. Od drugiej strony (w kierunku na Wolę) też nic nie ma. Nie zastanawiałbym się dwa razy, tylko skorzystał z jakdojade.pl i znalazł dogodne połączenie do Centrum - ale najlepiej koleją, bo raz dwa i bez korków. Na WKD nie licz, bo są remonty, najlepiej SKM lub KM. W Centrum znajdziesz coś z listy forumowej, choć te multitapy to (1) zatłoczone, (2) obskurne - vide Piw-Paw na Parkingowej, (3) za drogie, (4) przereklamowane Piwo może i dobre, ale atmosfera kiepska, zwłaszcza jak młodzież zwali się po pracy (od 18 do 22 tak mniej więcej) spędzać nadwyżki finansowe i drąc przy tym japy wniebogłosy. Nie wiem co mam Ci poradzić, musisz poczytać recenzje i sam wybrać. Generalnie w podanych godzinach w niemal każdym lokalu w centrum panuje nieopisany tłok - tak, tak, w środku tygodnia. Warszawa rządzi się swoimi prawami.

        M.
        Last edited by beaviso; 01-08-2015, 23:48.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika meszek0009 Wyświetlenie odpowiedzi
          Wiem wiem, jest opcja szukaj, Ale jestem na wsi i jedna strona ładuje się średnio 10 min. Więc mam nadzieję, ze mi wybaczycie i pomożecie.
          No ale założyć temat w dziale "poszukuję miejsca" to już mogłeś. Trzeba będzie przenieść...

          Wszystko zależy od tego o której godzinie będziesz w Warszawie i ile czasu na przesiadkę masz. No i czy musi być to multitap
          Jeśli po 15 to po drugiej stronie dworca, przy Tunelowej 2b jest pub 2 Koła. Dwa lata temu VanPurRz zgłaszał, że leją tam Brackie. Nic innego nie jest znane. Pozostaje podjechanie na Ochotę - Karczma z Belfastem na Platynowej 11, a jeszcze dalej wyżej wspomniana Chmielarnia na twardej 42
          Last edited by Pendragon; 02-08-2015, 09:11.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
            Generalnie w podanych godzinach w niemal każdym lokalu w centrum panuje nieopisany tłok - tak, tak, w środku tygodnia. Warszawa rządzi się swoimi prawami.
            Fakt że może być to wkurzające dla części klientów ale jednak generalnie uważałbym to zjawisko za pożytywne. Znaczy ludzie chodzą do knajp a miasto żyje. Tak jest w większości cywilizowanych miast np w tym gdzie obecnie pomieszkuję. I to nie tylko w lanserskich miejscach ale dosłownie wszędzie.
            Wracając do wątku, moje przypuszczenia nt okolicy jak widzę zostały tylko potwierdzone przez będących w temacie i na bieżąco forumowiczów. Okolice dworca to tylko dziad-budy z koncerniakami a najbliższe puby na jako takim poziomie i z ciekawszym piwem to tylko podjazd "zbiorkomem", najlepiej w kierunku centrum.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • beaviso
              Senior
              • 02-2010
              • 215

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeśli po 15 to po drugiej stronie dworca, przy Tunelowej 2b jest pub 2 Koła. Dwa lata temu VanPurRz zgłaszał, że leją tam Brackie.
              W garściach Easy Riderów widziałem ostatnio Tyskie, Lecha i Perłę. Przechodzę tamtędy w kierunku dworca. Ciekawe co oni za piwo piją, skoro motocykle stoją zaparkowane przed budą.

              M.
              Last edited by beaviso; 02-08-2015, 10:14.

              Comment

              • meszek0009
                Senior
                • 04-2014
                • 247

                #8
                Ok, podjadę do Chmielarni, wydaje się to być najrozsadniejsze. Będę na dworcu po 15, będę miał jakieś 2 h. Mam nadzieję, ze uda się coś spróbować. Tematu nawet nie trzeba przenosić, można spokojnie usunąć. Dzięki za odpowiedzi.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2295

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
                  W garściach Easy Riderów widziałem ostatnio Tyskie, Lecha i Perłę. Przechodzę tamtędy w kierunku dworca. Ciekawe co oni za piwo piją, skoro motocykle stoją zaparkowane przed budą.

                  M.
                  Przechodzisz, ale nie wchodzisz. Wewnątrz jest przyzwoity wybór butelkowych piw BRJ i Kormorana. Byłem tam niedawno na koncercie.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎